PZC 147 Drie vaste spitsen achterhaald 'Salonremise' gesprek van de dag Gevraagd: foto's 47e Profronde 49 Vraagtekens De Haan bij voetbalopvatting van het 'grote Oranje'. Portugezen vrezen dat Nederland en België het op akkoordje gooien. Doorkomsttijden Delta Profronde Veranderingen in Rabo-ploeg Francisco Elson is eerste Nederlander met titel in NBA Tip? sport@pzc.nl goes - De 47e editie van de Delta Profronde wordt vandaag verre den. De wielerklassieker met een lengte van bijna 200 kilometer trekt altijd veel bekijks. De start is om 12.30 uur in Middelburg. De fi nish wordt omstreeks 17.00 ver wacht op de Beatrbdaan in Goes. De PZC roept amateurfotografen op digitale foto's van het spektakel te maken en op te sturen naar de krant. De leukste en mooiste fo to's worden maandag 18 juni in de krant gepubliceerd. Verder wordt er op de website van de PZC ruimte gemaakt om de fo to's te plaatsen. Voor de geplaatste foto's wordt niet betaald. De foto's kunnen gemaild worden deltaprofronde@pzc.nl. Graag duidelijk uw naam erbij vermel den. Ook graag vermelden waar de foto's genomen zijn. Ze moeten vóór zondagavond 19.00 uur ge maild zijn. Maximaal drie foto's per inzender. Let op: foto's moeten op JPEG-for- maat gestuurd worden, met een be standsgrootte tussen 300 en 800 ki- lobite. Zaterdag 16 juni 2007 Ruud van Nistelrooij positioneert zichzelf in oog van de orkaan door Barry van der Hooft langezwaag - Sinds het verove ren van de Europese titel gaat Fop- pe de Haan als succescoach door het leven. Nu hij zich met Jong Oranje na twee overwinningen in de poule op het EK ook heeft ge plaatst voor de Olympische Spe len, krijgt zijn palmares een extra gouden randje. De Fries maakt dankbaar gebruik van zijn status en wil de discussie over de Neder landse speelstijl eens flink aan zwengelen. „Het 4-3-3-systeem op internatio- door onze sportredactie langezwaag - De Portugese voet baljournalisten waren gisteren bij de persconferentie voorafgaand aan de wedstrijd van Jong Oranje tegen Jong België op het Europees kampioenschap geïnteresseerd in slechts één ding: spelen Nederland en België vandaag bewust gelijk? Als dat gebeurt, is Nederland zeker naai niveau traditioneel invullen, werkt in mijn ogen niet meer", stelt de Haan onomwonden. Het is indirect een sneer in de richting van Marco van Basten. De baas van het grote Oranje houdt al ja ren halsstarrig vast aan drie spit sen en weigert tot op heden af te wijken van de gekozen lijn. Foppe de Haan wil daarom binnenkort eens om de tafel gaan zitten met Van Basten. „Omdat je erover moet kunnen discussiëren", zegt De Haan. „Mijn assistent Remy Reynierse heeft een prachtige analyse gemaakt, waarbij hij laat zien hoe alles staat. Met Van Basten heb ik het er wel eens over gehad, maar er nooit écht over gefilosofeerd. Met de van groepswinst en mag België als nummer twee ook naar de halve fi nales op het EK en de Olympische Spelen van 2008. Portugal kan zich dan alleen nog plaatsen voor Peking door als derde te eindigen en te hopen dat in de andere groep Engeland zich plaatst voor de halve eindstrijd. Dan komt er namelijk een extra plaats vrij, om dat Engeland als Groot-Brittannië meedoet aan de Olympische Spe len. Portugal zou dan tegen de nummer drie uit de andere poule voetballen in een beslissingsduel. technische staf van Jong Oranje praat ik wel veel over bepaalde speelstijlen." De Haan speelde vorig jaar tijdens het EK in Portugal al met een han gende rechtsbuiten en heeft nu voor twee spitsen gekozen. En bei de keren was hij er succesvol mee. „Net als andere sporten verandert ook het voetbal. Je moet mee, want de trein stopt niet. Je kunt in mijn ogen wel 4-3-3 spelen, maar dan moet je het misschien op een andere manier invullen. Het sys- Foppe de Haan vindt dat de tradi- tionele invulling van het 4-3-3-systeem internationaal niet meer werkt. Hij pleit voor een dynamischere invulling. „Een gelijkspel is voor ons vol doende om eerste te blijven", ver telde bondcoach Foppe de Haan, die na de kritische woorden van zijn Portugese collega José Coucei- 'Misschien is het wel verstandig om niet alles te winnen' ro van woensdag niet bekend staat als de grootste fan van de Portuge zen. „Als we tweede worden, spe- teem is anders vaak te statisch en voorspelbaar. Nu voetballen we veel dynamischer. In een formatie met drie aanvallers staat iedereen vooral op zijn eigen plek." De Haan heeft zijn verhaal een half jaar geleden al aan de hoof den jeugdopleiding van de Neder landse clubs verteld. „Nu moeten we het ook binnen de KNVB bespreken, met alle men sen die iets met voetbal te maken hebben. Het gaat om de invulling van het positiespel, hoe je voor het doel van de tegenstander komt. Kijk naar Jong België. Dat speelt op papier 4-3-3, maar eigen lijk is het 4-5-1. Ze vullen het ech ter wel heel goed in en laten zien dat het zo dus ook kan." len we de halve finale in Arnhem. Dat willen we qua reistijd liever niet. Winnen mag ook natuurlijk, maar misschien is het wel verstan dig om niet alles te winnen." De Haan merkt dat zijn spelers op een speciale manier uitkijken naar het duel tegen de Belgen. „De sms'jes vliegen over een weer tus sen de Nederlandse en Belgische spelers van AZ en Ajax. Vroeger leefde iedereen toe naar interlands tussen Nederland en België. Tegen woordig is de rivaliteit veel min der. We mogen elkaar wel." goes - De 47e Delta Profronde be gint vandaag op de Markt in Mid delburg en eindigt in de Bea- trixlaan in Goes. De belangrijkste (verwachte) door komsttijden zijn: 12.30 uur start Markt Middelburg; 12.35 uur Vlissingen; 13.00 uur Zoutelande; 13.08 uur Westkapelle; 13.18 Domburg; 13.25 uur Oostkapelle; 13.40 uur Oosterscheldekering; 14.00 uur Burgh-Haamstede; 14.35 Zierikzee; 14.40 uur Zeelandbrug; 15.10 Kamper land; 15.20 Kortgene; 15.40 afrit Goes- Zuid; 15.59 Kloetinge/Goes; 16.00 uur eerste doorkomst Beatrixlaan; 16.11 uur Kattendijke; 16.18 uur Wemeldinge; 16.23 uur Postbrug; 16.30 Vlakebrug; 16.40 uur Kloetinge/Goes; 16.47 uur Bea trixlaan tweede doorkomst; 17.07 derde doorkomst; 17.20 finish Beatrixlaan. GOES - De Rabobank-wielerploeg heeft op het laatste moment drie wijzigingen doorgevoerd in zijn se lectie voor de Delta Profronde die vandaag wordt verreden. De Ruj Dmitry Kozontchuk en de Neder landers Max van Heeswijk en Ger- ben Löwik worden vervangen door Sebastiaan Langeveld, Mare de Maar en Koos Moerenhout. De blikvanger van de koers, de Ita liaanse sprinter Alessandro Petac- chi, kwam gisteren met vertraging aan in de provincie. Zijn vlucht naar Charleroi werd gedwars boomd door een staking op de luchthaven. Het vliegtuig weelr daarom uit naar Schiphol. Jong Oranje bereidt zich in Langezwaag voor op de wedstrijd tegen Jong Belgie. Doelman Boy Waterman mist het duel in verband met een rugblessure. Zijn vervanger is Kenneth Vermeer. foto Hoge Noorden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49