niet als museumstukken zien waterpeuer Zeêland bevordert het Zeeuwse eigene acties Kritische noten Van Waveren ^undert KORTING! Uaiwiö Goes moet het ontgelden bij opening architectenkantoor. Jan-van sat gemaakte sauna's 3 lonoblock baden al verkrijgbaa zwembadrobot twv€2600.- PZC Zaterdag 16 juni 2007 43 MIDDELBURG - Een meerderheid van Provinciale Staten wil voorlo pig geen ander waterpeil op het Veerse Meer. VVD, SGP, CDA en Partij voor Zeeland wensen eerst spijkerharde garanties dat de boe ren er geen enkel nadeel van on dervinden. Het CDA wilde nog een stapje ver der gaan: helemaal geen peilwijzi- ging, was de strekking van een voorstel, dat gisteren geen enkele steun kreeg. Groenlinks, Christenunie, SP en de PvdA vonden dat er meer dan voldoende zekerheden zijn gege ven aan de boeren. Zij wezen ook op de grote pluspunten voor re creatie, watersport en natuur. Ge deputeerde M. Wiersma (GL) be klemtoonde dat aanpassing van het peil voortvloeit uit het deltawa- terbeleid van de Staten. Hij vrees de dat een verdeelde uitspraak de positie van de provincie geen goed doet. stichting met het organiseren van ontwerpwedstrijden, waarbij histo risch en cultureel Zeeuws erfgoed als inspiratiebron dient. Zo ontwierpen studenten van het Amsterdam Fashion Instituut een nieuwe outfit voor Zeeuws meisje. Twee jaar geleden bogen leerlin gen van de Hogeschool voor de Kunsten in Gent zich over een nieuwe schort voor het Zeeuws meisje. Vorig jaar stond de aquacultuur centraal en dit jaar zijn de Zeeuw se sieraden aan de beurt, waarvoor contact is gezocht met de Vak school Schoonhoven, de opleiding voor goudsmeden. Met als resul taat Zeeuws Zilver, ofwel sieraad- ontwerpen gebaseerd op sieraden uit de oude streekdrachten. Met de ze activiteiten wil de stichting vol gens Gerard van Keken vooral 'de Zeeuwse eigenaardigheden, het Zeeuwse eigene benadrukken in een wereld die steeds eenvormiger wordt.' Van Keken stelt dat de ei genheid onder meer te vinden is in het Zeeuwse streekproduct in het algemeen, wat dus verder gaat dan alleen de eetbare producten. Desalniettemin hebben op ver zoek van de stichting drie koks zich gebogen over gerechten die geïnspireerd zijn op de Zeeuwse sieraden. Jeroen Strijb van dijkpa- viljoen Westkaap (Westkapelle) bedacht een granaatsnoer van bes sensap in de vorm van kralen, met een kletskopje als broche. Anton van der Giessen van De Boekanier (Vrouwenpolder) kwam op een chocoladetaartje in de vorm van een Zeeuwse muts, met daar door heen spelden van babbelaars. Lan- ny van Waarde van De Mug (Mid delburg) verzon een geglaceerd Zeeuws knopje. door René Schrier GOES - Gedeputeerde H. van Wave- ren heeft gisterenmiddag enkele kritische kanttekeningen gemaakt aan het adres van de gemeente Goes. Zo zei hij dat je vanuit Goes weliswaar filevrij naar allerlei be stemmingen kunt rijden, maar dat in Goes zelf wel files staan. Van Waveren maakte zijn opmer kingen bij de opening van het nieuwe kantoor van architecten en constructeursbureau Archikon aan het Stationspark te Goes. De gedeputeerde maakte van de gelegenheid gebruik om vast te stellen dat niet iedere gemeente er even goed in slaagt om huizen te laten bouwen zonder welstandsre- gels. Als slechte voorbeelden noemde hij Hansweert en Wilhel- minadorp. Daar staan volgens hem huizen die zo dicht op elkaar staan, dat ze niet goed tot hun recht komen. Van Waveren hield dan ook zijn hart vast voor de nieuwe wijk Mannee die Goes gaat aanleggen. Hij vroeg ook aandacht voor de ruimtelijke kwaliteit rond de A58 en de N62 tussen Goes en Gent. Die terreinen moeten, als het aan hem ligt, de etalages van Zeeland worden. Als je over die wegen rijdt, moet je als het ware een aansprekende film zien van alles wat Zeeland te bieden heeft, met daar tussendoor een 'reclamespot je' in de vorm van een bedrijfster rein. voor totale ontspanning Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Openingstijden Ma gesloten, Di t/m Do 9.30-17.30 uur Vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) Za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.nl ken? Dat doen we dan, zodat het gedragen kan worden. Er zijn nog zoveel sloten, krullen en stukken, dat het niet erg is dat er verbouwd wordt. Hij weet van een stroming die stelt dat je door aanpassingen een echt Zeeuws sieraad stuk maakt. Minderhoud deelt die op vatting niet. „Het alternatief is dat ze niet worden gedragen en in een la of kluis liggen. In een monu- mentenpand moet je ook wel eens veranderingen aanbrengen. Na tuurlijk moet je de sieraden koeste ren, maar je moet ze niet als mu seumstuk behandelen, want dan heeft niemand er nog wat aan." Het origineelste ontwerp is giste ren uitgekozen door een jury be staande uit juwelier-goudsmid Minderhoud, goudsmid Angelique van Rooyen en de docenten Bek- ker en Weiman. Fotograaf Ruden Riemens maakte er opnamen van. Die zijn te zien tijdens de Smaek van Zeêland-dagen op 22, 23 en 24 juni in Middelburg en op 5 en 6 juli in Goes. Later worden ze ook in het Polderhuis Westkapelle ten toongesteld. bij aankoop van een Qpools zwembad CADEAU! BMter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45