Goes wil af van Oosterscheldewerf Opdringerige man valt scholieren lastig in Zeeuws-Vlaanderen Markt met info over bijbaantjes ZOMERACTIE 2007 van 1 mei tot 15 juli 2007 Crawford g60 Werker varingsproj eet mogelijk naar Betho of re-integratiebedrijf. 175€ korting ONTVANG* EEN KLEDINGBON twv €100,- Gedragingen zijn niet strafbaar, maar politie houdt hem in het oog. Bed and breakfast in oud-artsenwoning Verkeershinder door viaductwerk bij Rilland Gouden kwaliteitslabel voor zorgcentrum Axel Visite van speciale stoomlocomotief Apparatuur weg bij Walcherse inbraken zomer festival tot eind juni zomer festival tot eind juni ܧ>GUS W PZC Zaterdag 16 juni 2007 33 door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes wil de Oosterscheldewerf onderbrengen bij de sociale werkvoorziening De Betho of een groot re-integratiebe drijf. Op de werf doen per jaar zo'n dertig werklozen ervaring op om zo toe te werken naar een baan. Volgend jaar stopt echter de Europese subsidie. De gemeente kan het project dan niet meer beta len, zegt wethouder J. Adriaanse. Op de Oosterscheldewerf werkten mensen met een bijstandsuitke ring de afgelopen drie jaar aan de restauratie van de Zeeuwse schouw Betje, die eind vorig jaar gereedkwam. De gemeente sloeg twee vliegen in één klap. Er werd een stuk erfgoed opgeknapt en werklozen kwamen weer in een werkritme en leerden iets van het scheepstimmermansvak. De ge meente Goes kreeg er voor een pe riode van drie jaar vijf ton Europe se subsidie voor. Nu de subsidie per januari 2008 stopt, moet de gemeente opdraaien voor de kos ten. Per jaar komt dat neer op vier ton. „Dat is wel erg veel, de ver houding tussen investering en op brengst is dan zoek. Bovendien hebben we vorig jaar het aantal bij standsgerechtigden met honderd verminderd tot zeshonderd, waar door er steeds minder voor de werf geschikte kandidaten zijn", zegt wethouder Adriaanse. Het college van burgemeester en wethouders wil daarom de bakens verzetten. De Oosterscheldewerf blijft behouden, maar moet een an dere broodheer krijgen, bijvoor- De Oosterscheldewerf in Goes wordt als re-integratieproject te duur. Goes wil de werf overdra gen aan werkvoorzieningenschap Betho of een re-integratiebedrijf. beeld De Betho of een re-integra tiebedrijf Adriaanse, behalve wethouder ook bestuursvoorzitter van de Betho en bestuurslid van de Oosterschel dewerf, wil in die opzet de werf uitbouwen tot een veel breder pro ject, waarin alle re-integratiebanen worden gebundeld. De werf alleen is te beperkt: scheepstimmerwerk is voor velen te specialistisch. De zorg en groenonderhoud zijn ook speelvelden die moeten worden benut. De wethouder denkt aan een aparte werkmaatschappij waar zowel mensen uit de sociale werk voorziening als de bijstand werker varing opdoen of sociaal nuttig werk verrichten, bijvoorbeeld klus jes doen bij ouderen of gehandi capten thuis. „Op die manier kun je tegelijk de Wet Maatschappelij ke Ondersteuning erbij betrekken. Zo snijdt het mes aan twee kan ten: mensen worden sociaal geacti veerd en ouderen en gehandicap ten kunnen we helpen." op kJeur naar keuze Optie: Ultra Excellent Quick voor 50€ netto bij geautomatiseerde sectionaaldeuren Vraag ook naar de speciale voorwaarden op onderhoudspakketten Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.:0113- 22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl www.tebazonwering.nl Ken jij geschikte weekeinde-/vakantiemedewerk(st)ers in de leeftijd van 15-20 jaar voor onze winkel in kleding, gifts en woondecoratie in Zoutelande? Breng hem/haar met ons in contact en 4 bij gebleken geschiktheid Reacties naar 0118-5660Ö3~of mjchel@disandthat.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Verschillende jonge vrouwen en scholieren uit Zeeuws-Vlaanderen zijn de voor bije weken lastiggevallen door 'een vreemde man'. De man benaderde vrouwen in Hoek, Axel en Sluiskil, stelde hun opmerkelijke vragen en gedroeg zich erg opdringerig. Na gesprek ken met alle jonge vrouwen kon de politie de man afgelopen zater dag traceren. Hij werd uitdrukke lijk verzocht met zijn benaderin- GOES - Hans Satink en Mathilda Sinke voor de villa aan de Kloetingseweg in Goes. Het tweetal heeft het pand van homeopathisch huisarts J. Bouman gekocht om er een bed and breakfast te beginnen. En dat is dan ook de mededeling die voortaan in de voortuin staat. Als alles meezit, openen de twee het gastenverblijf aan de Kloetingseweg in oktober. „Je ziet het in de steden steeds meer opkomen", zegt Mathilda. „In Maastricht en Amster dam bijvoorbeeld stikt het van de bed and breakfasts. Steeds meer mensen zoeken naar andere, meer persoonlijke manieren van overnachten. Daar spelen wij op in." Hans en Mathilda willen hun gasten 'de huiselijkheid van een B&B' en 'het comfort van een hotel' geven. Met goede bedden, flat- screen tv's én een Zeeuws ontbijt met streekproducten, foto Willem Mieras RILLAND - Verkeer van en naar Ril land en ook naar Tholen via de Oesterdam, moet vanaf maandag rekening houden met hinder bij het viaduct over Rijksweg A58, het spoor en de provinciale weg N289. De provincie laat de voegovergan- gen in het viaduct aanpakken. De hinder duurt tot en met vrijdag 29 juni t7.oo uur. Er is slechts één rij baan op het viaduct beschikbaar. AXEL - Zorgcentrum De Vurssche in Axel krijgt het gouden kwali teitslabel. Dit keurmerk geeft aan dat de instelling voldoet aan alle ei sen die aan de zorg- en dienstverle ning worden gesteld. De Vurssche is de enige zorginstelling in Zeeuws-Vlaanderen met een gou den kwaliteitslabel. Het label komt van de Stichting Perspekt, die in Axel was komen kijken. GOES - Een grote stoomlocomotief van de Stoomstichting Nederland komt vandaag op visite in Goes. De locomotief wordt om 10.30 uur bij het NS-station verwacht en blijft daar tot 15.12 uur staan. De lo comotief dateert uit 1952 en is van West-Duitse makelij. Het rijdt één keer richting het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele in Goes om water in te nemen. OOSTKAPELLE - Uit een woning aan de Pluimstraat in Middelburg is donderdag computerapparatuur weggenomen. Dat moet gebeurd zijn tussen 6.20 en 15.50 uur. Er was sprake van insluiping. In Oostkapelle is gisteren tussen 14.00 en 15.00 uur ingebroken in een geparkeerde auto aan de Duin weg. Het navigatiesysteem en een mobieltje zijn weggehaald. gen te stoppen, hoewel na onder zoek bleek dat hij zich niet schul dig heeft gemaakt aan strafbare handelingen. Desondanks houdt de politie hem extra in de gaten. Het gedrag van de man zorgde voor veel onrust. Zo werd er gesuggereerd dat ver schillende meisjes waren aange rand of verkracht. Om de angstgevoelens van bewo ners enigszins weg te nemen geeft de politie een signalement. Het gaat om een blanke man van 40 tot 45 jaar oud. Hij heeft een on verzorgd uiterlijk en rijdt in een kleine, witte auto. De politie vraagt eventuele nieuwe inciden ten wel te blijven melden. door Harmen van der Werf GOES - Jongeren worden vaak slecht geïnformeerd over rechten en plichten bij het aannemen van een (vakantie)baantje. Vier FNV- vakbonden houden speciaal voor deze doelgroep donderdag van 17.00 tot 21.30 uur een informatie markt aan de Voorstad 22 in Goes. Solliciteren, stage, belastingen, in komen, werk; er is allemaal infor matie over te vinden op de markt in het vakbondscentrum. Adviseurs zijn aanwezig. Zij kun nen checken of het salaris dat een (vakantie)baantje oplevert, hoog genoeg is. Of de werktijden klop pen. Of het soort werk wel door een jongere mag worden gedaan. De FNV-bonden bieden ook hulp bij het invullen van een belasting formulier, als je lid wordr. Jongeren hebben meestal recht op teruggave van belastingen, maar niet iedereen is daarvan op de hoogte. Bezoek onze showroom! in de maand juni iedere werkdag 10% extra korting op keukens, badkamers en vloeren iedere klant in juni (minimaal aankoopbedrag 2.500,-) ontvangt een verrassing Afrit 40 (Ritthem) snelweg A58 Marie-Curieweg 9-13, Vlissingen T: 0118 -69 00 25 LOgus AFRflIIW het grootste vloeren- assortiment van Zeeland Vraag naar de actievoorwaarden en kijk voor meer informatie over de aanbiedingen en openingstijden op onze website www.logus.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35