Wellicht toch zestig op N66o 29 Loostad: niks geen fake-aanbod! 35 A/ALC 45 Schapen nemen plantenzaden mee Provincie bekijkt alternatief voor herinrichtingsplan. ra Vruchtwater Cios begint opleiding voor professionele dansers in Zeeland Tip? redwalch@pzc.nl Beeldspraak van fotografe, dichter en beeldhouwer Zaterdag 16 juni 2007 THOLEN - Gladgeschoren kuiert de Thoolse schaapskudde van Wei- deLiene vrijdag naar het nieuwe graasgebied aan de zuidrand van Tholen-stad. Herder Klaasjan van der Kolk, zijn kudde en herdershonden zijn die morgen vertrokken uit Oud-Vossemeer. Ze nemen van die plek in hoeven, mest en vacht zaden mee. Zo'n kudde fungeert dus - in dit geval - bewust als verspreider van plantensoorten. Staatsbosbeheer hoopt dat er zo in het wandelbos bloemrijke grasstroken ontstaan. foto Willem Mieras door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De provincie kijkt serieus naar verlaging van de maxi mumsnelheid van tachtig naar zes tig kilometer per uur als alternatief voor een veiligere N66o, de weg tussen Middelburg en Koudekerke. Tijdens een informatieavond op 26 juni licht gedeputeerde T. Pop- pelaars twee plannen toe; de tach tig-kilometer-variant mét parallel weg en de zestig-kilometer-variant zónder zo'n weg. Het oorspronkelijke plan van de provincie voor het veiliger maken van de N66o behelst een ingrijpen de aanpassing van de weg. Er zou een parallelweg moeten komen voor fietsers en voor landbouw voertuigen en auto's die op de boerderijen langs de N66o moeten zijn. Op de hoofdweg zou een maximumsnelheid van tachtig ki lometer moeten blijven gelden. Omwonenden van de N66o, na tuurorganisaties en de gemeente Veere zien niets in aanleg van een parallelweg. Zij denken dat het voor fietsers dan juist onveiliger wordt omdat er ook gemotori seerd bestemmingsverkeer op de weg gaat rijden. Verder vinden zij dat door de aanleg van een parallel- 1 weg het landschap te ingrijpend wordt aangetast. De tegenstanders pleiten al langer voor verlaging van de maximum snelheid naar zestig kilometer per uur, maar Poppelaars zei steeds daar niets voor te voelen. De N66o is een directe verbindingsweg tus sen Middelburg en Koudekerke en daar hoort een maximumsnelheid van tachtig bij, aldus de gedepu teerde eerder. F. Lindenberg, projectleider voor de aanpassing van de N66o, zegt dat er nu toch serieus gekeken wordt naar verlaging van de maxi mumsnelheid. Volgens Linden- berg zijn er twee oplossingsvarian ten die bekeken gaan worden. De Verlaging van de maximumsnel- heid is nu toch in beeld als alter natief voor een veiligere weg Middelburg-Koudekerke. Een pa rallelweg is dan niet nodig. ene variant gaat uit van het oude plan. Dit is na studie door een landschapsarchitect aangepast om tegemoet te komen aan de natuur. De andere variant gaat uit van een verlaging van de maximumsnel heid. Lindenberg: „Nu moet geke ken worden wat de beste oplos sing is. Wat zijn de gevolgen van het eerste plan voor het landschap en wat heeft verlaging van de maximumsnelheid voor gevolgen voor het verkeer? Beide varianten zijn nog mogelijk." De informatieavond over aanpas sing van de weg tussen Middel burg en Koudekerke op dinsdag 26 juni wordt gehouden in zaal De Babbelaar van De Vliedberg in Koudekerke. Aanvang 19.30 uur. 'Die weg is maar 1,4 kilometer lang' door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Projectontwikkelaar Loostad is de beschuldigingen van de Bond Heemschut beu. Volgens directeur D. Spikker heeft Loostad nooit dubieuze bedoelingen gehad met hotel Britannia in Vlissingen. De Bond Heemschut zegt dat het hotel er al jaren vervallen bij staat omdat eigenaar Loostad er per se zorgwoningen in wil. En altijd die intentie heeft gehad. Dat is niet zo, zegt Spikker. „Wij hadden ook het liefst al lang iets gerealiseerd, maar gaat gewoon heel moeizaam. Renovatie, wat Heemschut wil, is niet haalbaar. Dat hebben wij na tuurlijk al lang onderzocht." Volgens Spikker laat Loostad het boulevardhotel heus niet zomaar verpauperen. „Wij hebben de ge meente voorgesteld om het hotel uit te breiden met andere functies. Zoals zorgwoningen. We wachten op antwoord. Dan willen we zo snel mogelijk aan de slag." WÊÊÊL Vi JM &PARTNERS ECHTE MAKELAAR 0 1 18-616617 Tip? redactie@pzc.nl Daar zaten ze dan, vijftien Ter- neuzense vaders in spe. Met een wat ongemakkelijk gevoel op een 'mannenavond' van de pufclub van vrouwlief. Vliezen die breken, zoveel centi meter ontsluiting, inknippen... poeh, die vrouwen krijgen het zwaar. De rol van de partner in dat geheel? Rustig blijven, desge wenst handje vasthouden, op ge zette tijden washandjes aanrei ken en vooral doen alsof het de normaalste zaak van de wereld is dat jouw kind aanstaande is. En natuurlijk moet je op, on danks jouw passieve rol bij de be valling, kennis van zaken heb ben. Et voila, daarvoor is er een pufclub. „Weten jullie eigenlijk hoe vruchtwater er uitziet?", probeer de de verloskundige. „Ja, ik weet het", klonk het meteen. „Als een fruithapje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31