Run op kaarten Super De Boer toekomst eruit avans Kippenreus koopt Friki Langste spoortunnel Zwitserland geopend Monopoly-loterij van supermarktketen populair bij klanten. Honderd banen weg bij chemieconcern DSM Delfzijl krijgt grote verbrandingsinstallatie Cetronics verkoopt activiteiten buitenland Wolters Kluwer rondt verkoop divisie af SNS in gesprek over overname FBS Bankiers Informatie over gezond voedsel kan beter Braziliaans bedrijf neemt dochter Cebeco- concern over. Hoe ziet jouw 4 PZC Zaterdag 16 juni 2007 17 FRUTICEN - Een locomotief duwt een vrachttrein Zwitserse plaatsen Frutigen en Raron, in. De tun- lang. Het is de langste spoortunnel van Zwitser- de nieuwe Loetschberg spoortunnel, tussen de nel werd gisteren geopend en is 34,6 kilometer land. foto Peter Klaunzer/EPA door Jan Trommelen DEN HAAG - Fortuinen worden op marktplaats.nl geboden voor kaar ten van de monopoly-loterij van supermarktketen Super De Boer. De biedingen voor bijvoorbeeld de topkaart Kalverstraat liepen gister middag al op tot 12.500 euro. Die HEERLEN - DSM herstructureert zijn dochterbedrijf DSM Anti-In- fectives om de winstgevendheid te verbeteren. Hierbij gaan honderd arbeidsplaatsen verloren, zo maak te het chemieconcern gisteren be kend. Het chemieconcern zoekt sa menwerking met een partner en overweegt delen van de dochter van de hand doen. Anti-Infectives moet vanaf 2008 winstgevend zijn. DELFZIJL - Het Duitse bedrijf BKB gaat in Delfzijl voor 130 miljoen eu ro een grote afvalverbrandingsin stallatie bouwen. Dat maakte BKB gisteren bekend. De komst van het bedrijf levert vijftig directe en hon derd indirecte arbeidsplaatsen op. In de fabriek wordt uit industrieel en huishoudelijk afval energie op gewekt. De vrijgekomen energie wordt geleverd aan bedrijven. bieder is niet gek: Wie 'Amster dam' compleet heeft, dus Leidsche straat én Kalverstraat, krijgt van Super De Boer een auto van 20.000 euro. De supermarkt deelt aan klanten die andere monopolysteden Conn ie Bij supermarkt Super De Boer kunnen klanten grote prijzen win nen met een monopoly-loterij. Kaarten worden te koop aange boden op marktplaats. AMSTERDAM - Getronics verkoopt zijn activiteiten in Spanje en Portu gal aan het Spaanse softwarebe- drijfTecnocom voor 95 miljoen eu ro. Getronics verwacht een boek verlies van 15 tot 30 miljoen euro op de verkoop. Mogelijk betaalt het beursgenoteerde Tecnocom een deel van de overname in aan delen, waardoor Getronics een be lang van meer dan 10 procent zal krijgen in het Spaanse bedrijf AMSTERDAM - Het uitgeefconcern Wolters Kluwer heeft de in maart aangekondigde verkoop van zijn onderwijsdivisie aan de investe ringsmaatschappij Bridgepoint af gerond. Met de transactie is een be drag van 774 miljoen euro ge moeid. De verkoop van de onder wijstak past in de strategie die Wolters Kluwer in september 2006 bekendmaakte. pleet hebben keukens, chique de signfornuizen, reischeques, week endjes Disneyland of fietsen uit. Onder Super De Boer-klanten lo pen de frustraties soms hoog op, omdat zij er maar niet in slagen een stad of de vier stations com pleet te krijgen. Op internetsites werden al beschuldigingen geuit dat de supermarktketen sommige kaarten niet of maar heel beperkt heeft verspreid om de prijzen niet uit te hoeven keren. Volgens de AMSTERDAM - SNS Reaal en WAA Groep voeren exclusieve gesprek ken over een overname van effec- tenbank FBS bankiers. Dat heeft SNS Reaal gisteren bekendge maakt zonder daarbij financiële de tails te melden. Door de overname wil SNS haar positie op de Nederlandse markt versterken. De partijen willen deze zomer tot een overeenkomst komen. DONGEN - Supermarkten krijgen van hun eigen publiek een 6,3 voor de informatie in de winkels over gezonde voeding. Albert Heijn krijgt het hoogste cijfer, een 7, terwijl Aldi met een 5 de rij sluit. Dat blijkt uit het Zomerrap- port van onderzoeksbureau GfK. GfK onderzocht voor het eerst hoe klanten de informatie over ge zond voedsel waarderen. woordvoerder van Super De Boer klopt het inderdaad dat sommige kaarten er amper in zitten. „We ge ven twee auto's weg. Dus zitten er ook maar twee kaarten van de Kal verstraat in het spel. Maar die twee zijn er wel echt!" De mono- polykaarten worden bij besteding van tien euro aan boodschappen uitgedeeld. Dat gebeurt tot en met zondag. Uiterlijk 1 juli moeten de gelukkigen hun kaarten inleveren en de prijzen ophalen. OOSTERWOLDE - Kipverwerker Plus- food is het eerste Europese voe dingsbedrijf dat overgaat in Brazili aanse handen. De Braziliaanse kip verwerker Perdigao koopt de doch ter van het Cebeco-concern dat be kend is van de diepvrieskippen van Friki, voor dertig miljoen eu ro. De Brazilianen doen nog wel een boekenonderzoek voordat de over name definitief wordt. Plusfood heeft een jaarlijkse omzet van 67 miljoen euro en er werken onge veer 400 mensen. Naast de fabriek in Oosterwolde, waar 250 mensen werken, heeft Plusfood in het Vere nigd Koninkrijk een hamburgerfa- briek en een derde vestiging in het Roemeense Constanza. Volgens Perdigao kost de overname geen banen. Bonden en de onderne mingsraden worden de komende dagen ingelicht. De Plusfood-mer- ken Friki (kipproducten) en Fribo (hamburgers) gaan over naar Per digao. Overigens heeft de overna me geen betrekking op de verse kipproducten onder de naam Fri ki, want die zijn niet van Plusfood maar van het bedrijf Plukon. Perdigao is een van de grootste voedingsconcerns van Brazilië. Het bedrijf is genoteerd aan de beurs van New York, telt 40.000 werknemers en heeft een omzet van 2,3 miljard euro. Perdigao staat in Brazilië bekend om zijn sociale beleid en zorg voor het milieu en is mede daarom een van de eerste bedrijven die zaken doet met be drijven in Europa. Volgens directeur Piet Boer van Plusfood is de overname geheel en al een initiatief van de Braziliaanse kipgigant. Cebeco was er niet op uit om Plusfood van de hand te doen. Perdigao wilde Plusfood heb ben vanwege de goede marktposi tie in Europa, de vooraanstaande productontwikkeling en de goede productiebedrijven. Dit jaar ver wacht Boer een omzetgroei van vijftien tot twintig procent. Vorig jaar was matig met de nasleep van de vogelpest in Oost-Europa. ontdek 't bij hogeschool Economie en Management Gezondheid ICT Kunst en Vormgeving Onderwijs Recht Breda I Wil je graag hogerop komen? Ga je vooruitgang boeken in I je carrière? Kies dan voor een deeltijdopleiding bij Avans Hogeschool. Al onze deeltijdopleidingen zijn veelzijdig en praktijkgericht. Ontdek onze faciliteiten en jouw mogelijkheden. Meer informatie op www.avans.nl 's-Hertogenbosch Tilburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17