Onderhoud stadhuis slecht Lillo verstopt zijn rijke historie achter de dijk Jong talent in Mauritshof PvdA wil geld voor welzijn arme kinderen Wegwerken achterstallig onderhoud kost 1,4 miljoen euro. Ingrijpende maatregel moet overstroming dorp voorkomen. Schilderijen en sieraden in De Stelle T rekkertrekwedstrijd bij watertoren Axel Estafette op een luchtbed z PZC Zaterdag 16 juni 2007 33 AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING lm)mado' VEKA zonwering Tel. 0115-491282 heroal www.haers.net door Frank van Cooten OOSTBURC - Het gemeentehuis aan het Raadhuisplein in Oostburg kampt met behoorlijk wat achter stallig onderhoud. Het oplossen van dit probleem kost de gemeen te Sluis 1,4 miljoen euro. Deze kosten zijn onderdeel van de investering van 6,7 miljoen euro in de nieuwe gemeentelijke huisves ting. De investering bedraagt een miljoen euro minder dan het oor spronkelijke plan uit oktober toen het huidige gemeentehuis nog fors uitgebreid zou worden. IJZENDIJKE - 'long talent op grote schaal'. Dat is het motto van een concert, dat morgen van 16.00 tot 18.00 uur wordt gepresenteerd door gemengd koor The Dow Sin gers in partycentrum Mauritshof in IJzendijke. Zeven kinderen, in leeftijd varië rend van 7 tot en met 17 jaar, brengen als variatie op de koor zang pianostukken van diverse componisten ten gehore. De muzikale leiding is in handen van Marie-Louise Ceulemans. „Het zijn jonge pianoleerlingen die het heel spannend vinden sa men met een groot koor op te tre den." Het repertoire van The Dow Singers bestaat uit evergreens, folks, musicials en operettes. En tree bedraagt 4,50 euro. Het college betrekt het kantoor van de Rabobank bij de huisves ting. Dit kantoor komt binnenkort leeg. Aanpassing van dit kantoor kost 'slechts' vijf ton. Ondanks het goedkopere huisves tingsplan is de gemeenteraad nog kritisch. Zo verwacht Bram Bas ting (Gemeentebelangen) grote parkeerproblemen omdat er geen uitbreiding van parkeerplaatsen is voorzien. Volgens wethouder Leen Wille is uitbreiding van parkeer plaatsen helemaal niet nodig, om dat het personeel van de Rabo bank straks niet meer in Oostburg werkt. Daarnaast wil het college medewerkers die hun auto alleen gebruiken voor woon-werkver- keer, vragen hun auto aan de rand door Bart De Clerck LILLO - Het pittoreske Scheldedorp Lillo, recht tegenover de kerncen trale van Doel, ligt straks verscho len achter een dijk van 11 meter hoog en 50 tot 60 meter breed. De dijk moet het polderdorpje be schermen tegen overstromingsge vaar. Om de dijk te kunnen aanleggen, wordt het haventje opgeschoven. De werken beginnen in 2009 en van het centrum te parkeren. Dit verzoek is onderdeel van een nieuw parkeerregime in het Oost- burgse centrum. Raadslid Basting vindt ook de in vestering van drie ton voor de ver- bindingsbrug tussen het gemeente huis en het bankgebouw vrij fors. Het college bekijkt of dat goedko per kan. In het bankgebouw zou oorspron kelijk ook een steunpunt van de Rabobank komen, maar dat idee lijkt van de baan. De gemeente Het Oostburgse gemeentehuis kampt met achterstallig onder houd. Opknapkosten vallen on der de investering (6,7 miljoen) voor gemeentelijke huisvesting. duren twee jaar. De kostprijs ligt tussen de 6 en 8 miljoen euro. De dijk wordt aangelegd vanaf de gracht bij de Scheldelaan, volgt de oude vestingwallen en palmt het grootste deel van het huidige ha ventje in. Het parkeerterrein, naast de dijk in Lillo, moet bijna de helft aan oppervlakte inboeten. De voet van de Sigmadijk zal ongeveer 50 tot 60 meter breed zal zijn. Op ver zoek van Monumenten 8c Land schappen zal de dijk de wallen van het vroegere fort volgen. Het huidige haventje verdwijnt on der de nieuwe dijk. Er komt wel een nieuw haventje, dat opschuift heeft de kantoorruimte zelf hard nodig voor een adequate huisves ting van de ambtenaren. Met andere potentiële gebruikers van het bankgebouw, de VW en het Centrum voor Werk en Inko men (CWI), zijn nog geen huurovereenkomsten afgesloten. De gemeente voert binnenkort ge sprekken. De gemeente wil een deel van de besparing in de huisvesting gebrui ken voor bijscholing van het perso neel. Sluis heeft nu een karig oplei dingsbudget. Ronald de Croock (CDA) wil dit traject pas inzetten als dat echt nodig is. Wille vindt dat onverstandig. „Investeren in scholing verdient zich altijd te rug." in de richting van de Schelde. Naast het haventje is nog plaats voor horecagelegenheden. Het oude tolhuisje wordt geïntegreerd in de nieuwe dijk. De huidige toe gangsweg naar Lillo verdwijnt en wordt vervangen door een weg op de dijk zelf Langs de Scheldelaan komt een parkeerterrein met een nieuwe toegangsweg naar Lillo en het haventje. De nieuwe beschermdijk krijgt ook een wandel- en fietspad. De werken beginnen in 2009. Het pro ject zal ongeveer twee jaar duren. Bedoeling is het project in 2011 af te ronden. door Raymond de Frel TERNEÜZEN - De PvdA in Terneu- zen wil dat kinderen uit arme ge zinnen ondanks de financiële be perkingen van hun ouders ge woon kunnen meedoen aan aller lei extra schoolactiviteiten. Daarom dienen de sociaal-demo craten een motie in om de nieuwe stichting Leergeld Terneuzen een malig vijftigduizend euro subsidie te geven. Deze stichting wil een vangnet zijn voor de ongeveer dui zend kinderen van vierhonderd ge zinnen in de gemeente Terneuzen, die moeten rondkomen met bij- standsgeld. „Deze kinderen kunnen vaak niet mee met schoolkamp en excursies en zijn geen lid van een sportclub. Meedoen aan dit soort activiteiten vergroot hun horizon. Ze gaan so ciale contacten aan, leren omgaan met winst en verlies en ervaren wat teamgeest is. Kunnen ze niet aan dit soort activiteiten deelne men, dan dreigt sociale uitslui ting", legt raadslid G. van den Berg uit. OOSTBURC - In de publieksruimtes verpleeghuis De Stelle in Oostburg zijn tot en met augustus schilde rijen te zien van Paul Hubregsen uit Draaibrug. In de vitrines van het verpleeghuis liggen sieraden van Barbara van der Made en Tryncke Schraa. Het duo werkt al enige jaren samen als goudsmid. Ze werken veel met edelstenen en parels. AXEL - Op het boogschutters terrein bij de watertoren in Axel worden morgen (zondag) voor de twaalfde keer trekkertrek wedstrij den voor standaardtractoren ge houden. Het Agrarisch Jongeren Kontakt (AJK) van Oost-Zeeuws- Vlaanderen tekent voor de organi satie. De tractoren strijden vanaf 13.00 uur in verschillende discipli nes. SAS VAN GENT - Ruim vijftig jongeren doken gis- Bruinvis de zwemweek. De luchtbeddenrace is club ook elke lente zien. De zwemvierdaagse teravond het Sasse zwembad in voor een estafet- evenals het waterpolotoernooi van vandaag een wordt altijd aangevuld met ludieke westrijden als terace met luchtbedden. traditionele opwarmer voor de zwemvierdaagse. het Zeeuws 'kampioenschap bommetje' en plank- Met de jeugdestafette opent zwemvereniging De Dat Sas een echt carnavalsstadje is, laat de zwem- hangen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 161