Zeeland voor een voltijdstudie' Ondersteuning mantelzorgers Kanaalzonegemeenten maken afspraak over invulling ruimte Werk aan twee wegen Cadzand en Hoofdplaat Wij geven u de helft cadeau! Aanpak met Vlaamse gemeente levert Europese subsidie op. Dronken Sluisenaar raakt rijbewijs kwijt Seizoenenwandeling over Brug van Pinte Pïfco><3 I bartz optiek to Groei Bloei houdt boerendag in Biervliet PZC Zaterdag 16 juni 2007 31 Judith Dingemanse (39) afgestudeerd in Management Economie en Recht „Ik wilde al lange tijd graag nog een hbo-opleiding volgen. Dat Manage ment, Economie en Recht in Terneuzen werd aangeboden, gaf voor mij de doorslag. Ik woon in Axel en twee avonden naar school in Terneuzen is dan fantastisch. Ik vind het belangrijk om mijzelf te blijven ontwikkelen. Tijdens mijn werk aan het ondernemersloket van de gemeente Sluis heb ik al veel facetten van de opleiding kunnen toepassen, vooral op het gebied van wet en regelgeving." foto Wim Kooyman SP»»!» ST* 'mm Nadia Ploegaert-Messaadi (27) met dochter Lynn (1,5) uit Axel. „Ik ben blij dat ik ben afgestudeerd. Tijdens de opleiding werkte ik bij Dow, en ben ik bevallen van twee kinderen. Mede dankzij klasgenoten die mij goed steunden, ben ik doorgegaan met de opleiding. Na de havo zag ik het niet zitten om voor vier jaar op kamers te gaan wonen. Tegenwoordig is het mogelijk om het eerste jaar in Terneuzen te doen. Als dat tien jaar gele den ook had gekund, zou ik daar zeker voor gekozen hebben. Dan weet je wat je van de opleiding kunt verwachten." foto Wim Kooyman vakken hebben." Gedurende de studie kunnen studenten een af studeerrichting kiezen. „Dat kan niet meer in Terneuzen, omdat de groepen dan te klein zouden wor den", zegt Volleman. Filiaal in Terneuzen trekt meer Zeeuws-Vlamingen naar hoger onderwijs Jaren geleden nam zij, samen met collega's van het ROC Westerschel- de, het initiatief om hoger on derwijs aan te bieden in Terneu zen. Volleman signaleerde dat studen ten van het ROC (waar zij tot die tijd les gaf) wel verder wilden le ren, maar dat bijvoorbeeld de reis tijd hen daarvan weerhield. „Voor al voor mensen die ook nog wer ken naast hun opleiding, is het prettig dat de school in de buurt is, zodat je om zeven uur 's avonds aanwezig kunt zijn." Al eerder constateerden managers van de Hogeschool in Vlissingen dat Zeeuws-Vlamingen wat betreft opleidingsniveau achter bleven in vergelijking met hun leeftijdsgeno ten van boven de Westerschelde. Volgens Hans Dekker, hoofd mana gement en communicatie van de Hogeschool, is de reisafstand daar voor een deel debet aan. „Natuurlijk is een student vanuit Zeeuws- Vlaanderen al gauw een uur kwijt om in Vlissingen te ko men, maar ik merk ook dat de mentaliteit anders is. In Zeeuws- Vlaanderen heerst, meer dan in de rest van Zeeland, een eiland-cul tuur." Hij ervoer dat in de tijd dat hij nog zelf actief was als docent op de Hogeschool. „Tijdens het welkom heten van een nieuwe groep studenten, vertelde ik over het internationale programma van de HZ en de mogelijkheden om in het buitenland te studeren. Ik vond het opvallend dat de groep Zeeuws-Vlamingen daar haast ang stig voor was." Ook al moeten voltijd-studenten na één of twee jaar naar Vlissin gen, het Terneuzense filiaal is een aanwinst voor Zeeuws- Vlaande ren én de Hogeschool Zeeland, stelt Dekker. De HZ heeft dankzij het voorportaal meer studenten en Zeeuws-Vlamingen hoeven niet de regio uit om een hbo-diplo- ma te behalen. HZ in Terneuzen In Terneuzen wordt aan ruim 200 studenten hoger onder wijs geboden. k- De Hogeschool Zeeland be schikt praktisch over een eigen vleugel in het gebouw van de ROC Westerschelde. De opleidingen Bedrijfsecono mie, Commericiële Economie en Management, Economie en Recht worden sinds 2000 aangeboden. Vier jaar geleden startte ook een deeltijdva riant van deze opleidingen. »- Studenten die een opleiding voor Leraar Basisonderwijs willen volgen, kunnen sinds 2001 voor hun eerste twee leerjaren terecht in Terneuzen. Ruim 60 procent van de stu denten haalt in het eerste jaar de propedeuse. Dat is een stuk hoger dan het landelijk ge middelde. door Frank van Cooten OOSTBURC - Hét Steunpunt Mantel zorg West-Zeeuws-Vlaanderen houdt iedere drie maanden een ontmoetingsmiddag/avond voor mantelzorgers om op een ontspan nende manier met elkaar van ge dachten te wisselen. Mantelzorgers zorgen voor een zie ke echtgenoot, kind, ouder, vriend of bekende. Deze taak brengt veel voldoening, maar kan ook veel ver antwoordelijkheid, energie, zorg en verdriet met zich mee brengen. Het steunpunt biedt hen onder steuning in deze zware taak met onder meer uitstapjes en activitei ten. De bedoeling van de bijeen komsten is mantelzorgers met el kaar in contact te brengen om on der meer ervaringen uit te wisse len. Op deze manier vinden ze vol gens het steunpunt ook wat aflei ding. De eerstvolgende bijeen komst is donderdag 21 juni van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de Stichting Welzijn aan de Volderstraat in Oostburg. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! T£ê%* Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland GENT - De vier gemeenten in de Kanaalzone gaan samen bekijken hoe in de toekomst moet worden omgesprongen met de ruimte in het gebied rond het Kanaal Gent-Terneuzen. Die afspraak werd gisteren gemaakt tijdens het periodiek overleg tussen Gent, Ter neuzen, Zelzate en Evergem. In de Gentse Kanaalzone worden momenteel alerlei maatregelen ge nomen, naar het voorbeeld van het Zeeuws-Vlaamse ROM-pro ject: harmonie tussen wonen, wer ken en leven. Dat biedt overigens vooral de industrie de nodige 'ademruimte'. Net als in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone moesten buurtschappen en ge huchten daarvoor plaatsmaken. De provincie Zeeland en de ge meente Terneuzen spraken on- NUMMER EEN - De provincie voert van maandag tot en met vrijdag onderhoudswerk uit aan het fiets pad langs de Westlangeweg tussen Nummer Een en Hoofdplaat. Het wegverkeer kan wat last hebben van de reparaties. Een weghelft is voor het verkeer afgesloten. De Ringdijk Noord tussen Cad zand en Cadzand-Bad is van maan dag tot en met vrijdag afgesloten voor het wegverkeer, met uitzon dering van (brom)fietsers. Het gaat om het gedeelte tussen de Vierhonderdpolderdijk en de Vlamingpolderweg. Dat deel krijgt nieuw asfalt en nieuwe strepen. Tijdens de werkzaamheden wordt het verkeer met borden omgeleid. Het verkeer richting Cadzand-Bad volgt de omleiding via de Ret- ranchementseweg. AXEL - Een 36-jarige automobilist uit de gemeente Sluis is in de nacht van donderdag op vrijdag, om drie uur, aan de Kanaalkade in Axel betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. Uit een adem analyse bleek dat de man veel te diep in het glaasje had gekeken. Hij had ruim 4,8 maal te veel ge dronken. Zijn rijbewijs is ingevor derd. SPUI - Natuurliefhebbers kunnen volgende week zondag hun hart ophalen tijdens de tweede Vier Seizoenen-wandeling over de •Brug van Pinte naar het Eiland van de Meijer bij Spui. De wande ling door dit natuurgebied gebeurt onder leiding van een gids en be gint om 10.00 uur bij de molen van Spui. Laarzen of stevig schoei sel wordt aangeraden. langs af de klokken gelijk te zetten waar het gaat om een duurzame ontwikkeling op het gebied van economie, infrastructuur en ruim te in het Zeeuws-Vlaamse deel van de Kanaalzone. Daarbij gaat het om een vervolg op het 'oude' pro ject Gebiedsgerichte Benadering Kanaalzone, dat in 1992 in gang werd gezet. Nu een soortgelijk (af gekeken) project in de Gentse Ka naalzone z'n afronding nadert, is afgesproken dat de verdere ontwik kelingen grensoverschrijdend op el kaar worden afgestemd. Wethouder F. van Hulle van Ter neuzen: „Er is al een gezamenlijke visie van ons en de provincie en we trekken ook samen op. Maar grensoverschrijdend bestaat er ook grote behoefte om samen een toe komstbeeld te schetsen." Naast Ter neuzen en Gent haken ook de Ka naalzonegemeenten Zelate en Evergem aan. Die grensoverschrij dende aanpak kan de nodige Euro pese subsidies opleveren. Noordstraat 13, Axel Tel. 0115-562772 Brillen, oogmeting, contactlenzen BIERVLIET - Groei 8c Bloei houdt za terdag 23 juni van 10.00 tot 17.00 uur een boerendag. Op boerderij 't Hazelaarshof aan de Konijnen bergweg in Biervliet wordt het boeren- en buitenleven verbon den met een bloemrijke omge ving. Demonstraties met koeien en paarden, een klederdrachten show en kraampjes met streek- en ambachtsproducten vullen het erf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 157