Zeeland 'Straathandel drugs neemt weer toe' 'De regio is te klein Philippine voelt zich niet serieus genomen Extra maatregelen rond ruiming bom Expositie scouts Oude legerauto's langs campings PvdA neemt uitstel verplaatsing koffieshops in overweging. Eerste lichting hbo'ers studeert af in Terneuzen. Vruchtwater 'College gaat niet in op argumenten om zorg centrum te verplaatsen.' 30 I Zaterdag 16 juni 2007 PZC door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het aantal drugsrun ners in de gemeente Terneuzen neemt sinds de vervroegde slui tingstijd van koffieshop Check point zienderogen toe. Dat stellen een aantal binnenstadbewoners en onafhankelijk gemeenteraads lid W. Broekhuysen. Als reactie op een inval van justitie sluit Checkpoint sinds maandag avond zijn deuren drie uur eerder dan normaal. De andere Terneu- zense koffieshop Miami doet van af aanstaande maandag hetzelfde. „Ik krijg signalen dat na de vermin derde handel in Checkpoint de drugsrunners een gat in de markt hebben gevonden. Overal duiken ze weer op. Op het Veerplein, in de Zuidlandstraat, het is weer straathandel zoals vroeger. Ik kan KLOOSTERZANDE - In de biblio theek van Kloosterzande is tot en met zaterdag 14 juli een mini-expo sitie te bekijken over de padvinde rij. Angelo de Munck heeft de vitri nes ingericht met kleding, speld jes, lepeltjes, boeken en andere pa rafernalia van vroegere padvinders en huidige scouts. niets bewijzen, maar ik vermoed dat er ook harddrugs in het spel zijn", zegt Broekhuysen. Raadslid J. Baart van TOP Ge meentebelangen weet dat er ook in Sas van Gent en Philippine dealers actief zijn. Burgemeester J. Lonink voegt daar nog aan toe dat er ook rond middelbare scholen in Terneuzen wordt gedeald. „De po litie heeft mij deze week toege zegd dat er extra capaciteit wordt ingezet om de illegale handel te be strijden." De coalitiepartijen denken dat op langere termijn met een verplaat sing van de twee koffieshops uit de binnenstad naar de polder de overlast van drugstoeristen het best wordt bestreden. Mocht daar na blijken dat de illegale handel in NW Sinds de vervroegde sluiting van koffieshop Checkpoint is de straathandel toegenomen, stel len bewoners en raadsleden. De politie zet extra mensen in. de binnenstad toeneemt, dan sluit Lonink een derde shop (dus één in de binnenstad en twee in het buitengebied) niet op voorhand uit. Alle partijen eisen dat er op korte termijn veel strenger wordt gehandhaafd rond de shops. Chris tenunie, GroenLinks, SGP en Broekhuijsen voelen ervoor om eerst te bekijken of een combina tie van strengere handhaving en vroegere sluitingstijden voldoende effect heeft. „Ondertussen kunnen we wel al zoeken naar een alterna tieve locatie, maar laten we nu nog geen besluit nemen", zegt Broek huijsen. De PvdA, met tien zetels de groot ste partij, neemt die optie in be raad. PvdA-raadslid J. Jonkman: „Wij zijn in principe voor verplaat sing. Maar blijkt tussen nu en de ontwikkelfase dat een verplaatsing niet nodig is om overlast terug te dringen, dan moeten we ook niet te kinderachtig zijn om dit besluit terug te draaien." door Frank van Cooten OOSTBURC - Tijdens de ruiming van de Engelse vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog in Oost burg hoeven minder mensen tijde lijk hun huis uit dan oorspronke lijk de bedoeling was. De bom wordt donderdag 28 juni geruimd in uitbreidingsplan Stampers- hoek-Zuid. De Explosieven Opruimings Dienst treft maandag en dinsdag extra veiligheidsmaatregelen zodat het gevaar voor de omgeving klei ner wordt. Zo wordt dinsdag een containerwal rond het explosief ge bouwd. Oorspronkelijk moesten enkele tientallen woningen in een straal van 125 meter rondom de vindplaats ontruimd worden. Dat zijn er nu wat minder geworden. In de brief van 6 juni kondigde burgemeester Sala aan dat de be woners in deze veiligheidsstraal maandag en dinsdag binnen moe ten blijven. Deze maatregel is niet meer van kracht. Wel moeten twee huizen aan de Korte Heeren straat tijdens deze voorbereidin gen worden ontruimd. De Maai- dijk is afgesloten vanaf de rotonde Bredestraat - Korte Heerenstraat - Maaidijk (bij de watertoren) tot aan de Neringweg. Ook de Indus trieweg is aan de kant van de wa tertoren dicht. Voor bewoners is er maandag een informatieavond in het Ledeltheater. Ab Dieleman (39) afgestudeerd in Management, Economie en Recht. „Ik werk al twintig jaar bij de Rabobank en heb zeker evenveel cursussen gevolgd. Maar ik miste iets om net dat ene stapje verder te komen. Tien jaar geleden kon ik ook terecht in Eindhoven in Breda. Maar dat valt niet te combineren met een fulltime baan en een gezin. Desondanks was het toch best pittig, soms ben je twintig uur per week bezig aan de opleiding. Ik heb er absoluut geen spijt van, ik ben er persoonlijk door gegroeid en heb veel aan de contacten met docenten en studenten gehad." foto Wim Kooyman door Joeri Wisse TERNEUZEN - Zo chique als in de Middelburgse Nieuwe Kerk zal het er 5 juli niet aan toe gaan tijdens de diploma-uitreiking aan de eer ste afgestudeerde studenten van de Hogeschool Zeeland in Terneu zen. Toch is die diploma-uitrei king minstens zo bijzonder als de plechtige overhandiging van de eerste bullen aan de studenten van de Roosevelt Academy in Mid delburg. Want Zeeuws-Vlaanderen, en in het bijzonder Terneuzen, levert binnenkort haar eerste lichting af gestudeerde hbo-studenten af Weliswaar studenten die hun op leiding in deeltijd hebben gevolgd, maar hun 'papiertje' is evenveel waard als het diploma dat hoort bij de fulltime variant. „Zeeuws-Vlaanderen is daar ech ter te klein voor", zegt Ennie Volle- man-Biesbroeck, coördinator van de economie-opleidingen in Ter neuzen. Wel wordt voor vier popu laire opleidingen van de Hoge school Zeeland het eerste jaar in Terneuzen aangeboden. Studenten die de de opleiding Leraar Basison derwijs (pabo) volgen, kunnen twee jaar in Terneuzen blijven. „De economische opleidingen kun nen we het eerste jaar hier aanbie den omdat de opleidingen Com merciële Economie, Bedrijfsecono mie en Management, Economie 8c Recht het eerste jaar veel dezelfde door Frank van Cooten BRESKENS - Stichting de Springer houdt vandaag samen met de Vlaamse vereniging Yeomanryclub een oldtimerrit van oude leger voertuigen uit de Tweede Wereld oorlog langs de kust van Breskens tot aan Retranchement. De start is om 09.30 uur op cam ping Napoleonhoeve. De twaalf au to's, waaronder de oude Cadillac ZEEUWSE Daar zaten ze dan, vijftien Terneu- zense vaders in spe. Met een wat ongemakkelijk gevoel op een 'man- nenavond' van de pufclub van vrouwlief. Vliezen die breken, zo veel centimeter ontsluiting, inknip- pen... poeh, die vrouwen krijgen het zwaar. De rol van de partner? Rustig blijven, desgewenst handje vasthouden, washandjes aanreiken waarin generaal Patton werd ver voerd, rijden langs de campings Groede, Zonneweelde, Internatio naal, Hoogduin, Welgelegen en de Sandtplaet. Op de campings wordt een stukje gereden en de chauffeurs vertellen over hun voertuig. Stichting de Springer is een samen werkingsverband van zeven recrea- tiebedrijven. Tip? redactie@pzc.nl en vooral doen alsof het de nor maalste zaak van de wereld is dat jouw kind aanstaande is. En na tuurlijk moet je, ondanks je passie ve rol, kennis van zaken hebben. Et voila, daarvoor is er een puf club. „Weten jullie hoe vruchtwa ter er uitziet?", probeerde de verlos kundige. „Ja, ik weet het", klonk het meteen. „Als een fruithapje." door René Hoonhorst PHILIPPINE - Burgemeester en wet houders van Terneuzen nemen de inwoners van Philippine niet se rieus. Ze maken de inwoners van het mosseldorp niet duidelijk waarom ze vasthouden aan een specifieke locatie van een woon zorgcentrum in het Spuikompark. Philippenaar Dolf de Bock is boos. Hij toog drie maanden geleden naar het stadhuis met enkele dui zenden handtekeningen. De signa turen onderstreepten het verzoek een woonzorgcentrum voor oude ren aan de oostkant van het Spui kompark te vestigen. Door de west kant vrij te houden, kunnen dorps bewoners en bezoekers blijven pro fiteren van alle mogelijkheden van het huidige wandelpark. Wethou der Co van Schaik liet bij de over handiging van de handtekeningen blijken onder de indruk te zijn van het aantal. De Bock vond de overgrote meerderheid van de vol wassen bevolking aan zijn zijde. De actievoerder zou 'persoonlijk bericht' krijgen over de mogelijk heden een andere locatie voor het zorgcentrum te vinden. Maanden later heeft hij nog niets gehoord. Wel las hij enkele weken geleden in de regionale dagbladen dat het college naar de handtekeningen en de argumenten 'had gekeken'. De Bock vindt dat geen manier van doen. Van Schaik is zijn afspra ken niet nagekomen door hem niet persoonlijk op de hoogte te stellen van het collegebesluit, stelt hij. Nog erger vindt De Bock dat het college geen enkele moeite heeft gedaan om de argumenten van de Philippiense bevolking te weerleggen. B en W gaan voorbij aan alle kenmerken van een 'rede lijke, democratische samenleving' door te volstaan met de medede ling dat ze 'er naar hebben geke ken'. De Bock vindt het uitermate vreemd dat het college, bij monde van Van Schaik, geen enkele moei te doet het woonzorgcentrum op een andere plaats te vestigen als de meerderheid van de bevolking daar om vraagt en er geen argu menten zijn om niet aan die wens tegemoet te komen. Het college wekt nu de indruk dat in achterka mertjes al lang was besloten dat slechts één vestigingsplaats in aan merking kwam voor het woon zorgcomplex, vindt hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 154