Zeeland PZC ZONDAG GEOPEND Brugman 29 Zorgcentrum De Vurssche Axel krijgt gouden kwaliteitslabel Opdringerige man valt jonge vrouwen lastig Geen geld wc's begraafplaatsen ZEEUWS-VLAANDEREN 45 35 Ondernemers moeten meebetalen aan promotie Reynaertstad. □2 Ballonnen wachten op vrijheid Beeldspraak van fotografe, dichter en beeldhouwer Cios begint opleiding voor professionele dansers in Zeeland Zaterdag 16 juni 2007 Tip? redterngipzc.nl Plan: promotietax in Hulst door Harold de Puysseleijr HULST - De invoering van een reda- mebelasting door de gemeente Hulst moet ervoor zorgen dat alle ondernemers in de binnenstad meebetalen aan de promotie van de Reynaertstad. De politieke partijen in de gemeen teraad voelen wel iets voor dit ini- tatiefvoorstel van de Partij van de Arbeid. Namens die partij heeft gemeente raadslid René van Domburg zich de afgelopen tijd in de materie ver diept. „Een substantieel deel van de on dernemers onttrekt zich aan de ge meenschappelijke financiële in spanningen van ondernemersvere niging en overheid om de binnen stad op peil te houden en waar mogelijk te verbeteren", stelt hij vast. „Maar diezelfde ondernemers plukken daar vervolgens wel de vruchten van." Ondernemersvereniging Hulst Reynaertstad hamert al jaren op het solidariteitsgevoel om alle mid denstanders zo ver te krijgen dat ze meebetalen aan de promotie van Hulst. Tot nu toe met wisse lend succes. Volgens Van Domburg is dit ver schijnsel, dat volgens hem op veel plaatsen in het land voorkomt, op eenvoudige wijze te ondervangen. Hij kijkt in dat verband naar het Politiek Hulst denkt na over in voering van een reclamebelas ting voor ondernemers. Het is een voorstel van de PvdA-fractie in de gemeenteraad. Brabantse Helmond, waar de ge meente reclamebelasting heeft in gevoerd. „Iedereen betaalt daar mee aan de promotieactiviteiten. Zo kunnen de individuele lasten omlaag. Ook de landelijke winkelketens - die met hun grote budgetten vaak hun eigen reclamekoers varen - ontspringen op deze manier de dans niet", zo legt de PvdA'er uit. Het enige nadeel volgens van Domburg is, dat er voor de invoe ring van deze nieuwe belasting- vorm kosten moeten worden ge maakt. „Maar die kunnen in mindering worden gebracht op de opbrengsten, zodat de belasting de gemeente geen geld kost." De PvdA wil het idee door ambte naren op het stadhuis nader uit laten werken. Zo is nog niet duide lijk voor welk gebied en tegen welk tarief deze reclamebelasting moet gaan gelden. De fractie wil verder praten over het initiatief in de eerste vergade ring van de raadscommissie Middelen na de zomerstop. De commissievergadering vindt plaats in september. ZAAMSLAC - Het plafond van de garage van de fa milie Knol uit Zaamslag was gistermiddag even blauw en wit gekleurd. Talloze ballonnen wacht ten in de Polderstraat op grijpgrage kinderhand jes, die hen de lucht in wilden laten om zo het jaarlijkse dorpsfeest officieel te openen. Na de openingshandeling waren er onder meer optredens van koren in de kerk en van valkenier Marina Bliek en twirlvereniging Synergie op het Plein. Kunstliefhebbers konden hun hart ophalen op een kunst- en hobbymarkt. Het dorpsfeest is vanochtend in alle vroegte voortgezet met de traditionele rommelmarkt. Op het dorpsplein zorgen een André Hazes-imitator, de band Beyond The Labyrinth en een capoei- ra-dansgroep voor vertier. Het feest in Zaamslag wordt om 18.00 uur afgesloten. foto Wim Kooyman van 12.00 tot 18.00 uur i Hulst* Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS door Eugène Verstraeten AXEL - Zorgcentrum De Vurssche in Axel krijgt het gouden kwali teitslabel. Dit keurmerk geeft aan dat de instelling voldoet aan alle ei sen die aan de zorg- en dienstverle ning worden gesteld. De Vurssche is daarmee de enige zorginstelling in Zeeuws-Vlaande- ren met een gouden kwaliteitsla bel. Er is ook een bronzen en zilve ren keurmerk. Om te bepalen wel ke instellingen voor zo'n keur merk in aanmerking komen is de Stichting Perspekt in het leven ge roepen. Vertegenwoordigers van deze stichting zijn donderdag de hele dag bij De Vurssche op be zoek geweest om van alles te bekij ken en gesprekken te voeren. Dat heeft geleid tot de voordracht voor goud. „Een mooie opsteker voor al onze medewerkers", zegt locatiedi recteur Cyriel de Block. „We heb ben er twee jaar samen hard aan gewerkt om dit kwaliteitslabel te halen. Een bevestiging dat wij zorg op hoog niveau leveren." door Raymond de Frel TERNEUZEN - Diverse jonge vrou wen en scholieren uit Zeeuws- Vlaanderen zijn de voorbije weken lastiggevallen door 'een vreemde man'. De man benaderde vrouwen in Hoek, Axel en Sluiskil, stelde hen opmerkelijke vragen en gedroeg zich erg opdringerig. Na gesprek ken met alle jonge vrouwen kon de politie de man afgelopen zater dag traceren. Hij werd uitdrukke lijk verzocht met zijn benaderin gen te stoppen, hoewel na onder zoek bleek dat de man zich niet schuldig heeft gemaakt aan strafba re handelingen. Desondanks houdt de politie hem extra in de gaten. Het gedrag van de man zorgde voor veel onrust. Zo werd er gesuggereerd dat ver schillende meisjes waren aange rand of verkracht. Om de angstge voelens van bewoners enigszins weg te nemen, geeft de politie een signalement. Het gaat om een blan ke man van 40 tot 45 jaar oud. Hij heeft een onverzorgd uiterlijk en rijdt in een kleine, witte auto. De politie vraagt eventuele nieuwe in cidenten wel te blijven melden. TERNEUZEN - Raadslid J. Baart (TOP/Gemeentebelangen) wil dat de gemeente Terneuzen opnieuw bekijkt of er kan worden geïnves teerd in openbare toiletten op be graafplaatsen. Om zijn pleidooi te motiveren, ge bruikte Baart in de commissie Be stuur en Middelen weinig verhul lende woorden. „Het kan toch niet zo zijn dat bezoekers hun behoefte moeten doen achter een grafsteen en vervolgens hun drol in een poepzakje mee naar huis moeten nemen." Wethouder J. Bos stelt dat er geen geld is voor wc's. „Bovendien is er gemiddeld maar één keer per week vraag naar." Baart denkt dat de investering zich met een betaal automaat terugbetaalt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 153