Wellicht toch zestig kilometer op N66o Man valt jonge vrouwen lastig Bromfietser (16) breekt been Alternatief in beeld voor weg Middelburg naar Koudekerke. StfcIcltllcUlClcl grOCit' Ballonnen in Zaamslag wachten op vrijheid Niet alleen in Terneuzen, maar ook in grensdorpen. Politie vraagt man opdringerig en raar gedrag te stoppen. zomer festival tot eind juni f iedere klant in juni zomer festival tot eind juni ZONDAG OPEN VAN 14 TOT 17 U B PZC Zaterdag 16 juni 2007 I 33 door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De provincie kijkt serieus naar verlaging van de maxi mumsnelheid van tachtig naar zes tig kilometer per uur als alternatief voor een veiligere N660, de weg tussen Middelburg en Koudekerke. Tijdens een informatieavond op 26 juni licht gedeputeerde A. Pop- pelaars twee plannen toe; de tach tig-kilometer-variant mét parallel weg en de zestig-kilometer-variant zónder zo'n weg. Het oorspronkelijke plan van de provincie voor het veiliger maken van de N660 behelst een ingrijpen de aanpassing van de weg. Er zou een parallelweg moeten komen voor fietsers en voor landbouw voertuigen en auto's die op de boerderijen langs de N660 moeten zijn. Op de hoofdweg zou een maximumsnelheid van tachtig ki lometer moeten blijven gelden. Omwonenden van de N660, na tuurorganisaties en de gemeente Veere zien niets in aanleg van een parallelweg. Zij denken dat het voor fietsers dan juist onveiliger wordt omdat er ook gemotori seerd bestemmingsverkeer op de weg gaat rijden. Verder vinden zij dat door de aanleg van een parallel weg het landschap te ingrijpend wordt aangetast. De tegenstanders pleiten al langer voor verlaging van de maximum snelheid naar zestig kilometer per uur, maar Poppelaars zei steeds daar niets voor te voelen. De N660 is een directe verbindingsweg tus sen Middelburg en Koudekerke en daar hoort een maximumsnelheid I** Verlaging van de maximumsnel- heid is nu toch in beeld als alter natief voor een veiligere weg Middelburg-Koudekerke. Een pa rallelweg is dan niet nodig. van tachtig bij, aldus de gedepu teerde eerder. F. Lindenberg, projectleider voor de aanpassing van de N660, zegt dat er nu toch serieus gekeken wordt naar verlaging van de maxi mumsnelheid. Volgens Linden- berg zijn er twee oplossingsvarian ten die bekeken gaan worden. De ene variant gaat uit van het oude plan. Dit is na studie door een landschapsarchitect aangepast om tegemoet te komen aan de natuur. De andere variant gaat uit van een verlaging van de maximumsnel heid. Lindenberg: „Nu moet geke ken worden wat de beste oplos sing is. Wat zijn de gevolgen van het eerste plan voor het landschap en wat heeft verlaging van de maximumsnelheid voor gevolgen voor het verkeer? Beide varianten zijn nog mogelijk." De informatieavond vindt dinsdag 26 juni plaats in zaal De Babbelaar van De Vliedberg in Koudekerke. Aanvang 19.30 uur. SCHERPENISSE - Een bromfietser (16) uit de gemeente Tholen heeft donderdagavond op de Langeweg in Scherpenisse bij een val zijn been gebroken. De politie trof bij de bromfietser een 55-jarige auto mobilist aan uit dezelfde gemeen te. In eerste instantie leek de man de bromfietser te hebben aangere den maar na onderzoek bleek dat onjuist. De automobilist kreeg toch een proces-verbaal; hij reed met een ongeldig rijbewijs en had 2,5 keer te veel alcohol op. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het aantal drugsrun ners in Terneuzen neemt sinds de vervroegde sluitingstijd van koffie shop Checkpoint zienderogen toe, stellen binnenstadbewoners en on afhankelijk gemeenteraadslid W. Broekhuysen. Checkpoint gaat in reactie op een inval van justitie sinds maandag drie uur eerder dicht. De andere Terneuzense koffieshop Miami doet vanaf komende maandag het zelfde. „Ik krijg signalen dat na de verminderde handel in Check point drugsrunners een gat in de markt hebben gevonden", meldt Broekhuysen. Raadslid Baart van TOP/Gemeentebelangen weet dat er ook in Sas van Gent en Philippi ne dealers actief zijn. ZAAMSLAG - Het plafond van de garage van de familie Knol uit Zaamslag was gistermiddag even blauw en wit gekleurd. Talloze ballonnen wachtten in de Polderstraat op grijpgrage kinderhandjes, die hen de lucht in wilden laten om zo het jaarlijkse dorpsfeest officieel te ope nen. Na de openingshandeling waren er optredens van koren in de kerk en van valkenier Marina Bliek op het Plein. Ook was er een kunstmarkt. Het dorpsfeest in Zaamslag is vanochtend vroeg voortgezet met de tradi tionele rommelmarkt. foto Wim Kooyman door Raymond de Frel TERNEUZEN - Diverse jonge vrou wen en scholieren uit Zeeuws- Vlaanderen zijn de voorbije weken lastiggevallen door 'een vreemde man'. De man benaderde vrou wen in Hoek, Axel en Sluiskil, stel de hen opmerkelijke vragen en ge droeg zich erg opdringerig. Na ge sprekken met alle jonge vrouwen kon de politie de man afgelopen zaterdag traceren. Hij werd uit drukkelijk verzocht met zijn bena deringen te stoppen, hoewel na on derzoek bleek dat de man zich niet schuldig heeft gemaakt aan strafbare handelingen. Desondanks houdt de politie hem extra in de gaten. Het gedrag van de man zorgde voor veel onrust. Zo werd er gesuggereerd dat ver schillende meisjes waren aange rand of verkracht. De politie vraagt eventuele nieuwe inciden ten wel te blijven melden. Bezoek onze showroom! in de maand juni iedere werkdag 10% extra korting op keukens, badkamers en vloeren (minimaal aankoopbedrag 2.500,-) ontvangt een verrassing Afrit 40 (Ritthem) snelweg A58 Marie-Curieweg 9-13, Vlissingen T: 0118-69 00 25 LAgus APRnilUf het grootste vloeren- assortiment van Zeeland Vraag naar de actievoorwaarden en kijk voor meer informatie over de aanbiedingen en openingstijden op onze website www.logus.nl. L^GUS xr JOUW U «lOUWWHUIAUN Crawford g60 tot max. 175€ korting op kleur naar keuze v/ ww. tebazo nwering.nl ZOMERACT1E 2007 van 1 mei tot 15 juli 2007 Crawford Normstahl Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.: 0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl H<VAN<DEN<BERGH VERANDA'S SERRES Spijker 38 2910 Essen België 0) 0032 3 667 70 00 0D info@vandenberghverandas.be www.vandenberghverandas.be Alle dagen geopend van 9 tot 18u woensdag op afspraak zaterdag van 10 tot 17u Bezoek nu onze vernieuwde showroom. Wij leveren kwaliteit tegen zeer betaalbare prijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 145