Zeeland Voormalige artsen woning wordt B&B STIHL Advocaat: imam wil erkenning bij het Hof WOONPLAZA M I DDELBU RC heggenscharen Karakteristiek pand aan Kloetingseweg krijgt nieuwe bestemming. Vlissingse imam procedeert om principe bij het Hof van Europa. '«■f nu vanaf 369,00 BPZC Zaterdag 16 juni 2007 3 1 Nu zitten Hans Satink en Mathilda Sinke nog midden in de verbouwing. In oktober hopen ze hun bed and breakfast in de villa aan de Kloetingseweg te openen. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus GOES - Het bord 'Met pensioen' hebben ze inmiddels uit de tuin verwijderd. Wel hebben ze voor de grap de laatste 'e' van pensioen met wit overschilderd. „Maar ik heb hem toch maar weggehaald", zegt Mathilda Sinke. Samen met haar partner Hans Sa tink heeft ze de villa van homeopa thisch huisarts J. Bouman gekocht om er een bed and breakfast te be ginnen. En dat is dan ook de mede deling die voortaan in de voortuin staat. Als alles meezit, openen de twee het gastenverblijf aan de Kloetingseweg in oktober. ,Je ziet het in de steden steeds meer opkomen", zegt Mathilda, in hun provisorische kantoor, een feesttent achter de karakteristieke woning. „In Maastricht en Amster dam bijvoorbeeld stikt het van de bed and breakfasts. Steeds meer mensen zoeken naar andere, meer persoonlijke manieren van over nachten. Daar spelen wij op in." Hans: „Als je op de website be- dandbreakfast.nl kijkt, dat volgens mij het grootste portaal voor B&B's in Nederland wordt, dan zie je dat er nog weinig van in Goes zijn." Hans en Mathilda willen hun gas ten 'de huiselijkheid van een B&B' en 'het comfort van een ho tel' geven. Dus betaalbaar, maar met goede bedden, flatscreen tv's én een Zeeuws ontbijt met streek producten. Dat zal worden geser veerd in de eetkamer beneden. Ma thilda: „Een goed ontbijt vinden we echt heel belangrijk voor een B&B." Om het Zeeuwse karakter nog eens te onderstrepen, wordt het interieur in maritieme stijl in gericht. De hele bovenverdieping is straks voor de gasten, zelf gaan ze bene den wonen. Er komen boven vier ruime kamers, elk met hun eigen badkamer. In een centrale ruimte krijgen de gasten gezamenlijk de beschikking over een computer met internetaansluiting en kitche nette met koelkastje. „Dan kun nen mensen een kopje thee of kof fie voor zichzelf maken, of iets op warmen", legt Mathilda uit. Ze hebben er alle vertrouwen in dat de formule een succes wordt. „We hebben ons alvast op de inter netpagina aangemeld en we krij gen zelfs al aanvragen uit Italië en Finland", zegt Hans. Maar helaas moeten ze deze men sen nog even teleurstellen, want ze zitten nog volop in de verbou wing. Overal in het huis lopen werklui; er wordt gesloopt, ge schuurd, geschilderd en gestuka doord. Aan het onder architectuur gebouwde huis uit 1920 is in de loop der tijd maar weinig gedaan. Mathilda: „Dat heeft een belang rijk voordeel, want er is dus ook weinig aan verprutst. Alle oude ele menten zijn bewaard gebleven. Dat houden we ook intact, hoewel we het wel moeten moderniseren. Omdat het een bed and breakfast wordt, moeten we bijvoorbeeld aan andere brandveiligheidsvoor schriften voldoen dan als we er al leen maar zouden gaan wonen." De plannen voor een bed and breakfast komen overigens niet uit de lucht vallen. Mathilda's moeder runt al jaren een kleine bed and breakfast in Yerseke. „En zelf doe ik het ook al vijftien jaar. Alleen dat was een bed and breakfast met minder dan vier kamers. Daarvoor gelden andere regels", zegt Mathil da. Nu al fantaseren Hans en Ma thilda over een uitbreiding. Hans: „Als het goed gaat, misschien wel meerdere kamers. Het terrein heeft er alle mogelijkheden voor." Bed and Breakfast Goes, www.be- dandbreakfast.nl. Hans Satink en Ma thilda Sinke, 06-10116510 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De reden waarom de Vlissingse imam Laimaz El-Majja- oui naar het Hof van Europa is ge stapt is niet zozeer dat hij schade vergoeding wil; het gaat hem voor al om de erkenning. Dat zegt zijn raadsman, Friso Heij- stek van Boogaard Advocaten uit Middelburg. De imam van de Tou- ba moskee in Vlissingen mocht ge ruime tijd niet werken, omdat de Nederlandse staat het niet nodig achtte om een imam uit het bui tenland - in dit geval Marokko - te halen. Bovendien zou El-Majjaoui niet genoeg salaris krijgen. Onzin, vindt Heijstek. „De over heid hoeft de Nederlandse arbeids markt niet te beschermen, want in de vacaturebakken bij het CWI ko men geen imams voor. Toentertijd was hier niet eens een opleiding. Daarbij kreeg mijn cliënt behalve salaris ook kost en inwoning." Volgens de advocaat is de werkver gunning ten onrechte geweigerd. „In België, Engeland en Italië heb je als imam naast een verblijfsver gunning niet eens een werkvergun ning nodig. Dat Nederland dat wel eist, is achterhaald en disproportio neel. Hier wordt het recht op vrij heid op godsdienstuitoefening van El-Majjaoui geschonden. En dat van een hele geloofsgemeenschap, omdat die na zijn uitzetting in 2005 een jaar zonder imam zat. Weliswaar won hij de procedure daartegen en mocht hij terugko men, maar toch: je kunt een imam niet dezelfde manier behandelen als een loodgieter." Heijstek verwacht de uitspraak over een paar maanden. „Ik ben positief; de zaak is helder en recht vaardig. Ter compensatie van juri dische kosten en psychische scha de hebben we een schadeclaim in gediend. Maar die is relatief heel gering. Het gaat ons immers voor al om de erkenning dat de Staat in breuk heeft gemaakt op een grond recht van mijn cliënt." Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland Buitenruststraat 20 4337 EH Middelburg 0118674010 www.woonplazamiddelburg.nl oor» r»r» incl. BTW Tramper Aagtekerke 0118-581618 Vd Berg Machines Goes 0113-212820

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 141