Arduin gaat in op eisen Reimerswaal Zeeland Markt voor jongeren met vakantiebaantje Jongeren infomarkt Gemeente staat intern verhuisplan van Goese koffieshop Aarden toe Kanotocht veste Informatie over werk, loon en belastingteruggave. Gehandicaptenstichting bleef al eerder in gebreke. Verkeershinder door viaductwerk bij Rilland Avondvierdaagse in 's-Hr Hendrikskinderen Begane grond wordt multicultureel café, koffieshop naar boven. Proces-verbaal voor weglopen na ongeval Glasbak gaat aanzicht Tholen ontsieren Petitie voor weren van trekkers uit Poortvliet Brass- en rockmuziek in hartje Colijnsplaat Nisse danst op zijn Vlaams 3 0 I Zaterdag 16 juni 2007 PZC NISSE - Nisse ging gisteravond aan de zwier. Het boombal op het Dorp splein trok een volle feesttent. Een Vlaamse dansdocente, want boomhallen komt uit België, deed het kunstje voor, waarna de dorpelingen - in een rij of in paren - zich de spieren lekker los dansten, zodat ze vandaag totaal ont spannen het Schaapscheerdersfeest kunnen beleven. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf GOES - Jongeren worden vaak slecht geïnformeerd over rechten en plichten bij het aannemen van een (vakantie)baantje. Vier FNV- vakbonden houden speciaal voor jongeren volgende week donder dag van 17.00 tot 21.30 uur een in formatiemarkt aan de Voorstad 22 in Goes. Solliciteren, stage, belastingen, in komen, werk; er is allemaal infor matie over te vinden op de markt in het vakbondscentrum. Advi seurs zijn aanwezig. Ze kunnen checken of het loon dat een (va- kantiejbaantje oplevert, hoog ge noeg is. Of de werktijden kloppen. Of het soort werk wel door een jongere mag worden gedaan. De FNV-bonden bieden ook hulp bij het invullen van een belastingfor mulier, als je lid wordt. Jongeren hebben meestal recht op terugga ve van belastingen. GOES - Scouting Jacob Valckegroep uit Goes houdt vandaag van 10.00 tot 15.00 uur een sponsortocht met geleende kano's en één kano van hout en papiermaché door de Goese Oostveste. Er wordt zo ge probeerd geld bij elkaar te krijgen voor kano's voor de dolfijnen, le den van 7 tot 11 jaar. Instappunt is de Oostwal. door Willem van Dam YERSEKE - De stichting Arduin treft op korte termijn maatregelen om de (brand)veiligheid van haar dagcentrum voor verstandelijk en lichamelijk gehandicapten in Yerse- ke te verbeteren. Het zal vermoede lijk nog enkele maanden duren, voordat Arduin de bovenverdie ping van het dagverblijf aan de Paardenmarkt weer in gebruik mag nemen. De gemeente Reimerswaal som meerde Arduin onlangs de boven verdieping te sluiten, omdat de si tuatie er te gevaarlijk zou zijn. Tijdens een controle werd eind vo rige maand geconstateerd, dat het gebouw, waarin ook een kringloop winkel is gevestigd, op een aantal punten niet voldoet aan de (brand)veiligheidseisen. Zo zijn er RILLAND - Verkeer van en naar Ril land en ook naar Tholen via de Oesterdam, moet vanaf maandag rekening houden met hinder bij het viaduct over Rijksweg A58, het spoor en de provinciale weg N289. De provincie laat de voegovergan- gen in het viaduct aanpakken. Het werk duurt twee weken, tot en met vrijdag 29 juni 17.00 uur. Er is in die tijd slechts één rijbaan op het viaduct beschikbaar. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - In 's-Heer Hendrikskinderen wordt volgende week de avondvierdaagse gelopen. De vierdaagse is van dins dag- tot en met vrijdagavond. Het vertrekpunt is dagelijks bij basis school De Poeljeugd om 18.30 uur. Inschrijven kan de eerste dag, dins dag, in de school vanaf 18.00 uur. Het inschrijfgeld is 2,50 euro. De af standen zijn 5 en 10 kilometer. door Frank Balkenende GOES - Koffieshop Aarden aan de Grote Markt in Goes mag verkas sen van de begane grond naar de bovenverdieping. Het dagelijks ge meentebestuur van Goes stemt er mee in. Het college van burgemeester en wethouders heeft bezwaren van twee naburige winkels verworpen. Volgens wethouder M. Dieleman, die momenteel burgemeester D. van der Zaag vervangt, levert de koffieshop geen overlast op. onvoldoende vluchtwegen en ont breekt op de begane grond een brandmeldinstallatie. Deze week hebben Arduin en de gemeente Reimerswaal overleg ge pleegd over de problemen. Zowel wethouder J. Sinke (SGP) als Ar duinwoordvoerder O. Jongewaard sprak gisteren van een 'zeer con structief gesprek'. Volgens Sinke heeft Arduin duide lijk gemaakt, dat zij de kwestie 'zeer serieus' neemt en alles in het werk zal stellen om de zaak zo snel mogelijk in orde te brengen. Het dagbestedingscentrum aan de Paardenmarkt in Yerseke werd ruim twee jaar geleden geopend. Er verblijven dagelijks veertien (vooral meervoudig) gehandicap ten. 1^ De stichting Arduin wil het dag- centrum voor gehandicapten aan de Paardenmarkt in Yerseke zo snel mogelijk aan de veiligheids eisen aanpassen. THOLEN - Een 23-jarige Tholenaar is in de nacht van donderdag op vrijdag bekeurd, nadat hij na een verkeersongeval op de Postweg bij Tholen naar huis was gelopen zon der het ongeluk bij de politie te melden. De politie zag rond half vijf zijn auto tegen een boom staan en is de Tholenaar thuis op gaan zoeken. Hij wist niet dat hij het eenzijdige ongeval aan de poli tie had moeten doorgeven. THOLEN - De fraaie entree van het historische centrum van Tholen dreigt ontsierd te worden door de plaatsing van een ondergrondse glasbak. Bewoners van de Molen- vlietsestraat hebben er bezwaren tegen. De PvdA Tholen heeft zich daarbij aangesloten en schriftelijk aan het Thoolse college van B en W gevraagd de glasbak ergens an ders te plaatsen. Exploitant G. Aarden, die ook in Vlissingen een koffieshop drijft, wil de koffieshop naar boven ver plaatsen en de begane grond in richten als multicultureel café. Hij is dan wel verplicht om twee sepa rate ingangen te maken, omdat hij anders in de knel komt met de richtlijnen van het gedoogbeleid. In een koffieshop mag geen alco hol worden geschonken, want de combinatie wiet en bier is een slechte. Aarden schept het multicultureel café onder andere voor jongeren die tot twee jaar geleden jongeren honk Colours aan de Wijngaard straat bevolkten. Een deel van de bezoekers kwam ook bij Aarden Tijdens de gemeentelijke controle bleek ook dat Arduin nooit een ge bruiksvergunning heeft aange vraagd. Met de gemeente is over eengekomen, dat de vergunning binnen een paar weken alsnog wordt aangevraagd. Ze zal pas wor den verstrekt indien aan alle eisen is voldaan. Het is niet de eerste keer dat er problemen zijn gerezen rond de brandveiligheid van een Ar duin-voorziening in Reimerswaal. Drie jaar geleden stelde het dage lijks gemeentebestuur van Rei merswaal vast, dat de veiligheid van een woonvoorziening aan de Marijkestraat te wensen overliet. Het feit dat er bij een Ar duin-pand opnieuw tekortkomin gen zijn geconstateerd, roept 'wel wat vragen op', aldus wethouder Sinke. Daarom zal de gemeente Reimerswaal binnenkort ook een woning van Arduin aan de Lange- ville in Yerseke aan een inspectie onderwerpen. POORTVLIET - Met het overhandi gen van een petitie hebben bewo ners van het Zuidplantsoen en de Stoofstraat in Poortvliet gisteren in Middelburg hun wens voor het weren van trekkers uit hun straten kracht bij gezet. Ze willen dat de provincie zo snel mogelijk de trek kers toelaat op de rondweg Poort vliet. Gedeputeerde A. Poppelaars meldde na de zomer met een on derbouwde reactie te komen. COLIJNSPLAAT - De Colijnsplaatse brassband Wilhelmina geeft vol gende week zaterdag in de Voor straat in Colijnsplaat een speciaal zomeravondconcert. De brassband treedt op met de rockband On rust, ook van Colijnsplaatse bo dem. Onrust speelt stevige rockmu ziek. Het zomeravondconcert in de Voorstraat begint zaterdag 23 juni om 20.30 uur. over de vloer. Het is één van de weinige plekken waar de ex-Co- lours-klanten elkaar kunnen ont moeten. Aarden deelt mee dat zijn plan nog steeds overeind staat. „Ik moet nog wel naar de aanbeste ding en de financiering kijken." Ook wil de exploitant op voor hand nagaan wat het antirookbe- leid voor de horeca volgend jaar betekent. Hij voorziet dat het mul ticulturele café daar wel last van zal ondervinden. „De horeca wacht een moeilijke tijd. Overi gens denk ik dat zo'n rookverbod lastig is te handhaven. De politie heeft nu al nergens tijd voor, het is gedoemd te mislukken." 4 FNV bonden organiseren op donderdag 21 juni een infomarkt. Laatje informeren over werk, inkomen, stage, belastingen. Laat het loon watje verdient met je (bij)baan checken. Nieuwsgierig? Kom langs tussen 17.00 en 21.30 uur. Vakbondscentrum Goes, Voorstad 22. FNV Bondgenoten, ABVAKABO. Bouw. Horecabond in samenwerking met FNV Jong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 138