PZCI29 Goes wil Ooster schelde werf kwijt Goes bekijkt buurtbonussen na Borsele iets duurder nieuwe aanvraag Wilhelminadorp Loostad: geen fake-aanbod 45 BEVELANDEN-THOLEN 35 Werkervaringsproject mogelijk naar Betho of re-integratiebedrijf. Schapen nemen plantenzaden mee Het ene dorp weet de weg naar de subsidies, het andere niet. Vruchtwater Beeldspraak van fotografe, dichter en beeldhouwer Cios begint opleiding voor professionele dansers in Zeeland Zaterdag 16 juni 2007Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes wil de Oosterscheldewerf onderbrengen bij de sociale werkvoorziening De Betho of een groot re-integratiebe- drijf Op de werf doen per jaar zo'n dertig werklozen ervaring op om zo toe te werken naar een baan. Volgend jaar stopt echter de Europese subsidie. De gemeente kan het project dan niet meer beta len, zegt wethouder J. Adriaanse. Op de Oosterscheldewerf werkten mensen met een bijstandsuitke ring de afgelopen drie jaar aan de restauratie van de Zeeuwse schouw Betje, die eind vorig jaar gereedkwam. De gemeente sloeg twee vliegen in één klap. Er werd een stuk erfgoed opgeknapt en werklozen kwamen weer in een werkritme en leerden iets van het scheepstimmermansvak. Goes kreeg er voor een periode van drie jaar vijf ton Europese subsidie voor. Nu de subsidie per 1 januari 2008 stopt, moet de gemeente op draaien voor de kosten. Per jaar komt dat neer op vier ton. „Dat is wel erg veel, de verhouding tussen investering en opbrengst is dan zoek. Bovendien hebben we vorig jaar het aantal bijstandsgerechtig den met honderd verminderd tot zeshonderd, waardoor er steeds minder voor de werf geschikte kan didaten zijn", zegt wethouder Adriaanse. Het college van burgemeester en W* De Oosterscheldewerf in Goes wordt als re-integratieproject te duur. Goes wil de werf overdra gen aan werkvoorzieningenschap Betho of een re-integratiebedrijf. wethouders wil daarom de bakens verzetten. De Oosterscheldewerf blijft behouden, maar moet een an dere broodheer krijgen, bijvoor beeld De Betho of een re-integra tiebedrijf Adriaanse, behalve wethouder ook bestuursvoorzitter van de Betho en bestuurslid van de Oosterschel dewerf, wil in die opzet de werf uitbouwen tot een veel breder pro ject, waarin alle re-integratiebanen worden gebundeld. De werf alleen is te beperkt: scheepstimmerwerk is voor velen toch te specialistisch is en vergt eigenlijk een gedegen vooropleiding. De zorg en het groenonderhoud zijn ook speelvel den die moeten worden benut. De wethouder denkt nu aan een aparte werkmaatschappij waar zo wel -mensen uit de sociale werk voorziening als de bijstand werker varing opdoen of sociaal nuttig werk verrichten, bijvoorbeeld klus jes doen bij ouderen of gehandi capten thuis. „Op die manier kun je tegelijk de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning erbij betrekken. Zo snijdt het mes aan twee kanten: mensen worden sociaal geactiveerd en ouderen en gehandicapten kun nen we helpen." THOLEN - Gladgeschoren kuiert de Thoolse schaapskudde van WeideLiene vrijdag naar het nieuwe graasgebied: het wandelbos van Staats bosbeheer aan de zuidrand van Tholen-stad. Her der Klaasjan van der Kolk, zijn kudde en herders honden zijn die morgen vertrokken uit Oud-Vos- semeer. Ze nemen van die plek in hoeven, mest en vacht zaden mee. Zo'n kudde fungeert dus - in dit geval - bewust als verspreider van planten soorten. Staatsbosbeheer hoopt dat er zo in het wandelbos bloemrijke grasstroken ontstaan. foto Willem Mieras GOES - Het Goese college van bur gemeester en wethouders gaat op een rijtje zetten welke buurtbonus sen tot nu toe aan wie en voor welk project zijn uitgereikt. Aanleiding vormt een verzoek uit Wilhelminadorp om een barbecue van bewoners te bekostigen. Eer der dit jaar verstrekte het college hetzelfde dorp al een buurtbonus (duizend euro). Dat geld is be stemd voor een vaartocht met de tweemasterklipper De Avontuur (1 september voor dorpelingen). Dorpsraden en wijkverenigingen kunnen voor sociale activiteiten of het verbeteren van de leefomge ving een buurtbonus krijgen. Het college signaleert dat ze in Wilhel minadorp wel erg goed de weg naar het potje weten. Een aantal dorpen staat nog blanco. Daarom gaat het alle aanvragen na. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Borsele staat in de top drie van goedkoopste gemeen ten in Zeeland op nummer drie. Alleen Terneuzen en Noord-Beve land vragen inwoners net iets min der belasting. Wethouder M. de Bruijne (WD, financiën) wil de koppositie van Borsele de komen de jaren graag handhaven. Borsele houdt in elk geval de stijging van de onroerendezaakbelasting (ozb) voor huiseigenaren tot en met 2011 binnen de perken; plus 2,75 pro cent. Het dit jaar ingevoerde riool recht dat nu nog via een korting op de afvalstoffenheffing wordt ge compenseerd, stijgt forser. Van ge middeld 25 euro per aansluiting naar 75 euro in 2011. Het is een las tenverzwaring, maar het rioolrecht in Borsele blijft vergeleken met an dere Zeeuwse gemeenten aan de lage kant. Financieel gaat het Bor sele niet helemaal voor de wind, blijkt uit de gisteren gepresenteer de kadernota 2008-2011. Er is in 2008 en 2009 een tekort. Borsele heeft voldoende in reserve om dit op te vangen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Projectontwikkelaar Loostad is de beschuldigingen van de Bond Heemschut beu. Volgens directeur D. Spikker heeft Loostad nooit dubieuze bedoelingen gehad met hotel Britannia in Vlissingen. De Bond Heemschut zegt dat het Vlissingse hotel er al jaren verval len bij staat omdat eigenaar Loo stad er per se zorgwoningen in wil. En altijd die intentie heeft ge had. Dat is niet zo, zegt Spikker. „Wij hadden ook het liefst al lang iets gerealiseerd, maar dat gaat gewoon heel moeizaam. Renovatie, wat Heemschut wil, is niet haalbaar. Dat hebben wij natuurlijk allang onderzocht." Volgens Spikker laat Loostad het boulevardhotel heus niet zomaar verpauperen. „Wij hebben de ge meente voorgesteld om het hotel uit te breiden met andere functies. Zoals zorgwoningen. We wachten op antwoord. Dan willen we zo snel mogelijk aan de slag." Tip? redactie@pzc.nl Daar zaten ze dan, vijftien Ter- neuzense vaders in spe. Met een wat ongemakkelijk gevoel op een 'mannenavond' van de pufclub van vrouwlief. Vliezen die breken, zoveel centi meter ontsluiting, inknippen... poeh, die vrouwen krijgen het zwaar. De rol van de partner in dat geheel? Rustig blijven, desge wenst handje vasthouden, op ge zette tijden washandjes aanrei ken en vooral doen alsof het de normaalste zaak van de wereld is dat jouw kind aanstaande is. En natuurlijk moet je op, on danks jouw passieve rol bij de be valling, kennis van zaken heb ben. Et voila, daarvoor is er een pufclub. „Weten jullie eigenlijk hoe vruchtwater er uitziet?", probeer de de verloskundige. Ja, ik weet het", klonk het meteen. „Als een fruithapje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 137