Zeeland Arduin gaat in op eisen Reimerswaal |H 1 I ST/HL Imam uit principe naar Hof Duo poogt geldwisselautomaat te stelen in Scharendijke Bon voor weglopen na ongeval Gehandicaptenstichting bleef al eerder in gebreke. Schapen nemen plantenzaden mee |zOMERACTIE 2007 Brass- en rockmuziek in Colijnsplaat Nachtwandeling door Walchers natuurgebied Verkeershinder door viaductwerk bij Rilland Snelheid wellicht toch lager bij Koudekerke zomer festival tot eind juni Li&GUS zomer festival tot eind juni Ü&gus heggerischaren ACTIE! c nu vanaf 369,00indB™ PZC Zaterdag 16 juni 2007 3 3 door Willem van Dam YERSEKE - De stichting Arduin treft op korte termijn maatregelen om de (brand)veiligheid van haar dagcentrum voor verstandelijk en lichamelijk gehandicapten in Yerse- ke te verbeteren. Het zal vermoede lijk nog enkele maanden duren, voordat Arduin de bovenverdie ping van het dagverblijf aan de Paardenmarkt weer in gebruik mag nemen. De gemeente Reimerswaal som meerde Arduin onlangs de boven verdieping te sluiten, omdat de si tuatie er te gevaarlijk zou zijn. Tijdens een controle werd eind vo rige maand geconstateerd dat het gebouw, waarin ook een kringloop winkel is gevestigd, op een aantal punten niet voldoet aan de (brand)veiligheidseisen. Zo zijn er onvoldoende vluchtwegen en ont breekt op de begane grond een brandmeldinstallatie. Deze week hebben Arduin en de gemeente Reimerswaal overleg ge pleegd over de problemen. Zowel wethouder J. Sinke (SGP) als Ar duinwoordvoerder O. Jongewaard sprak gisteren van een 'zeer con structief gesprek'. Volgens Sinke heeft Arduin duide lijk gemaakt, dat zij de kwestie 'zeer serieus' neemt en alles in al les in het werk zal stellen om de zaak zo snel mogelijk in orde te brengen. Het dagbestedingscentrum aan de Paardenmarkt in Yerseke werd ruim twee jaar geleden geopend. Er verblijven dagelijks veertien (vooral meervoudig) gehandicap- De stichting Arduin wil het dag- centrum voor gehandicapten aan de Paardenmarkt in Yerseke zo snel mogelijk aan de veiligheids eisen aanpassen. THOLEN - Gladgeschoren kuiert de Thoolse schaapskudde naar het nieuwe graasgebied: het wandelbos van Staatsbosbeheer aan de zuidrand van Tho- len-stad. De kudde is gisteren vertrokken uit Oud-Vossemeer. De dieren ne men in hun hoeven en vacht plantenzaden mee. Staatsbosbeheer hoopt dat er zo in het lbos bloemrijke grasstroken ontstaan. foto Willem Mieras SCHARENDIJKE - De politie heeft twee mannen opgepakt die in de nacht van donderdag op vrijdag een geldwisselautomaat probeer den te stelen bij een winkel aan de Elkerzeeseweg in Scharendijke. De daders hadden pech, want in een ruimte achter de winkel wa ren twee medewerkers aanwezig die reparatiewerkzaamheden had den verricht. Zij gingen op het la waai af en zagen twee personen, die er in een auto vandoor wilden gaan. Om dat te verhinderen sloeg een medewerker de voorruit van de auto stuk met een pijp, maar de twee reden toch richting Brouwers- dam. Op de N57 bij Hellevoetsluis is het duo (een 19-jarige inwoner van Hellevoetsluis en een 18-jarige Hagenaar) aangehouden. Ze zitten nog vast. ten. Tijdens de gemeentelijke con trole bleek ook, dat Arduin nooit een gebruiksvergunning heeft aan gevraagd. Met de gemeente is over eengekomen dat de vergunning binnen een paar weken alsnog wordt aangevraagd. Ze zal pas wor den verstrekt indien aan alle eisen is voldaan. Het is niet de eerste keer dat er problemen zijn gerezen rond de brandveiligheid van een Ar duin-voorziening in Reimerswaal. Drie jaar geleden stelde het dage lijks gemeentebestuur van Rei merswaal vast, dat de veiligheid van een woonvoorziening aan de Marijkestraat te wensen overliet. Het feit dat er bij een Ar duin-pand opnieuw tekortkomin gen zijn geconstateerd, roept 'wel wat vragen op', aldus wethouder Sinke. Daarom zal de gemeente Reimerswaal binnenkort ook een woning van Arduin aan de Lange- ville in Yerseke aan een inspectie onderwerpen. VLISSINGEN - De reden waarom de Vlissingse imam Laimaz El-Majja- oui naar het Hof van Europa is ge stapt is niet zozeer dat hij schade vergoeding wil; het gaat hem voor al om erkenning van zijn gelijk. Dat zegt zijn raadsman, Friso Heij- stek van Boogaard Advocaten uit Middelburg. De imam van de Tou- bamoskee in Vlissingen mocht ge ruime tijd niet werken, omdat de Nederlandse staat het niet nodig achtte om een imam uit het bui tenland -in dit geval Marokko- te halen. Bovendien zou El-Majjaoui niet genoeg salaris krijgen. Onzin, vindt Heijstek. „In de vaca- turebakken bij het CWI komen geen imams voor. Toentertijd was hier niet eens een opleiding. Daar bij had mijn cliënt kost en inwo ning: hij kreeg een huis en zijn ge meenschap onderhield hem. Hij kreeg salaris veelal in natura." Volgens de advocaat is de werkver gunning onterecht geweigerd. „In veel landen heb je niet eens een werkvergunning nodig naast een verblijfsvergunning. Het is achter haald dat Nederland dat wel eist en zeker bij een geestelijke. Je kunt een imam niet hetzelfde behande len als een loodgieter. Hier wordt de vrijheid op de uitoefening van godsdienst geschonden. van 1 mei tot 15 juit 2007 I Crawford Norrnsfohl V- Crawford g60 tot max 175€ korting op kleur naar keuze W °pw: Ultra Excellent Quick vow 50€ netto v Vraag ook naar de spedaJe voorwaarden op Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.:0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl www.teba20nwering.nl COUJNSPLAAT - De Colijnsplaatse brassband Wilhelmina geeft vol gende week zaterdag in de Voor straat in Colijnsplaat een speciaal zomeravondconcert. De brassband treedt op met de rockband On rust, ook van Colijnsplaatse bo dem. Onrust speelt stevige rockmu ziek. Het zomeravondconcert in de Voorstraat begint zaterdag 23 juni om 20.30 uur. OOSTKAPELLE - Natuurmuseum Terra Maris uit Oostkapelle en Staatsbosbeheer houden zaterdag 23 juni een nachtwandeling door natuurgebied de Manteling onder begeleiding van de boswachter. De wandeling begint om 22.30 uur aan de Duinvlietweg 6 en duurt tot middernacht. Aanmelden is noodzakelijk en kan via het tele foonnummer 0118-582620. RILLAND - Verkeer van en naar Ril land en ook naar Tholen via de Oesterdam, moet vanaf maandag rekening houden met hinder bij het viaduct over Rijksweg A58, het spoor en de provinciale weg N289. De provincie laat de voegovergan- gen in het viaduct aanpakken. De hinder duurt tot en met vrijdag 29 juni 17.00 uur. Er is slechts één rij baan op het viaduct beschikbaar. MIDDELBURG - De provincie kijkt toch serieus naar verlaging van de maximumsnelheid van tachtig naar zestig kilometer per uur op de N660, de weg tussen Middel burg en Koudekerke. Het oorspron kelijke plan ging uit van een paral lelweg voor fietsers en plaatselijk verkeer. Maar omwonenden, na- tuurclubs en de gemeente Veere zien daar niets in. THOLEN - Een 23-jarige Tholenaar is in de nacht van donderdag op vrijdag bekeurd, nadat hij na een verkeersongeval naar huis was gelo pen zonder het ongeluk bij de poli tie te melden. Een patrouille van de politie zag rond half vijf op de Postweg bij Tholen de auto van de man tegen een boom staan en is de Thole naar thuis op gaan zoeken. Die zei niet te weten dat hij het eenzijdige ongeval aan de politie had moeten doorgeven. Bezoek onze showroom! in de maand juni iedere werkdag 10% extra korting op keukens, badkamers en vloeren iedere klant in juni (minimaal aankoopbedrag €2.500,-) ontvangt een verrassing Afrit 40 {Ritthem} snelweg A58 Marie-Curieweg 9-13, Vlissingen T: 0118-69 00 25 AFBnilU/ het grootste vloeren- assortiment van Zeeland Vraag naar de actievoorwaarden en kijk voor meer informatie over de aanbiedingen en openingstijden op onze website www.logus.nl. VlIOUW EN MIOUKWTEIUAU» Tramper Aagtekerke 0118-581618 Vd Berg Machines Goes 0113-212820

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 129