2Ü8©i3n€l 1 1 1 Kroajedag vol evenementen goud in handen noveen O rlpmnnctratipf toch leuk demonstraties WOONPLAZA MIDDELBURG 299r Noordwelie zoekt het avontuur in dorpsfeest Bruse Visserijdagen weer in de steigers Wij geven u de helft cadeau! OP OP! PZC Zaterdag 16 juni 2007 |3 1 Maritieme cultuur en martkramen tijdens de Zierikzeese Havendagen. foto Dirk-Jan Cjeltema voor mij écht niet." Blijft over het genieten van oude ambachten, van sferen, mensen en bepaalde tradities - zoals het nuttigen van een traditioneel broodje paling op de Paardenmarkt in Zierikzee. „Mijn favoriet? Ik denk de Burghse Dag. Omdat het daar zo langgerekt is. Je loopt van de Ring, waar het ringsteken is, helemaal naar de Ka rolingische Burch. Ik ben niet zo kapot van paarden, maar inder daad, zo'n wandeling is leuk." Succesvolle ingrediënten van evenementen: Parkeerterrein met vriendelijke scouts die onvermoeibaar de weg wijzen. Een typisch thema. Vlas in Dreischor, de muziekplay-in in Brouwers haven, het ringsteken in Burgh, de knollen van Noordwelie, de mossels in Bruinisse en de mosselvloot van Zierikzee. De brandweer zet (als organisa tor) groot in op Oosterland. In Serooskerke doet lekker eten het goed. Een historisch sausje. Demonstraties van oude ambachten en gebruiken, oude auto's en kleding doen het altijd goed. Bijzondere demonstraties, liefst enge. Zoals de reptielenshow vorig jaar in Ouwerkerk of het stunten met motoren in de lucht in Bru. Vette happen. Zij-aan-zij met streekproducten en koele dranken. Eten en drinken onder het genot van een swingende band. En dan natuurlijk: een belevenis. De (eenmalige) kans je dorp vanuit de lucht te zien of mee te varen met een mosselkotter. 'De Bruse visserijdagen staan voor traditie en familievertier' Th. Ketting, Stichting Festiviteiten Bruinisse. 'Het is de mix van muziek, kunst en cultuur die het Krekenfeest anders maakt' Wim in 't Veld, organisator Krekenfeest Ouwerkerk. 'Het is een compleet feest voor jong en oud, 's ochtends en 's avonds' Anton Ista, organisator Kraojedurpse Dag Oosterland. 'Alles van de vlasbewerking kunnen zien, dat is de kracht van de vlasdag' M. Quist, organisator Vlasdag Dreischor. 'Waar een klein dorp groot in kan zijn...' Marlies van Pijkeren, organisator van Noordwelie AvondTuurlijk 'Het is een verschrikkelijk gezellige reünie en een prachtig mooi feest' Wim Schot, organisator van de Havendagen in Zierikzee 'Echt uniek: de muziek- play-in. Het is hier gezellig voor het hele gezin' Joop van der Werve, organisator van de Brouwse Dag 'Het is nieuw. Het is voor een goed doel en het is een beetje bourgondisch' Ruud de Groot, organisator van de Serooskerkse Dag OOSTERLAND - Oude brandweer voertuigen, klassieke auto's en an tieke motorfietsen brengen tijden van weleer in herinnering tijdens de Kroajedag, zaterdag 23 juni in Oosterland. Naast nostalgie biedt het program ma voor dit dorpsfestijn ook veel hedendaags vertier met een pre sentatie van Speed freaks en hun getunede auto's, demonstraties door de brandweer, optredens van coverband Bad Hairday, zanger toetsenist Ad Hagesteijn en dweil band Koenkelpot. De Kroajedag concentreert zich hoofdzakelijk rond de molen in Oosterland. Daar wordt ook een braderie gehouden, evenals een darttoernooi. Er zijn gekookte mos selen en streekproducten te koop en er speelt een blaaskapel. Aan de vooravond van de Kroajedag, op vrijdag 22 juni, treedt vanaf 22.00 uur in de feest tent bij de molen de coverband Noodlot op. Tevens wordt hier rond 23.00 uur de verkiezing van Miss Kroaje gehouden. NOORDWELLE - De Dorpsgemeen schap Noordwelie houdt zaterdag 23 juni het tweejaarlijkse dorps feest onder de titel Noordwelie Avond'tuurlijk. Op het programma staan 's mid dags een open podium, helikopter- vluchten, rondritten met Zeeuwse trekpaarden, rommelmarkt, dweil band, schminkhoek en optreden van een smartlappenkoor, 's Avonds is er een veiling, een bar becue en optreden van de band Sticky Road op het schoolplein. BRUINISSE - De 46e editie van de Bruse Visserijdagen staat gepland voor donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 juli. Naast de vertrouwde elementen als een kermis, creativiteitsmarkt en boekenmarkt en de traditionele vlootschouw zijn er nieuwe onder delen aan het programma toege voegd. Daartoe behoren de show van de drie Army Ladies en Ser geant Wilson met hits uit de jaren vijftig. Verder staat er op zaterdag avond een motor-stuntshow en trial-demonstratie van meervou dig Nederlands kampioen Alex van den Broek op het programma. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze kiantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland Buitenruststraat 20 4337 EH Middelburg 0118674010 www.woonplazamiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 125