Meningen Prijzen die het daglicht niet kunnen verdragen! 00 tot Disneyland® Resort Paris 15% last linute korting Zomervakantie Oostenrijk 1 week Zuid Afrika Summercities Nazomer vliegvakanties 1 week uur Ontpolderen Aquaduct Archeologisch beleid Bouwput Eerlijk nu 50% korting op de voorjaars- en zomercollectie elke dag open Alleen deze nacht bij Globe de meest voordelige reizen Gegarandeerd nergens goedkoper! Win met uw unieke actiecode een Cadeaubon t.w.v. ofentreekaarten Movie Park Germany p.p. vanaf g 25 2 overnachtingen incl. vlucht M p.p. vanaf 199 2-pers. 2 nachten o.b.v. eigen vervoer p.p. vanaf €49 p.p. vanaf €159 Kijk voor deelnemende winkels op www.globereisburo.nl Kom op 21 juni naar Globe voor super lastminutes tegen weggeefprijzen. 220 winkels 0900-8482 www.globereisburo.nl gaat nét even verder 12 Zaterdag 16 juni 2007 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Er heerst in Zeeland grote onzeker heid rond het natuurpakket voor de Westerschelde. Dat is begrijpe lijk, want volgens de laatste Inter- view-NSS enquête voor Omroep Zeeland en de PZC is 59 procent van de Zeeuwen tegen ontpolde- ring voor getijdennatuur (van de Zeeuwen ouder dan 50 jaar is zelfs 71 procent tegen). Het Zeeuws voorstel moest dan ook stranden. Wat nu? Herstel van getij in de Grevelingen dan? Of eilandjes voor de kust misschien? Of die 600 hectare gewoon doordram- men en onteigenen? Nu de Tweede Kamer de Schelde- verdragen gaat behandelen, wordt het tijd dat de Staten van Zeeland doen waar het burgerinitiatief voor een referendum of enquête over ontpolderen toe opgeroepen heeft: maak middels een motie bij de politici in Den Haag de uitslag van genoemde enquête bekend en voeg daar aan toe dat de Staten van Zeeland, op Groenlinks na, zoals tijdens de laatste verkiezings campagne bleek, ook tegen ontpol- dering voor getijdennatuur zijn (PZC, 07-06). Leendert van Melie Havenpark 18, Zierikzee De gemeente Goes ziet vervanging van de Ringbrug door een tunnel als een duurzame oplossing voor verkeersproblemen in de stad. Het is beter een tunnel ten noorden van Waterstad aan te leggen en de ze te verbinden aan een nieuwe weg ten zuiden van Wilhelmina- dorp en te laten aansluiten op de Deltaweg. De voordelen zijn legio: Wilhelminadorp heeft eindelijk een randweg. De Waterstad heeft een extra ontsluitingsweg. De Man- neewijk profiteert hier ook van. Goes-Noord heeft een extra ont sluitingsweg. De ringweg wordt minder belast. De Ringbrug blijft bestaan en tenslotte is er geen ka pitaalvernietiging. Jan Boer Aardebolleweg 5, Wolphaartsdijk Met verbazing en ergernis heb ik dinsdag 12 juni het artikel over de stadswaterput van Vlissingen gele zen. Deze belangrijke vondst uit de 16e eeuw is door de aannemer voor een groot deel gesloopt. Het uitgraven van dit stukje terrein werd domweg niet archeologisch begeleid, heel vreemd. Een aantal amateur-archeologen moest aan de bel trekken terwijl de Walcher- se Archeologische Dienst lag te sla pen. Het bestuderen van historische kaarten is voor sommige lieden schijnbaar een probleem en bij een peperduur onderzoek vindt men dan ook niks, gek he?! De amateur archeoloog wordt vaak af geschilderd als 'schatgraver'. Nou, in Vlissingen hebben deze mensen in ieder geval veel meer kennis van zaken dan archeoloog B. Meij- link. Dhr Meijlink moet maar eens op cursus bij deze amateurs. Met goede contacten kom je een stuk verder. Ik hoop echter dat het res tant met inhoud van deze bijzon dere stadswaterput toch nog wordt onderzocht. Er is in Vlissin gen in het verleden al vaker cultu reel erfgoed naar de kloten gegaan. D. van der Linden Molenstraat 96, Vlissingen De uitspraken van wethouder De Vries betreffende de laatste bewo ner van de Koningstraat zijn cy nisch en een wethouder niet waar dig (PZC, 13-06). Als omwonende van de bouwput moet ik echter beamen dat het hier al sinds het begin van de sloop van de kazerne 'niet zo pret tig wonen' meer is, zoals de heer De Vries dat zegt. Ik wil er aan her inneren dat in 2002 met de sloop van de kazerne is begonnen en dat onze woonwijk sindsdien veran derd is van bouwlocatie tot calami teit tot 'bouwput' met leegstaande huizen eromheen. Het zal nog lang duren voordat er hier al met al weer sprake mag zijn van een normale woonomgeving. In totaal zullen wij in het beste geval onge veer tien jaar 'niet zo prettig wo nen'. Maya de Fouw Achter het Hofplein 9, Middelburg Wat was Karla Peijs eerlijk in het artikel in de PZC van Rinus Anto- nisse en het programma van Om roep Zeeland: 'Des al niet te min' van 7 juni met Peter Joosse. Onder andere over het aftreden van gede puteerde J. van Ginkel zei de com missaris van de Koningin: 'Jaap kon er niet van slapen'. Begrijpe lijk, want iemand met een gezond principe kan geen gedeputeerde zijn met zo'n portefeuille-inhoud. Bovendien heeft hij zich mis schien gerealiseerd hoeveel Japen en Jannen er 's nachts over de zol der lopen en zodoende óók niet kunnen slapen. De Mercedes Karla 1 (wat 4 moest zijn) kwam ook ter sprake. Laten we toch nuchter zijn en niet zitten zaniken over een auto, want Karla is aan een 'heli' toe. Dan kan ze ge makkelijk haar doel bereiken om twee maal per week Gerda Ver burg en Minister Peters uit België op te halen. Om ze te overtuigen van de voedselrijke polders met daarin de voorraad voor de komen de winter. Dan zullen ze alle drie het hoofd buigen en zeggen: 'Ontpolderen. Nooit.' C. de Broekert Burg. Vogelaarstraat 7, Baarland MidzomemachtSalé Kiik op www.globereisburo.nl informatie en voorwaarden.f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 12