Meningen Prijs naar Esmeralda Akdag PZC brengt zomerkrant nieuwe stijl Persbericht belooft te veel Meer dan vijftig reacties om backstage naar Concert at Sea te gaan De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31 4460 AA Goes. Telefoon: 0113-315660 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl PZC Zaterdag 16 juni 2007 I 1 1 DE JONGE Meer dan honderd persberichten, (inter)nationaal en regionaal ko men er dagelijks bij de PZC bin nen. Ze worden bekeken en gewo gen op nieuwswaarde. Zodra er besloten is aandacht te be steden aan een evenement, dan is het geruststellend voor de journa list dat er een aantal telefoonnum mers vermeld is: voor meer infor matie kan er altijd gebeld worden. Deze week stond de PZC sympa thiek tegenover een landelijk eve nement. Het was niet ingewikkeld om een Zeeuwse invalshoek te be denken. De verslaggeefster belde een contactpersoon in de regio, die volgens het persbericht voor nadere informatie beschikbaar was. Op het mobiele nummer, geen ge hoor. Op het vaste nummer kreeg ze de gezochte persoon wel aan de lijn, maar deze had het te druk om haar te woord te staan. Gelukkig stonden er nog vier ande re adressen op het persbericht. Bij nummer t ving ze bot. Nummer 2 was beschikbaar voor de reporta ge, maar had het rapport niet gele zen, waar de journaliste juist die per op in wilde gaan. Het mobiele nummer van nummer 3, was geen privénummer, maar van een instel ling waar de contactpersoon werkt. Die dag was zij echter vrij. Bij nummer vier geen gehoor. Na veel heen en weer gebel, werd ze rond vijf uur teruggebeld en kon ze aan de slag. Ze was 's ochtends vóór tien uur begonnen. Het is geen overbodig advies om de con tactpersonen voor te bereiden op een gesprek met de pers en de be lofte waar te maken dat ze beschik baar zijn voor meer informatie. We zijn er uit, maar het heeft hoofdbrekens gekost. De afgelopen weken kregen we veel, vaak per soonlijke reacties onder ogen en de conclusie is gewettigd dat Zee land schrijftalenten met veel ver stand van muziek herbergt. En juist op die combinatie hadden we gehoopt, toen we de hoofdprijs uit schreven om achter de schermen te kijken bij Concert at Sea op 30 juni. Na een eerste selectie bleven er van de ruim vijftig kandidaten nog zes over, van wie we allemaal de overtuiging hebben dat ze een goed verslag voor de PZC kunnen schrijven. We hebben hen geselec teerd op motivatie en schrijfstijl. De drijfveer dat 'het super te gek is om VanVelzen, BI of, De Dijk en Trijntje Oosterhuis te ontmoeten' is niet voldoende voor een vrijkaartje. Ook aan de schrijfstijl stellen we hogere eisen. Maar de zes van de shortlist heb ben ons aangenaam verrast. Jeroen de Jonge uit Middelburg bijvoor beeld, beeldde zich in hoe het ach ter de schermen zou zijn en schreef daarover beeldend. Jeroen kun je om een boodschap sturen, maar toch is hij het niet geworden. Yolenta Becude uit Breskens schreef een persoonlijk verhaal, poëtisch van aard. Haar motivatie om verslaggever te worden, was goed, haar stijl ook, maar niet hele maal volgens de 'PZC-huisstijl'. De aanpak van Annemarie van Strien uit Middelburg viel op. Ze kwam zelfverzekerd over en meld de dat ze voor jong en oud een goed verhaal over het concert kan schrijven. Dat geloven we. Dan Sharon van Oost uit Renesse, die voor de Hogeschool Rotter dam een werkstuk en een analyse maakte van Concert at Sea 2006 en 2007. Haar scriptie is indruk wekkend en ze schrijft dat ze het hartstikke leuk heeft gevonden om zich in dit evenement te ver diepen. Ze zou het project graag af willen sluiten met 'een geweldig 'De jaloezie om het succes van Blof is omgeslagen in diep respect' stuk in de PZC'. Toch wordt het Sharon niet. Zij komt er ook zon der ons ook wel. Kees de Feiter uit Burgh-Haamste- de schreef een verrassend eerlijke sollicitatiebrief Hij is jaloers ge weest op het succes van BI of toen hijzelf, jaren terug, met zijn band Crosshead and the Southside Horns genomineerd was voor een van de Zeeuwse popprijzen. De ja loezie is omgeslagen in diep res pect. De kaartjes gaan niet naar De Feiter. Jammer en het spijt ons werkelijk. Hadden we meer kaart jes mogen verdelen, dan zouden we de volledige shortlist hebben verblijd. De enige die we op pad zullen stu ren is Esmeralda Akdag uit Middel burg. Zij heeft onze stem gekre gen. Haar bijdrage was een dag na de oproep al binnengekomen. Dat is ook een voordeel, want snel kun nen formuleren is altijd handig als je een dag voor een dagblad werkt. We werden direct gepakt door haar brief Ze rept van een zonnig krantenbericht, dat over Concert at Sea gaat, een festival in haar o zo geliefde Zeeland. Haar toon is afwisselend zakelijk en licht poë tisch. Precies wat we willen. EDITH RAMAKERS De PZC gaat deze zomer iets bijzonders doen. In de maanden juli en augustus worden aan de krant dagelijks vier zomerpagina's toegevoegd. Die komen vol te staan met informatie voor mensen die hun vakantie in Zeeland doorbrengen, zowel onze eigen abonnees als toeristen. In de zomerkrant brengen we nieuws, reportages, aankondigingen en luch tige berichten over alles wat met de zomer en Zeeland te maken heeft. Deze zomerkrant maken we met de hulp van zes studen ten, twee van de Roosevelt Academy en vier van de Ho geschool Zeeland. Volgende week stellen we Stefan Hop mans, Jenneke Schepens, Kaman Yu, Madelijne Daub, Anoeska Gijzel en Timo van de Kasteele nader aan u voor. Maar niet alleen de studenten, ook de lezers willen we graag betrekken bij het maken van de zomerkrant. We gaan u bijvoorbeeld uitnodigen om uw favoriete plek 7® door te geven aan de PZC. Wat is het mooiste uitzicht? Wat is de mooiste brug, de beste vogelspotplaats, de avontuurlijkste wandeling of de leukste strandtent? Wie weet immers beter wat er in Zeeland de moeite waard is dan de Zeeuw zelf? We gaan badgast en Zeeuw ook vragen hun vakantiefo to's naar ons op te sturen. Elke dag publiceren we de bes te, leukste of verrassendste foto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11