v15 PZC Zaterdag 16 juni 2007 Frank. Welk jongetje duikt er nou zo in dat verhaal? Ik praat er eigenlijk liever niet over, want ik wil niet aanmatigend overko men. Ik wil niet dat mensen met een jood se achtergrond denken: nou nou, een beet je over onze rug verhalen vertellen. Ik ben wel van dat verhaal geschrokken. Af en toe zijn dingen gewoon geen toeval. Ik geloof niet in toeval. Ik heb echt dingen meege maakt waarvan je denkt, dat geloof je niet. Laatst was ik bij de Efteling, om te praten over de musical die we daar gaan doen, Cinderella. Dus ik zeg tegen die man van de Efteling: eigenlijk zouden we André Rieu moeten vragen, want er zit heel veel wals in die musical. Hij kijkt me aan: 'Hou je me voor de gek? Ik heb een half uur gele den met André Rieu om tafel gezeten om alle Eftelingmuziek op wals uit te voeren'. Dat is toch eng, ergens?" Is het niet opvallend dat mensen in een vorig leven altijd in het centrum van de geschiede nis stonden, en nooit eens een anonieme plag- genboer waren? „Klopt, maar ik geloof wel in een soort energie. Net zoals de hoeveelheid water stof in de wereld altijd gelijk blijft. Die energie zal toch ergens terechtkomen en verdergaan. Dat is meer mijn geloof. De mens is niet alleen een chemische reactie." lossing. SBS had maar één pro gramma dat scoorde en dat was Hart van Nederland. Fons dacht: als ik hem daar nou zet, levert mijn geld tenminste nog iets op. Daar ben ik iedere dag vijf minu ten shownieuws gaan doen, en toen begon het." Was u altijd al zo'n prater „Praten is mijn grootste talent, maar vroeger was ik heel stil. Dat kun je je nu niet meer voorstellen. Ik zat uren boven de vissen kom. Ze dachten dat ik autistisch was. Ik denk dat ik de wereld de eerste vier jaar ge woon wilde observeren. Een waarzegster heeft ooit mijn hand gele zen en die zei dat ik redelijk snel ben ge reïncarneerd, dus ik had de eerste jaren van mijn leven nodig om bij te komen. Dat is toch bijzonder dat iemand zoiets zegt zonder te weten dat ik zo stil was. Ze zei ook dat ik een hekel heb aan Aziatische landen en dat klopt ook. Ik hoef er niet naartoe, ben als de dood dat ik er een virus oploop. In een vorig leven schijn ik terecht gesteld te zijn in een Aziatisch land. Ik was een danseres die ontrouw was, zei die waarzegster. Het is wel vreemd als iemand je dat vertelt. Hoe kan zij weten dat ik niks moet hebben van Aziatische landen?" En die te snelle reïncarnatie? „Ik zou een joods jongetje zijn geweest dat in Auschwitz is omgekomen." Gelooft u dat, of vindt u het een fascinerend verhaal? „Ik geloof het wel. Als jongetje al was ik ge biologeerd door het verhaal van Anne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 105