fcCfilS airco-garage.nl Pendelen naar concert bosch vol rattenvangers en speurders uitverkoop Bromfietser raakt gewond STAPELKORTING EXTRA TCR uit Renesse zet 200 bussen in tijdens Concert at Sea. Kampeercentrum mag in Burgh-Haamstede SCHOUW van 16 t/m 24 juni Officiële opening WïfïWiKO];HIHiM Instrumentenparade als start open week s PZC Vrijdag 15juni2007 j 35 www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 (op de reeds afgeprijsde prijs (m.u.v. nieuwe collectie 2e ARTIKEL 10% 3e ARTIKEL 15% 4e ARTIKEL 20% lange delft 16 middelburg walstraat 199 vlissingen Schoonmakers in het Stadhuismuseum schuren de banden van een rijwiel uit 1870, dat werd gebruikt voor de pakketpost naar Duiveland. Het rijwiel heeft zware houten rijtuigwielen met ijzeren banden. foto Marijke Folkertsma door Melita Lanting renesse - Tweehonderd bussen worden ingezet om concertgan gers te vervoeren naar het festival terrein van Concert at Sea. „We verwachten per uur 10.000 tot 12.000 mensen te vervoeren", zegt Cees Hage, directeur van Taxi Cen trale Renesse (TCR). Een klus waar hij momenteel dag en nacht mee bezig is. „Deze tijd is het echt topdrukte." Want hoe krijg je zoveel bussen én chauffeurs bij elkaar? Hage oogt desondanks nog ontspannen, al leen de mobiele telefoon verraadt dat hij een druk bezet man is. Hij is vooral iemand die alles onmid dellijk relativeert. „Ach, we heb ben al de ervaring van vorig jaar en we doen dit vaker. We hebben ook de open dagen van defensie gedaan en Lowlands." Toch is het een niet geringe klus, want de or ganisatie is er alles aan gelegen om het aantal auto's terug te dringen. Vanuit heel Nederland komen zes tig tot zeventig bussen met con certgangers. Deze mensen worden tot pal naast het festivalterrein ge bracht. „Maar ook vanuit de mees te Zeeuwse dorpen rijdt een bus", vertelt Hage. „En we organiseren het pendelvervoer tussen de par- 'We verwachten per uur 10.000 tot 12.000 mensen te kunnen vervoeren' keerplaatsen en het festivalterrein en niet te vergeten regelen wij ook het vervoer van het personeel wat bij het concert betrokken is." Het is logistiek een stevige klus. Al leen al bij Renesse worden parkeer plaatsen ingericht voor zes- tot ze venduizend auto's. Aan de noord kant van de Brouwersdam zijn ook heel grote terreinen ingericht. Die mensen moeten ook allemaal naar het terrein gebracht en (wel licht nog lastiger) na afloop alle maal weer teruggebracht. „De erva ring van vorig jaar leert dat men sen toch ook geleidelijk weer terug gaan. Niet iedereen wacht tot alles is afgelopen en er is ook een groep mensen die wat langer op het ter rein blijft hangen." Terwijl Hage zit te praten krijgt hij een ontwerp voor een buskaartje onder de neus geschoven, want de drukker moet aan de slag. „Ziet er leuk uit, alleen wil ik het logo van Concert at Sea er ook op", reageert hij. Hage legt nu de laatste hand aan de draaiboeken. Wie doet wat, wie moet waar staan en hoe laat. Een klus waar een jaar aan ge werkt is en wat nu allemaal op z'n plek moet vallen. „En eigenlijk zijn we zo tussen neus en lippen door nu al weer bezig met de orga nisatie van volgend jaar." zierikzee - Een 68-jarige bromfiet ser uit de gemeente Schou- wen-Duiveland heeft gistermiddag enkele gekneusde ribben opgelo pen toen hij in botsing kwam met een groep fietsers. Het ongeluk ge beurde op het fietspad naast de N59 ter hoogte van Zierikzee. Een dertienjarige jongen uit Essen hield niet voldoende rechts toen de bromfietser de groep tegemoet reed. Beiden kwamen ten val. BURGH-haamstede - In het voor malige pand van Keukencentrum Westhoek aan de Roterij in Burgh-Haamstede komt een kam peercentrum. De gemeente Schou- wen-Duiveland wil daarvoor vrij stelling geven. Het bedrijf gaat zich richten op de verkoop en reparatie van caravans en voortenten. Het college van B en W wees een bezwaar van caravan- en kampeer- shop Blom uit Burgh-Haamstede af De eigenaren vrezen voor een terugloop van de inkomsten. De gemeente wijst er echter op dat de voornaamste activiteit van het nieuwe centrum het verkopen van caravans is, terwijl Blom dat juist niet doet. WESTERSCHOUWEN door Harmen Siezen NH kerk Burgh-Haamstede op 15 juni om 17.30 uur zie ons 'Kunstschouw Magazien' en www, kunstschouw. nl Technologie voor het leven Op zoek naar een stoere skelter? middelharnis - Als start van de open week van de Muziekschool Goeree-Overflakkee wordt van daag een instrumentenparade ge houden in Middelharnis. Tijdens deze bijeenkomst laten de jongste leerlingen van zich horen. Daar mee gaat de open week van start; bedoeld voor aspirant-leerlingen die nog niet goed weten wat voor instrument ze willen gaan spelen of dat ze willen gaan zingen. De parade is in de aula van de techni sche school en begint om 19.00 uur. Meer informatie: 0187-487887.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 89