Zeeland 'Alert zijn op loverboys' Museumnacht Brouwersdam moet trendsettend watersportgebied in regio worden C1000 Nieuwerkerk breidt fors uit Recreatiegebied dient stevig op toeristische kaart gezet te worden. SKW De Lichtboei wil meiden en hun ouders tijdig informeren. Museum Na/8 biedt pakket met extraatjes voor bezoekers. Zoekt u een mooie decoratie voor tuin of erf 34 I Vrijdag 15 juni 2007 PZC door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - De Brouwersdam is een 'superspot' en dat moet vooral zo blijven. Een internatio naal trendsettend watersportge bied moet het worden. Verbete ring van de bewegwijzering, het ontwikkelen van een toeristisch beeldmerk en een speciale inter netsite zijn de eerste stappen op die weg. Gisteren werd de ver nieuwde bewegwijzering officieel in gebruikgenomen. Een belangrij ke stap in de goede richting, vindt wethouder C. Visser van de ge meente Goedereede. In zijn speech ter ere van het 'onthullen' van de nieuwe wegwijzers dook Visser terug in de tijd. De tijd dat de Brouwersdam nog woest en le dig was. Niet veel meer dan een zeewering. Van lieverlee groeide het, schetste Visser, van zeewering naar toeristische trekpleister. Ge liefd bij vooral windsurfers. „En toen kwam eind jaren tachtig va kantiepark Port Zélande erbij. En het stoomtrammuseum uit Helle- voetsluis. In 20 jaar tijd zijn er een heleboel losse stukjes bijgekomen. Maar het is nog niet één geheel." Visser voegde daar meteen aan toe dat met de nieuwe bewegwijze ring, het nieuwe beeldmerk en de nieuwe internetsite www.brou- wersdam-superspot.nl de juiste weg is ingeslagen. Dat beaamde burgemeester J. As- selbergs van Schouwen-Duive- land. Die stak de loftrompet over de Brouwersdam en het Grevelin- genmeer. „Het is er druk maar toch zijn er ook altijd rustige plek jes te vinden. In de zomer staan er vele honderden campers van Duit se recreanten. We noemen het hier niet voor niets de Duitse bocht." Volgens Asselbergs zijn het allang niet meer de Nederland- Provincies Zuid-Holland en Zee land en gemeenten Goedereede en Schouwen-Duiveland willen van Brouwersdam een vooraan staand recreatiegebied maken. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Hier? Echt? Jawel, echt. Ook op Schouwen-Duiveland zijn er meiden die door leuke gasten met dito praatjes worden inge palmd. Om uiteindelijk in de pros titutie te belanden. Sociaal Cultureel Werk De Licht boei houdt donderdag 21 juni in Zierikzee een informatieavond over loverboys. Met medewerking van Judy Hooymeyer (Meldpunt Slachtoffers Loverboys Zeeland: 06-22551793) wordt voorlichting ge geven aan meiden en hun ouders over de werkwijze van loverboys. Uiterst belangrijk, geeft Janine Schouls van De Lichtboei aan. Om dat je dan in staat bent de praktij ken van een loverboy sneller te herkennen. „En daarmee wordt hun werkterrein steeds kleiner." Meer kennis betekent ook bewust wording. „Het kan iedereen's doch ter zijn", benadrukt Schouls. Door mensen bewust te maken van het fenomeen loverboys kunnen ouders en anderen onregelmatighe den sneller signaleren. Daarnaast moet de informatiebij eenkomst nodeloze ongerustheid wegnemen. En wellicht de basis leggen voor afstemming tussen doelgroep, scholen, politie en de gemeente Schouwen-Duiveland. Hooymeyer gaf eerder in deze krant aan dat er zeker vijftien min derjarige Zeeuwse meisjes in de prostitutie in Antwerpen werken. se en Duitse surfliefhebbers bij wie de Brouwersdam populair is. „Er komen ook steeds meer Vla mingen. Die zijn dol op de stran den maar ook op zilt en zalig eten. Wat dat betreft is de Brouwersdam echt een hype." Asselbergs zei blij te zijn met de goede onderlinge sa menwerking tussen de provincies Zuid-Holland en Zeeland en de ge meente Schouwen-Duiveland en Goedereede. „De Brouwersdam is een superspot en dat moet het ook blijven." Hij voegde daar aan toe dat er nog aardig wat werk aan de winkel is. „We moeten samen een visie voor de BrouWersdam ontwikkelen." De Zuid-Hollandse gedeputeerde M. Huls (vrije tijd) sloot zich bij die woorden van As selbergs aan. Wat hem betreft is de Brouwersdam een belangrijke ge bied. Niet alleen voor toerist en re creanten, maar ook op het vlak van werkgelegenheid. „Dit gebied biedt heel veel kansen." Directeur van VW-Schouwen-Duiveland en VW-Ouddorp J. Klapwijk toonde zich gisteren in zijn nopjes met de nieuwe voorzieningen. Het ronselen van meiden houdt niet op bij de Oosterschelde, weet Schouls, die inmiddels al met meerdere verhalen geconfronteerd is. Als coördinator van de Wereld meiden van de Lichtboei vatte zij een tijdje geleden het plan op een keer specifiek voor deze groep een bijeenkomst te beleggen. Dat het" probleem zich echter ook in de buurt voordoet, maakt dat ge kozen is voor een bredere aanpak. Via middelbare scholen worden deze week rond de 600 uitnodigin gen onder scholieren en hun ouders verspreid. Maar ook andere belangstellenden (ouders van bij voorbeeld jongere kinderen) zijn welkom. De bijeenkomst wordt ge houden in de grote zaal van het MFC in Zierikzee. Aanvang 19.45 uur. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Rondstruinen in zo'n grote, leegstaande, betonnen kolos als de caissons bij Ouwerkerk. Het is er behoorlijk donker binnen dus je hebt er een zaklamp bij nodig. Die spannende ervaring is vrijdaga vond 22 juni te beleven bij het Mu seum Watersnood 1953. De tocht door het caisson is onderdeel van een veel uitgebreider programma tijdens de eerste Zeeuwse mu seumnacht. Zeven musea op Schouwen-Duiveland doen mee aan dit evenement. De titel Mu seum Na/8 geeft aan dat het niet echt om een nachtopenstelling gaat, maar een variant daarop. Tus sen 20.00 uur en 00.00 uur zijn de Burghse Schoole, het Brouws Mu seum, Goemanszorg in Dreischor, het Watersnoodmuseum, de Mu seumhaven, het Zierikzeese Stad huismuseum en het Maritiem Mu seum gratis of voor slechts één eu ro toegankelijk. De meeste bieden de bezoekers die avond allerlei extraatjes buiten hun reguliere collectie. „Tijdens de museumnacht openen we de deu ren die we normaal dicht hou den", zegt medewerkster Pia Krij ger van het Stadhuismuseum. Zo krijgt het publiek hier tot tien uur 's avonds een kijkje in de depot ruimte en in de schoonmaakstraat waar de sterk vervuilde collectie onder handen wordt genomen. Dat betreft een megaklus waarbij 6.900 voorwerpen gereinigd wor den van stof en schimmel om ver volgens gefotografeerd en geregis treerd te worden. De uitvoering van dit karwei duurt ruim drie jaar. Vanaf 22.30 uur krijgen de be zoekers een speciale rondleiding met uitleg over de geschiedenis van het stadhuis. „Ook daarbij worden delen van het gebouw be zocht die anders gesloten bijven", zegt Krijger. Verder geeft Muziekge zelschap De Zeeuwsche Rei hier een optreden. Wie wil griezelen kan ook terecht in het Maritiem Museum bij de tentoonstelling Bal juws, Beulen en Boeven. Daar loopt ook een rattenvanger met buikor geltje rond en streekdrachtvereni- ging De Arke geeft presentaties met muziek van Boy Simmers op een handorgeltje. „Onze vrijwilligers werken graag mee", zegt beheerster Janet Timo- fei van de Burghse Schoole over de museumnacht. Hier wordt in het oude Ot en Sien lokaal voor de jeugd eerst het spel Daantje zou 'Tijdens de museumnacht openen we de deuren die we dicht houden' naar school toe gaan gespeeld. Ook worden er verhalen in de streek taal verteld. „Een extraatje bij ons is rond tien uur de vertoning een film van de RTM uit 1928 door An ton Viergever", zegt Timofei. Tot slot zingt Elvira Vos-Simons lied jes in de streektaal in de Burghse Schoole. „Wij hebben het Zeeuws Veiling huis uitgenodigd voor een kunst en kitschprogramma", zegt voorzit ter Lukkie Zijlstra van Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg. Mensen die een sieraad, schilderij, serviesgoed of een ander antiek ob ject hebben, waarvan ze de waar de willen weten, kunnen het hier laten taxeren. Veel extraatjes tijdens Museum Na/8 Kinderactiviteiten in Burghse Schoole, Maritiem Museum, Museum Wa tersnood 1953. Muziekoptredens van De Zeeuwsche Rei in Stadhuismuseum en van Elvira Vos-Simons in De Burghse Schoole. Kunst Kitsch van het Zeeuws Veilinghuis in Streek- en Landbouwmu seum Goemanszorg, Dreischor. »- Volledig programma museumnacht: www.scez.nl. NIEUWERKERK - De Ciooo-super- markt in Nieuwerkerk krijgt er 200 vierkante meter verkoopopper vlakte bij. Ook het magazijn en de parkeerplaats worden flink groter. De doe-het-zelf-zaak naast de C1000 is gesloopt, de grond is in middels bebouwd door de super markt uit het Schuitemaconcern. Het bestaande gedeelte van de winkel kreeg een nieuw dak, ge vels en nieuwe vloeren. Verder is de hele elektra vernieuwd en wordt de zaak nieuw ingericht. „We gaan van een tweede genera tie winkel naar een drieënhalf en de formule heet look-and-feel", omschrijft bedrijfsleider John Moerland de opwaardering. De ingang verhuisde van de Delta straat naar de zijde van de Stolp- weg. In de vernieuwde zaak wordt straks de gehele dag door brood af gebakken. De Rabobank, nu nog in een container voor de deur, ver huist naar binnen. Ook de slijterij komt onder de pannen van de C1000. Oranje is de nieuwe huis kleur van C1000, logo en werkkle ding in Nieuwerkerk zijn hierbij aangepast. Woensdag 27 juni wordt de super markt heropend. „Die datum gaan we halen", verzekert Moerland. Een dorpsomroeper trekt die dag door Nieuwerkerk om 'den volke kond te doen'. Van woensdag tot en met zaterdag zijn er festivitei ten rond de winkel. Bedrijfsleider J. Moerland bij de bouw van de C1000. foto Marijke Folkerstma VATENHANDEL PASSCHIER Wij bieden u aan van hout: REGENTONNEN MET OF ZONDER HENGSELPOMP WIJNVATEN KUIPEN TUINDECORATIES (beton of gietijzer) Ruime keuze uit soorten en maten LOCKERSHOFWEG 7, NOORDWELLE, bij Renesse TEL. 0111 -462398 's ZONDAGS GESLOTEN Demonstratie van Cook Chemist op 23 juni van 13.30 tot 14.30 Smaakvolle experimenten uit de moleculaire keuken voor iedere kookliefhebber Zaterdaü 16 juni (dag voor vaderdag) en zaterdag 23 iuni (demo Cook Chemist) gehele dag 10% korting op de gehele collectie, uitgezonderd de koffievolautomaten. Actie koffievolautomaten t/m 23 iuni: bij aankoop van een koffievoiautomaat 600 koppen* koffie gratis. 5 kg cafe creme koffiebonen) Actie Scanpan: Bij aanschaf van een nieuwe SCANPAN koekenpan en bij inlevering van uw oude pan direct 20,- korting. Info Scanpan: lOjaargarantieop anti-aanbakpan. Mag RVS voorwer pen in de pan gebruikt worden. Mag uitgeschuurd worden, pan mag in de oven. OOSTWAL 1GOES 0113-228895 - www.passieux.nl S C A N l> A M mwmmmmmmr ÊRGONOMIC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 86