Kunstplatform nog ver weg itéjkj 33 Heropening Onbekenden krijgen een naam c CHOUWEN-Dl AND 39 Regen verpest wandelfeestje niet Debat over oprichting van adviserend orgaan levert niks concreets op. Goed bedoeld O Provinciale Staten iVP I I V i s Christophe Moreau wint koninginnerit Dauphine Liberé Vrijdag 15 juni 2007 CDA-Kamerlid Koppejan volgt PvdA op de voet Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Dat de laatste avond deels in het water viel door hekkensluiters, gisteren de stoet avondvierdaagselopers fees- korpsen, sommige met majorettes. Opvallendste verschijning een stevig buitje, mocht de pret niet drukken. telijk Zierikzee binnengehaald. was echter sportschoolhouder Kees Knuist, die de tocht voor Dus werd, met de doedelzakspelers van Interscaldis uit Vlissin- Tussen hen in het grootste deel van de 1145 deelnemers aan de vijftigste keer liep. gen voorop en de Rythme and Steelband uit Rotterdam als de 68e editie (vijftig meer dan vorig jaar) en nog zes muziek- foto Marijke Folkertsma door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Degene die tegen was, kreeg de meeste bijval. Kunstjour naliste Ali Pankow eindigde haar speech tijdens een cultuurdebat in Zierikzee gisteravond met de woor den 'Niet doen, zo'n kunstplat form', en kreeg spontaan applaus. Het zei iets over de nogal scepti sche houding van veel inwoners van Schouwen-Duiveland ten op zichte van de oprichting van een dergelijk orgaan. Na jaren aanmodderen wil de ge meente Schouwen-Duiveland spij kers met koppen slaan op kunst en cultuurgebied. Het stelde een cultuurnota op met tamelijk ambi tieuze plannen. De oprichting van een kunstplatform is er één van. ZIERIKZEE - De onbekenden op de 'zoekplaatjes' van het gemeentelijk archief Schouwen-Duiveland krij gen één voor één een naam. Twee weken geleden vertelde Ineke van den Broek in de PZC dat zij en haar collega's op zoek zijn naar ver halen achter oude foto's. Die zijn sinds kort te zien op de website Die zou de gemeente moeten advi seren en mogelijk een cultuurprijs in het leven kunnen roepen. Om het draagvlak van zo'n groep te toetsen, nodigde de gemeente vier sprekers uit, die gisteravond in het Zierikzeese podium Brogum hun zegje deden. Er kwam een vijftigtal mensen op af, voornamelijk politici en mensen uit de kunst- en cultuurwereld. Niet dat ze het allemaal met Pan kow eens waren. Een deel van de aanwezigen zag een platform wel degelijk zitten, maar de meesten van hen vonden dat dat een geza menlijke spreekbuis van organisa toren moet worden, die eventueel een centrale agenda kan maken zo dat activiteiten op elkaar afge stemd kunnen worden. Dat is ech ter een andere insteek dan het idee van de gemeente om een (on afhankelijk) adviesorgaan in het le ven te roepen. van de gemeente. De PZC drukte vier foto's af in de krant. Daarop kwam een flink aantal reacties. „Sommige mensen herkenden hun vader en wilden de foto graag hebben", vertelt Van den Broek. De archiefmedewerkers blijven op zoek naar informatie. m www.schouwenduiveland.nl Hoe dan ook: dat de gemeente eerst met een flinke zak geld over de brug moet komen, daarover was iedereen het wel met spreker Jaap Verseput (onder meer initia tiefnemer van Zonnemaire Buiten gewoon) eens. In zijn stelling dat de gemeente concretere doelen moet stellen, konden de meeste aanwezigen zich ook wel vinden. De problemen begonnen bij de vraag wie er dan in zo'n platform plaats moet nemen. Sterker nog, wie wil dat überhaupt, was de vraag van Pankow. „Wie heeft er zoveel eelt op de ziel dat hij of zij kan omgaan met bergen kritiek én de trage besluitvorming van een gemeente?" Schouwen-Duiveland lijkt voorlo- pig geen kunstplatform te krij gen. In een debat daarover brach ten cultuurkenners gisteravond vooral bezwaren naar voren. Publicist Frans Meulenberg wees er net als Pankow op dat veel even tuele kandidaten voor zo'n plat form een dubbele pet op hebben. Want wie een beetje verstand heeft van kunst, zit altijd wel in een cultuurgerelateerd clubje of heeft zelf een galerie. Hoe kan zo iemand op een eerlijke manier ad viseren over het cultuurbeleid, vroeg Meulenberg zich af Dat het overigens best kan opschie ten met het oprichten van zo'n platform, bleek uit de woorden van de laatste spreker. Theo Me taal, galeriehouder in Zierikzee, was tot drie jaar geleden wethou der van kunst en cultuur in IJssel- stein. Na één cultuurdebat kwam daar een kerngroep van de grond, die de weg baande voor de oprich ting van een platform. Schouwen-Duiveland heeft echter nog heel wat bijeenkomsten nodig voor ze ook zo ver is. iii ZIERIKZEE - Obs 't Kofschip in Zie rikzee wordt na een grootscheepse renovatie donderdag om 09.00 uur feestelijk heropend met leerlingen en ouders. 's Avonds is er van 19.30 tot 21.00 uur een receptie voor genodigden en oud-leerlingen. gESHWfls Ft f Tipredactie@pzc.nl Met opgeruimd gemoed en en thousiast toog de interieurver zorgster die dag naar haar nieu we werkadres. Ze had er zin in en besloot zich meteen van haar beste kant te laten zien. Onder het motto 'de eerste klap is een daalder waard'. Tenslotte moest het voor haar nieuwe werkgeef ster ook even wennen zijn: Zo'n nieuw mens over de vloer, terwijl ze zelf naar haar eigen baan bui tenshuis was. De communicatie verliep derhalve via een werk- briefje. 'Schoonmaken van de boekenkast aan de buitenkant', luidde een van de opdrachten. 'Ach, wat', dacht de over-ijverige werkster: 'Ik neem de binnen kant ook even mee'. Het terugzet ten van al die boeken deed ze extra netjes: van groot naar klein. Het gemopper van de werk geefster later op d; avond heeft ze niet gehoord. Die had haar boeken altijd op alfabet staan. Provinciale Staten Provincie Zeeland Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 85