PZCI33 Waterskicentrum wil uitbreiden Beeldje Karei V geeft zich bloot Woonzorgblok in Waterstad BEVELANDEN-THOLEN 39 Plan voor duikschool, windsurftestcenter en tweede paviljoen. O Goed bedoeld Klas 1E van het Goese Lyceum wint dagje avontuur op Schouwen ^èêê0> Christophe Moreau wint koninginnerit Dauphine Liberé Vrijdag 15 juni 2007 CDA-Kamerlid Koppejan volgt PvdA op de voet Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende KAMPERLAND - Waterskicentrum De Schotsman in Kamperland heeft grootse plannen voor uitbrei ding. Naast het centrum aan het Veerse Meer moet een tweede pa viljoen verrijzen, van waaruit een duikschool en een windsurf testcenter opereert. Burgemeester en wethouders van Noord-Beve land zijn positief over het plan. Het waterskicentrum aan het Veer se Meer - het enige in Zeeland - be staat sinds 1999. Per jaar komen er twintigduizend mensen waterski ën of een rondje meevaren op de 'bananenboot'. Een veelvoud daar van komt kijken of geniet van het uitzicht op het terras. Eigenaren Evert-Jan van Nunen en Diana Dunlop willen het bedrijf uitbouwen tot een watersportcen trum dat ook in het voor- en nasei zoen toeristen activiteiten biedt. „Ons plan leunt op het idee van seizoensverlenging en kwalitatief hoogwaardige recreatie. Ook wor den we minder afhankelijk van de weersomstandigheden, want met windkracht zeven kunnen wij niets meer met onze waterski-ka belbaan." Van Nunen en Dunlop, die ook vier andere waterskicentra exploi teren waarvan één in Duitsland, hebben de handen ineengeslagen met Jeroen Timmerman van windsurfcentrum Roha in Kam perland. Hij zit in een dorp en van daaruit is-het lastig surflessen ge- De eigenaren van waterskicen trum De Schotsman in Kamper land willen fors uitbreiden en daarmee proberen het toeristen seizoen te verlengen. ven. Ook het testen van materiaal vergt een rit naar het Veerse Meer en dat is omslachtig. Roha wordt straks ondergebracht in het nieuwe paviljoen dat aan de zuidzijde van het bestaande wa terskicentrum verrijst. Surfers kun nen er direct de nieuwste planken en zeilen beproeven. Het gebouw biedt ook ruimte voor opslag van kajaks en de bananenboot. Ander onderdeel is een duik school. Dankzij de zoutwatersluis bij de Zandkreekdam is de wa terkwaliteit in het Veerse Meer sterk verbeterd. „Daardoor is De Schotsman nu wel geschikt voor duiklessen, zeker voor beginners." Bij de duikschool moet ook een vulstation voor duikflessen ko men. Dat ontbreekt rond het Veer se Meer, zegt Van Nunen. Verder wil hij de verouderde toiletten- groep op het dagrecreatieterrein vervangen, hoewel het sanitair niet zijn eigendom is. De initiatiefnemers hebben één onderdeel geschrapt: een golfbaan. Daar waren de stuurgroep Rond om het Veerse Meer en Staatsbos beheer niet voor te porren. Het plan, dat al met al één miljoen eu ro kost, komt in augustus in de raad Noord-Beveland aan de orde. door Lilian Dominicus GOES - Per luxe touringbus vertrok klas 1E van het Coese Lyceum locatie Bergweg gistermorgen richting Westenschouwen voor een dagje moun- tainbiken, gps-wandelen en boogschieten. De leerlingen hadden de prijs gewonnen met de wed strijd Trappen Scoort, een project van de provin cie Zeeland en het COS Zeeland. Met gemiddeld negentig fietsritten per leerling haalden ze de hoogste score onder alle klassen. Daarmee zaten ze twintig ritten boven het gemiddelde, ver spreid over de periode 12 maart tot en met 25 mei. De school zelf werd eerste onder de vijf deelnemende Zeeuwse scholen. Locatie Bergweg won er een schoolfeest mee. Niet dat ze nu extra hun best hebben gedaan, zegt Aminanta Minte (12, links), uit klas 1E. „Wij komen altijd al met de fiets naar school." foto Marijke Folkertsma GOES - Het eeuwenoude, vergulde houten beeldje van keizer Karei V heeft historisch museum De Beve- landen in Goes verlaten voor een restauratie in een Limburgs atelier. Het beeldje wordt niet alleen opge knapt. Er wordt ook geprobeerd raadsels rond het kunstwerkje te ontrafelen. De belangrijkste vraag is uit welke periode het beeldje stamt. Het zou aan Goes zijn geschonken na een bezoek van Karei V in 1540. Onder meer aan de hand van de verfla gen moet na te gaan zijn hoe oud het kunstwerkje is. In oktober komt het beeldje van keizer Karei V weer terug. Provinciale Staten Provincie Zeeland Provinciale Staten Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie GOES - De toekomstige Goese wijk Waterstad, op de plek van het hui dige havenindustrieterrein, krijgt een woonzorgcentrum. Het appartementencomplex moet vlakbij de Ringbrug verrijzen, op de hoek Westhavendijk/ Ring baan-West. Die kavel ligt momen teel braak. Vroeger was er een auto bedrijf gevestigd. Volgens directeur M. Sas van de Regionale Woningbouwvereni ging Samenwerking (RWS), één van de vier partners in het Water stad-project, is het een uitgelezen plek voor ouderen. „De binnen stad en een supermarkt zijn vlak bij en bovendien komt er in Water stad ook een supermarkt." In Goes is nog ruimte voor een woonzorgcomplex, zegt Sas. Hoe wel het idee nog pril is, schat hij het aantal te bouwen appartemen ten op zeventig tot negentig. Het gebouw telt vier tot vijf bouwla gen. Toekomstige bewoners krij gen mogelijk de keus: koop of huur. Tip? redactie@pzc.nl Enthousiast en met opgeruimd gemoed toog de interieurverzorg ster die dag naar haar nieuwe werkadres. Ze had er zin in en besloot zich meteen van haar bes te kant te laten zien. Onder het motto 'de eerste klap is een daal der waard'. Tenslotte moest het voor haar nieuwe werkgeefster ook even wennen zijn: Zo'n nieuw mens over de vloer, terwijl ze zelf naar haar eigen baan bui tenshuis was. De communicatie verliep derhalve via een werk- briejje. 'Schoonmaken van de boekenkast aan de buitenkant', luidde een van de opdrachten. 'Ach, wat', dacht de overijverige werkster. 'Ik neem de binnen kant ook even mee'. Het terugzet ten van al die boeken deed ze extra netjes: van groot naar klein. Het gemopper van de werk geefster later op de avond heeft ze niet gehoord. Die had haar boeken altijd op alfabet staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69