msn PZC Vrijdag 15 juni 2007 57 zien elkaar nu veel en hebben vaak contact. Telefoneren, sms-je sturen of msn'en." Wat dat betreft verandert er straks dus niks, of het moest zijn dat zijn telefoonreke ning omhoog gaat. Nu is de scha de nog zo'n tachtig euro per maand. „Helaas betaal ik de reke ning zelf" De achttienjarige Charissa de Nooijer uit Arnemuiden ziet vrien den vertrekken naar Den Haag en naar Groningen. „Ja, straks zie ik ze niet meer in de klas. Dat wordt dus msn of sms. Mijn laatste reke ning was 169 euro." Wat dat aan gaat, kan Charissa veel leren van Sven (15). De Middelburger spen deert per halfjaar 20 euro aan zijn mobieltje. Telefoneren doet hij am per en sms'en ook niet. Hij ont moet zijn vrienden achter de com puter. „Ik zit elke dag een uur of twee online, dan staat msn aan." Hoe houd je contact? Je kunt als groep veel geld be sparen door twee prepaid sim-kaarten te kopen in je va kantieland en die gebruiken om contact met elkaar te hou den. Als je elkaar in het buiten land met je Nederlandse sim-kaart belt, kost dat zowel beller als ontvanger veel geld. Zet je mobiel bij voorkeur uit, ook de voice-mail. Internetten in het buitenland valt bijna altijd buiten de bun del van je abonnement. Er zijn mensen die voor een paar dui zend euro het schip in zijn ge gaan door via hun mobiel wat sites te bekijken. Elke megabite die gedownload wordt, kost dan tussen de 4 en 30 euro. Wil je echt failliet gaan, neem dan je laptop mee om te inter netten of skypen. Vodafone verkoopt zonne- opladers. Handig voor aan de costa's. vmbo kaderberoepsgerichte leer weg, bouw timmeren Marco de Feijter, Axel; Maikel Krans, Ter- neuzen; Wim Meesen, Zaamslag; Kevin Stolk, Sluiskil; vmbo kaderberoepsgerichte leerweg, consumptief bakken Angela Broodman, Sas van Gent; Priscilla Coppieters, Zuiddorpe; Roysten Helle- mun, Terneuzen; Jeantina Jansen, Zaam slag; Mariëtty Martina, Sluiskil; vmbo kaderberoepsgerichte leerweg, elektrotechniek Kevin Bauwens, Philippine; Sander de Ca- luwé, Sluiskil; Coen Deinum, Terneuzen; Marco Drabbe, Sluiskil; Martijn van Frae- ijenhove, Terneuzen; Rutger Francke, Ter neuzen; Joeri de Kind, Sas van Gent; Pas cal Kuipers, Terneuzen; Ramon Maes, Terneuzen; Lorenzo Van Poele, Terneu zen; Johnny van Riemsdijk, Sas van Gent; Jeroen Verstraten, Terneuzen; Meivin de Vries, Philippine; Hester Wens, Sas van Gent; Ad-Jan Willem- sen, Breskens; Geert de Winter, Hoek; Dennis Zegers, Terneuzen; vmbo kaderberoepsgerichte leer weg, installatietechniek Kevin Kooijman, Sas van Gent; Dennis Mol, Terneuzen; Boy Pronk, Middel burg; Gudo Rijk, Vogelwaarde vmbo kaderberoepsgerichte leer weg, consumptief koken/serveren Stefan Reijns, Kloosterzande; Bianca Scharmga, Terneuzen vmbo kaderberoepsgerichte leer weg, sport, dienstverlening en vei ligheid Dennis van Boven, Sluiskil; Brian de Bruijn, Hoek; Joost van Diën, Klooster zande; Milou Geensen, Terneuzen; Daphne de Groot, Terneuzen; Fatih Günes, Terneuzen; Erwin Haers, Vogel waarde; Kelian Inghels, Axel; Dennis Kampen,Philippine; Clenn van Kolk, Sluiskil; Antony Martijn, Terneuzen; Robbie Meeusen, Zaamslag; Liselot van Oosten, Terneuzen; Jeffrey Poppe, Terneuzen; Jeffrey Romondt, Terneuzen; Stefanie Samijn, Axel; Kimberley van der Valk, Sas van Gent; Rik van de Velde, Axel; Robin de Vries, Terneuzen; Mandy Wolfert, Sluiskill vmbo kaderberoepsgerichte leer weg, voertuigtechniek Wouter Abrahamse, Terneuzen; Gio vanni Daneels, Terneuzen; Matthias van Hoek, Biervliet; Nicky Iftinca, Ter neuzen; Sauro Locchi, Terneuzen; Joery Pigmans, Terneuzen; Arnout v a n der Pijl, Hoek; Gianni Rammeloo, Philippine vmbo theoretische leerweg Amber Bout, Terneuzen; Wesleyde la Chambre, Terneuzen; Marcel Dhondt,Terneuzen; Mathieu van Doeselaar, Terneuzen; Emmy-Lou Doolaege, Sluiskil; Arjan Ie Feber, Axel; Rico de Feijter,Terneuzen; Sejla Fekovic, Terneuzen;; Sjoerd Geensen, Terneuzen; Leyla Göncü, Sluiskil; Sabine Groothaert, Terneu zen; Lorenz Hemelsoet, Philippine; Fabian Hermans, Vogelwaarde; llja D'Hont, Zuiddorpe; Merve Kiliq, Terneuzen; Dennis de Koeijer, Axel; Jeffrey van der Kooij, Terneuzen; Samantha Kor- nelis, Terneuzen; Lars Lageveen, Ter neuzen; Alyssa van Liere, Philippine; Paula Maas, Zaamslag; Steven Moes, Terneuzen; Thomas Neelemans, Terneuzen; Nao mi de Nijs, Vogelwaarde; Marsha van Passel, Sluiskil; Manon Ploegaert, Ter neuzen; Anneke de Ridder, Axel; Jessi ca Riemens, Terneuzen; Kim van Rooijen, Zuiddorpe; Nino Sin- nathamby, Terneuzen; Hilde Sonnevijl- le, Terneuzen; Harjon Spakman, Axel; Ramón Tamis, Terneuzen, Margo Tormi na, Terneuzen; Wesley Vandamme, Axel; Mehmet Yigit, Terneuzen; vmbo theoretisch gemengde leer weg, elektrotechniek Dominique Dekker, Axel; Frank Guil- jam, Zaamslag; Jelle Haers, Philippine; Alexander de Vries, Axel vmbo theoretisch gemengde leer weg, consumptieve techniek Dennis Malcontent, Kloosterzande; Havo, profiel cultuur en maatschap pij Sharmaine Bartelen, Terneuzen; Bas Boerman, Terneuzen; Esmee de Braai, Zaamslag; Rick van Drongelen, Terneu zen; Hannah van Iwaarden, Terneuzen; Davy Kole, Terneuzen; Mertijn Loof, Terneuzen; Marcel Moret, Terneuzen; Funda Roes, Terneuzen; Corine Schelfaut, Axel; Naomi Smits, Sas van Gent; Frederieke Tas, Waterlandkerk je; Ashwin Visser, Terneuzen; Havo, profiel economie en maat schappij Ilse Beezemer, Hoek; Sandra Bruins Slot, Terneuzen; Niels Burm, Terneu zen; Martijn van Doorn, Terneuzen; Al- min Fekovic, Terneuzen; Daila-Leigh Koole, Terneuzen; Tim Koole, Terneu zen; Jessie Meertens, Philippine; Mau- ro Pecoraro, Terneuzen; Michel Schee- Ie, Zaamslag; Brigit Schieman, Philippi ne; Nienke Sterenborg.Sas van Gent; Sean Verhage, Terneuzen; Iris de Waal, Terneuzen; Yasin Yilmaz, Terneu zen; Havo, profiel economie en maat schappij cultuur en maatschappij Shalina Kalloe, Terneuzen; Femke Mis- su, Zaamslag Havo, profiel natuur en gezondheid Jo-Ann Chong, Axel; Paulien van den Heuvel, Terneuzen; Ingeborg Jansen, Axel; Daisy van Pamelen, Hoek; Karin Vanhijfte, Zaamslag; Havo, profiel natuur en techniek Jacco de Braai,Hoek; Raynor Bauwens, Sluiskil; Anthony van Cadsand, Terneu zen; Nicky Dieleman, Hoek; Sam van der Hooft, Terneuzen; Kevin van Hoorn,Sluiskil; Roy Perdaen,Terneu zen; Toon Vereecken, Sas van Gent; Havo, profiel natuur en techniek/ natuur en gezondheid Amber van Es, Axel; VWO atheneum, profiel cultuur en maatschappij Ann Boonman, Philippine; Fariëlle Cor nelius, Philippine; Robbert Lauret, Ter neuzen; Kimberley Sanders, Terneu zen; Marije Snelders, Terneuzen; Evi Verschelling, Zaamslag; Jasper Vick, Terneuzen VWO atheneum, profiel economie en maatschappij Marlie Boere, Terneuzen; Sebastian van Dalen, Philippine; Orin Dehulsters, Terneuzen; Robbin Dekker, Terneu zen; Anne van Driel, Terneuzen; Am- ra Fekovic, Terneuzen; Evi Grigoriou, Terneuzen; Joep Hofman, Terneuzen; Kevin de Jong, Terneuzen; Brian de Maillie, Axel, Jimmy Planken, Axel; Eve lien Platteeuw, Terneuzen; VWO atheneum, profiel economie en maatschappij/cultuur en maat schappij Morten Saey, Philippine VWO atheneum, profiel natuur en gezondheid Stephany Donze, Terneuzen; Ellen Job- se, Terneuzen; Niek Kampman, Zaam slag; Sander de Kraker, Terneuzen; Ste ven de Meijer, Sas van Gent; Leon Wagter, Terneuzen VWO atheneum, profiel natuur en techniek Martijn Dobbelaar, Terneuzen; Jasper Meeusen,Terneuzen; VWO atheneum, profiel natuur en techniek/natuur en gezondheid Kevin Hondsmerk, Terneuzen; Otto Meij, Terneuzen Dries Okkersen, Ter neuzen; VWO gymnasium, profiel economie en maatschappij Nadine van den Bosch, Terneuzen; Shuk-Dak Chau, Terneuzen; Nina Jak- sic, Terneuzen; Zindzi Janse, Axel; Re- nee Pieters, Vogelwaarde; Joost Schot,Axel; VWO gymnasium, profiel natuur en gezondheid Jeske van Pamelen, Zaamslag; VWO gymnasium, profiel natuur en techniek Mervyn Groot, Terneuzen; Sander van Hoeve, Terneuzen; Jolande Poel, Ter neuzen Reynaert College Vmbo, basisberoepsgerichte leer weg, techniek: Timothy Baert, Hulst; Jerrel van Beve- ren, Nieuw Namen; Dennis Bilterijst, Hengstdijk; Ricardo Bommelijn, Axel; Meivin Bracke, Axel; Laurens de Bruijn, Axel; Roland Burm, Sint Jan steen; Samantha Dobbelaar, Hulst; Graeme Esseling, Sint Jansteen; Elmar den Exter, Hulst; Marvin van Fraeijen- hove, Terneuzen; Jeroen Goethals, Axel; Elroy Gordijn, Kloosterzande; Ke vin van Hove, Koewacht; Sonny van Kruijssen, Kloosterzande; Manuel La- fertin, Kloosterzande; Nick de Maat, Sint Jansteen; Koen Maerman, Kloos terzande; Jurgen Nijskens, Hulst; Deni- an Pieters, Heikant; Kenny de Smit, Axel; Kevin de Smit, Sint Jansteen; Tom Verbist, Clinge; Thierry Vyt, Koe wacht; Joey Weemaes, Clinge. Vmbo, kaderberoepsgerichte leer weg, techniek: Roald van den Berghen, Clinge; Joris Boënne, Graauw; Jesper Bogaert, Sint Jansteen; Jean-Paul Datthijn, Hulst; Jos van Duyse, Nieuw Namen; Marlon van Gremberghe, Zuiddorpe; Marcellino Van Hecke, Westdorpe; Jan-Niek van Hese, Axel; Joeri Hilhorst, Clinge; Rem- co De Kesel, Hulst; Dimitri van den Kieboom, Kloosterzande; Sean Lossie, Terhole; Thomas Maes, Terhole; Niels Matthijs, Koewacht; Gert-Jan Meers- schaert, Hulst; Emardo de Rijck, Sint Jansteen; Nick Riské, Hulst; Tim Segh- ers, Sint Jansteen; Stijn Strooband, Vo gelwaarde; Ricardo van Trappen, Sint Jansteen; Thijs Verlinde, Lamswaarde; Glenn Vlaeminck, Sint Jansteen; Wer ner van Waes, Zuiddorpe; Senne van de Walle, Vogelwaarde; Stijn Wynacker, Nieuw Namen. Vmbo, basisberoepsgerichte leer weg, handel en administratie: Stephanie Alards, Sint Jansteen; Any Grigorian, Hulst; Job Kint, Kloosterzan de; Samantha Lernout, Clinge; Kai Merckx, Sint Jansteen. Vmbo, kaderberoepsgerichte leer weg, handel en administratie: Marie-Christine Bakker, Axel; Arno Boonstra, Hulst; Simone de Bot, Hulst; Sander Compiet, Hulst; Mar- loes van der Klooster, Terhole; Esmee Linting, Hulst; Frenkie Vermeulen, Koe wacht; Martijn de Vliegher, Koewacht; Jordy Willekens, Hulst, Vmbo, basisberoepsgerichte leer weg, verzorging: Eline Angenent, Hulst; Tamara van Avermaete, Axel; Samantha Bakker, Axel; Sandra van Belle, Hulst; Diana Bentz, Axel; Simone Blommaert, Hengstdijk; Linsey Burm, Kloosterzan de; Ivo de Cocq, Kloosterzande; Lieke Van Duyse, Clinge; Amanda Hende- riks, Hulst; Claudia van Houten, Kloos terzande; Deborah Lucasse, Kuitaart; Angelica Nielsen, Clinge; Cynthia Roose, Sas van Gent; Anndenusha Se- bastiampillai, Kloosterzande; Milou Se- gers, Hulst; Mike van Sprundel, Sint Jansteen; Mandy van Vooren, Westdor pe; Martinique van Zaltbommel, West dorpe. Vmbo, kaderberoepsgerichte leer weg, verzorging: Ivana Bakker, Koewacht; Renée Ber- naert, Axel; Jelle Bonte, Koewacht; Jel- mer Van den Bossche, Clinge; Jolien van Campenhout, Hulst; Imke Celie, Koewacht; Danielle van Dorsselaer, Hulst; Karlijn van Esch, Kloosterzande; Evy Grofsmid, Graauw; Jolien Hermus, Axel; Milou de Jager, Sint Jansteen; In ge Knoops, Hulst; Nikkie van Leuven, Vogelwaarde; Sharon Maas, Axel; Sop hie Meerschaert, Clinge; Simone Plat- jouw, Kuitaart; Kayla de Rooze, Kloos terzande; Talitha Ruissen, Koewacht; Mandy Schelfhout, Hulst; Isabel de Smit, Kloosterzande; Dennis van Swaal, Hulst; Tosca Thomassen, Osse- nisse; Branko Wojtal, Sint Jansteen. Vmbo, theoretische leerweg: Bas van Acker, Hulst; Melissa Akker mans, Clinge; Younes El Azzouti, Axel; Maaike Bauwens, Sint Jansteen; Arjan van Boven, Axel; Laurien Broekaart, Lamswaarde; Michelle de Brouwer, Clinge; Karlijn Burm, Hulst; Denny Col- paart, Lamswaarde; Iris Cornelissens, Vogelwaarde; Ricardo van Dijk, Sas van Gent; Veerle Dobbelaar, Hulst; Li- sanne Esseling, Hulst; Jeroen Esseling, Hulst; Sven Gaarenstroom, Graauw; Wing Hong Gan, Hulst; Eline van Gas sen, Hulst; Roy Gijsel, Heikant; Stef Goense, Koewacht; Aron Gottschall, Sint Jansteen; Tamara Grabovac, Hulst; Megan van Gremberghe, Hulst; Kelly van Haperen, Heikant; Mariska den Herder, Sint Jansteen; Thijs Karre- mans, Walsoorden; Tessa Kolen, Sint Jansteen; Kim Koster, Koewacht; Stef Linssen, Hulst; Veronique Maas, Lams waarde; Anouschka de Maat, Hulst; Jordy Mangnus, Kapellebrug; Koen Mannaert, Flulst; Jules De Mey, Hulst; Sebastian Pavlovic, Hengstdijk; Yarred Pel, Vogelwaarde; llona Perdaen, Hei kant; Danielle de Rijcke, Hulst; Domini que Rombout, Hulst; Talitha Romkes, Hulst; Koen Schauwaert, Hulst; Pascal de Schrijver, Hulst; Betsie Schut, Clin ge; Stijn van der Sijpt, Hulst; Amber van der Sijpt, Koewacht; Susan de Sil- va, Vogelwaarde; Mike Sipido, Hulst; Cilla Steijaert, Graauw; Dennis Stout- handel, Sint Jansteen; Edwin Strobbe, Kuitaart; Roy Strooband, Clinge; Rem- co Thuij, Heikant; Thijs Tieleman, Nieuw Namen; Sander van der Vee ken, Sint Jansteen; Robert Verschue- ren, Hulst; Olaf Vogel, Hulst; Gabriel Wamba, Clinge; Mozanne van Willi- genburg, Kloosterzande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59