Van Marwijk terug in De Kuip Mont Ventoux is de enige reus in de koers 41 45 Nieuwe trainer kon niet langer wachten met het geven van zijn jawoord. Moreau wint etappe, Kashetsjkin neemt leiding in Dauphiné. Kustmarathon heeft al 500 deelnemers Animo voor Zeeuwse wedstrijd lijkt opnieuw gegroeid. Memorialduel Terneuzense Boys Schema Eneco Tour is rond Polsstokhoogspringster Allison Stokke is ongewild beroemd Tip? sport@pzc.nl Bert van Marwijk is de nieuwe hoofdtrainer van Feyenoord. De 55-jarige trainer tekent een contract dat hem voor twee jaar aan de club verbindt. foto Kai Pfaffenbach/GPD door onze sportredactie ROTTERDAM - Bert van Marwijk (55) keert terug bij Feyenoord. De man die de club al van 2000 tot 2004 leidde, werd in december ontslagen bij Borussia Dortmund. De oud-voetballer tekent een con tract voor twee jaar en neemt zijn assistenten Dick Voorn en Egid Kiesouw mee. De komst van Van Marwijk volgt op mislukte pogingen van Feye- door Ad Pertijs MONT VENTOUX - Lance Armstrong hield er van om enkele weken voor de Tour te vlammen in de Dauphiné Libéré. Miguel Indurain idem dito. De mannen die vanaf 7 juli strijden om de eindzege van de Ronde van Frankrijk toonden zich gisteren op de flanken van de Mont Ventoux iets minder happig. Alexandr Vinokoerov haakte hal verwege de beklimming van de Reus van de Provence zelfs la chend af „De tijdrit van gisteren en de rit van zaterdag zijn mijn tes ten", zegt de renner van Astana, die ploeggenoot en landgenoot noord om Co Adriaanse als trainer te strikken. Het geeft de club de mogelijkheid nu geldschieters en spelers aan te trekken. Van Mar wijk: „Feyenoord heeft aangege ven dat het voor de financiële si tuatie belangrijk is dat ik 'ja' zeg. Dat geldt ook voor spelers. Maar die moet je op een gegeven mo ment wel gaan benaderen, anders is het te laat. Daarom moest ik het Feyenoord nu laten weten. Ik kon de club niet langer laten wachten, er moest duidelijkheid komen." De laatste week werd al de naam van Bayern München-spits Roy Makaay genoemd. Ook in Ken- Kashetsjkin naar voren heeft ge schoven als de man die de Dau phiné Libéré moet gaan winnen. De Kazak hield zich gisteren schuil in een groep met mannen als Leip- heimer, Mentsjov, Evans, Zabris- kie en Contador. „Ze bleven alle maal een beetje naar elkaar kij ken", zag Rabobank-ploegleider Erik Breukink. Niemand leek zin te hebben om de jacht te openen op de ontsnapte Christophe Mor- eau. „Het was goed zo", zei Mentsjov. En Moreau won. Wellicht heeft Vinokoerov goed ge keken naar Floyd Landis. De Ame rikaan liet vorig jaar het laatste stuk van de beklimming van de Mont Ventoux lopen. In de Tour was hij top. „Vino weet waar hij mee bezig is", beaamt Breukink. De Kazak beseft ook dat je enkele neth Perez, die bij Ajax mag ver trekken, is Feyenoord geïnteres seerd. De Deen gaf aan naar PSV te willen, maar Feyenoord en Ajax zijn er als clubs al uit. Ook de naam van Kevin Hofland wordt in verband gebracht met Bert van Marwijk. Verder zou een terugkeer van de Deen Jon Dahl Tomasson tot de opties behoren. Ruim twee weken geleden klopte W* Feyenoord strikt Bert van Mar- wijk als nieuwe trainer. De oefen- meester was eerder tussen 2000 en 2004 werkzaam bij de Rotter dammers. Andrei Kashetsjkin weken voor de Tour niet een week lang alles moet geven om de Dau phiné Libéré te winnen. De meest opvallende afhaker op Feyenoord aan bij Bert van Mar wijk. „Ik was best verrast, omdat ik pas drie jaar weg ben in Rotter dam. Maar ik heb er wel een fan tastische tijd gehad. Voor mij is het gevoel altijd heel belangrijk. En dat was na enkele gesprekken opnieuw heel goed." „Ik snap niet dat mensen zich af vragen of het verstandig is terug te keren op het oude nest. Het ge tuigt van een zwakke persoonlijk heid. Ik ben geen type dat alleen kiest voor veilige dingen en alleen clubs opzoekt die de Champions League kunnen winnen. Als trai ner moet je risico durven nemen." de Mont Ventoux was Alejandro Valverde. De kopman van Caisse d'Epargne wordt genoemd als het volgende slachtoffer van de Opera- ción Puerto. Dinsdag maakt de UCI wellicht bekend welke ren ners bij voorbaat uitgesloten wor den voor de Tour. Op basis van het 6000 pagina's dikke dossier van de Spaanse justitie. De ploeg verzekert dat dat niets te maken had met de ineenstorting van Val verde. Hij is woensdagavond ziek geworden. Robert Gesink verscheen even eens ziekjes aan de start. Het jeug dige Rabobank-talent had uitgeke ken naar zijn eerste grote col, maar hij koerste nu wijselijk in de bus naar boven. Kashetsjkin leidt, vóór Moreau en Mentsjov. ZOUTELANDE - De vijfde editie van de Zeeuwse Kustmarathon heeft zijn 500e deelnemer binnen. De 55-jarige Marcel Richard uit Zoutelande was gisteren degene die met zijn inschrijving voor de hardlooptocht op 6 oktober tussen Burgh-Haamstede en Zoutelande die magische grens overschreed. Vorig jaar telde de marathon het recordaantal van 634 deelnemers. Dat aantal lijkt nu ruim overschre den te worden. Organisator Lein Lievense verwacht tussen 800 en 900 deelnemers. Er kunnen maxi maal duizend lopers van start gaan. Inmiddels hebben zes Bel gen, achttien Duitsers, twee Brit ten, 473 Nederlanders, één Oosten rijker en één Spanjaard ingeschre ven. Naast de Kustmarathon en de Wandelmarathon (zondag 7 okto ber) zijn er ook plannen voor een mountainbike-marathon. De Zeeuwse mountainbikeclub X-Tre- me wil de tocht op vrijdagmiddag 5 oktober houden. De organisatie rekent op 200 a 300 deelnemers. De inschrijving voor de Wandel marathon is gesloten. Het maxi mum van 2000 was al in februari bereikt. TERNEUZEN - Voetbalclub Terneu zense Boys speelt woensdag 11 juli een memorialwedstrijd tegen prof club RBC Roosendaal. De wed strijd zal in het teken staan van de eind vorige maand overleden voet ballers Arjen Oostdijk en Jeffrey Donze, beiden spelers van Terneu zense Boys. De wedstrijd begint om 19.30 uur en mede door de vrijwillige mede werking van RBC Roosendaal zal de toegang voor de wedstrijd gra tis zijn. NIEUWEGEIN - Het routeschema van de Eneco Tour staat eindelijk vast. Gisteren liet de gemeente Nieuwegein weten finishplaats te zijn van de vijfde etappe, die in Terneuzen begint. De vijfde rit voert van Terneuzen via de Wes- terscheldetunnel naar Nieuwegein. Aan het einde van de tunnel is een premiesprint. Rittenschema: 22 augustus: proloog Has selt (Bel), 23 aug: 1e etappe, Waremme - Eupen (Bel), 24 aug: 2e etappe, Antwer pen - Knokke (Bel), 25 aug: 3e etappe, Knokke - Putte (Bel), 26 aug: 4e etappe, Maldegem (Bel) - Terneuzen, 27 aug: 5e etappe, Terneuzen - Nieuwegein, 28 aug: 6e etappe, Beek - Landgraaf, 29 aug: 7e etappe, individuele tijdrit Sittard-Geleen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43