Zeeland Open dag De parkiet was BI Vlissingen maakt inhaalslag op haar bedrijventerreinen N57 kan wachten, er moet gevoetbald worden Geen prijs haringfeest passieux r 1 11 Geparkeerde Kerkdienst bij Melken, eten en auto uitgebrand asielzoekers eieren zoeken Rommelmarkt in Indische sfeer Wethouder Seijbel: Verkoop grond in Buitenhaven is opsteker. Woensdag 27 juni 18.00-20.30 u. bij 2 Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg Familie probeert uit alle macht om hond Hellas terug te krijgen. 34 I Vrijdag 15 juni 2007 PZC W door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Bedrijven die zich in Vlissingen willen vestigen hoeven niet meer per se aan de westkant van het kanaal te zitten. Ook de oostkant raakt in trek. In Vlissingen zijn vijf bedrijventer reinen. Of eigenlijk zes, als je de grond van Zeeland Seaports meere kent. Vrijburg, Baskensburg, Sou burg, de Buitenhaven en de Edisonweg. De eerste twee heb ben nooit echt moeite gehad om grond te slijten. De terreinen uit de jaren zeventig en tachtig liepen toch wel. Ze zitten nu eenmaal aan de 'goede kant' van het ka naal: ten westen en dus hoeven bij voorbeeld loodgieters minder vaak die vervelende bruggen over. Souburg en de Buitenhaven heb ben dat euvel wel. Vandaar dat de afzet daar stokte. Tot dit jaar. Want volgens wethouder economi sche zaken C. Seijbel groeit het ani mo voor de oostkant. „Onlangs hebben we drie hectare grond ver kocht aan Herstaco, een lasbedrijf uit Middelburg dat op Arnestein klem zit. Het kan daar niet uitbrei den, maar hier wel." De verkoop is een gigantische op steker, jubelt Seijbel. „Het levert ons niet alleen twee miljoen euro op, maar ook werkgelegenheid. Bo vendien zijn we ver in onderhan deling met een ander bedrijf, dat 1,4 hectare wil kopen. Ook in de Buitenhaven. En kun je nagaan, normaal verkopen we 1,2 hectare per jaar. Nu misschien wel ruim Bedrijven die de gemeente liever niet heeft in perifere gebieden wil ze verplaatsen naar het Schel- deterrein. Voor de ruimte die vrij komt, bestaat belangstelling. het drievoudige." Komt dat alleen omdat de economie aantrekt? „Nee, ook Vlissingen is in trek. De Vlissingse Bedrijvenclub vraagt ons altijd wanneer er nou grond vrijkomt op Baskensburg. Zij krij gen signalen dat bedrijven zich daar willen vestigen. Er is alleen nooit plek en dus kiezen ze soms voor een andere gemeente." Daar heeft de wethouder iets op bedacht. „Bedrijven die op Baskensburg en Vrijburg zitten, maar daar eigenlijk niet meer thuis horen, willen we verplaatsen. Het gaat dan om klein schalige winkels die in de dagelijks behoefte voorzien. Die passen straks perfect in het Scheldekwar- tier. Ze versterken de binnenstad en hun vertrek creëert ruimte voor nieuwe ondernemers. Dat verplaatsen, daar komt een modus voor. En zeg nou zelf, als vishan del wil je toch juist bij een visha- ven zitten?" VLISSINGEN - Een 57-jarige inwo ner van Vlissingen heeft gisteren aangifte gedaan van brandstich ting. Hij zag zijn auto in de nacht van woensdag op donderdag in vlammen opgaan. Het voertuig stond geparkeerd in de Jan Ver meerlaan. De politie is op zoek naar getuigen van de autobrand. Het vuur is rond één uur 's nachts ontstaan. MIDDELBURG - Zondag is in een zaal van het asielzoekerscentrum in Middelburg een internationale kerkdienst, georganiseerd door de gezamenlijke kerken in Middel burg. Die dienst is in de eerste plaats voor asielzoekers, maar ook anderen zijn welkom. 'Waar leeft u voor?' is het thema. Na afloop is er gelegenheid om met elkaar te praten. Aanvang 13.30 uur. Momenteel geen wachtlijsten Schrijft u zich tijdens de open dag in? Dan betaalt u geen inschrijfgeld! Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61Middelburg tel.0118-62 35 63 www.villavalentijnmiddelburg.nl MIDDELBURG - Op kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg is woensdag een pannenkoekenfeest. Kinderen gaan eerst eieren zoe ken, de kunstkoe melken en graan vijzelen. Wie durft, mag ook een rondje op het paard. Na het werk krijgen ze een pan nenkoek. Het feest begint om 13.30 uur. Het feest is bedoeld voor kin deren van vier tot twaalf jaar. VLISSINGEN - Het comité Help Slachtoffers van Natuurrampen in Indonesië houdt morgen in Vlis singen een rommelmarkt in Indi sche sfeer. De Pasar Dunya wordt gehouden in het multicultureel centrum aan de Bonedijkestraat 50. Van 10 tot 15 uur worden twee dehands spullen en Indische hap jes verkocht. R. Wild geeft uitleg over wajangpoppen en krissen. Be zoekers kunnen hun eigen pop of kris meenemen. Rommelmarkt spullen kunnen vandaag tussen 12 tot 15 uur worden ingeleverd. door Wendy van den Hurk aagtekerke - Het maakt ze niet uit dat Hellas geen stamboom had. Dat hij een Amerikaanse stafford is. Of was. En dat hij daarom on der de pitbullwet valt. Ze missen hun hond gewoon. Omdat hij lief was, en zeker niet agressief. „We liepen door Antwerpen, mijn man en ik, en ik mocht een arm band van hem uitkiezen. We lie pen een zaakje binnen en in plaats van dat ik naar de sieraden tuurde, keek ik naar beneden. In een hoek lag een klein hondje te piepen, on der een dekentje. Nog maar negen weken oud. Wat zielig, zei ik tegen de man achter de toonbank, dat beestje ligt daar maar te bibberen. Bleek die man hem als waakhond voor de winkel te hebben aange schaft, maar zijn vrouw had hem liever niet binnen in huis. Wilt u hem niet meenemen, vroeg die ei genaar aan me. Ik zag het al hele maal zitten: echt een maatje voor onze zoon Richard, die toen vijf tien was. Perfect voor een jongen in de puberteit. Het hondje ging met ons mee naar Vlissingen. Aan de armband hebben we niet eens meer gedacht." Angela Tholen kan zich nu, tien jaar later, wel voor haar kop slaan dat ze niet wist wat ze in huis haal de. Dat een Amerikaanse stafford zonder stamboom verboden is. Ook toen al. „Ik wist het niet, echt niet. Het ras interesseerde me ook niets. Al was het een schootjuffer- tje. Ik vond het gewoon een lief beestje. En dat bleek hij ook echt te zijn. Ook voor mijn zoontje van anderhalf en mijn dochtertje, die nog maar een baby was. Hellas stel de zich heel zachtaardig op." Hellas groeide mee met het gezin. Speelde met de cavia, liet de par kiet aan zijn lip bijten, rende met scooters mee langs het kanaal in Souburg en ging mee met Ri chard, toen die op zichzelf ging wonen. Hij en zijn vriendin Sarah kregen 2 mei een dochter, Faith. Vijf dagen later kwam de verlos kundige voor een hielprik. Ieder een zat aan het kraambed; alleen de kraamhulp was beneden. „Die zette op een gegeven moment de vuilnis buiten en toen is Hellas ontglipt", vermoedt Richard. „Hij zat een tijdje buiten en het re gende, dus op een zeker moment heeft Hellas natuurlijk gedacht: ik ga ergens schuilen. Ze is door het dorp gaan lopen. Een buurtbewo ner, die Hellas bij konijnen zag zit ten, had de dierenambulance ge beld. Intussen hadden wij die ook al gebeld. Maar het was al te laat. Hellas was inmiddels in beslag ge nomen door de politie." Sindsdien weet de familie niet hoe het met hun hond gaat. Of Hellas überhaupt nog leeft. „We# hebben honderden telefoontjes gepleegd, maar niemand wil iets zeggen. Het enige wat we horen zijn de ramp scenario's van vergelijkbare geval len. Familie die vlak voor de rechts zitting horen dat hun hond is inge slapen. Die hun dode hond zwaar toegetakeld terugkrijgen, met over al bloed en open wonden. Ja, ze 'Atletisch, ha! Een ouwe sukkel, dat was het. Een beestje op zijn retour' krijgen 750 euro schadevergoe ding. Maar wat heb je daaraan, als je je hond kwijt bent?" Wat de familie verleden week wel kreeg, was een rapport van schou wer J. Fakkel uit Nootdorp. Hellas is atletisch, schrijft hij, en heeft bo vendien brede kaaktakken en een zwaar front. Zo gaat de omschrij ving nog drie A4'tjes door. Conclu sie: Hellas behoort tot de pitbull- achtigen. Dat betekent dat Hellas mag worden afgemaakt. Angela zegt er niet van te kunnen slapen. „Ik geloof dat rapport niet eens. Atletisch, ha! Een ouwe suk kel, dat was het. Een staff van tien jaar. Soms halen ze dat niet eens. Hellas was op zijn retour, dat zag je goed. Na een paar rondjes ren nen had hij spierpijn, moest hij bij komen. De dierenambulance kon hem zo inladen, de agent zei later precies hetzelfde. Hij zei nog: het was net een mak lammetje." Test dat dan, vindt Angela. „Voor mijn part elk jaar een karakter- APK. Maar waarom willen ze hem nou per se dood hebben?" De schouwer was niet bereikbaar. De gemeente Veere wel, op wie de Partij voor de Dieren een beroep deed. Maar, zegt de woordvoerster, de gemeente kan niks betekenen. „Alles ligt nu bij de politierechter." Ook die gaf gisteren geen thuis. VLISSINGEN - Viszaak De Paardevis- ser uit Vlissingen is buiten de prij zen gevallen op de nationale ha ringparty, woensdagavond op kas teel Nyenrode in Breukelen. „Maar", zegt eigenaar Sjaak Paarde- kooper nog altijd enthousiast, „we kregen veel complimenten over de vis én over onze kraam, die heel Zeeuws was ingericht." Maar die van andere deelnemers vielen toch beter in de smaak. Sjaak weet wel waarom. „De rest draaide al langer mee en wist wat de jury wil: een show. Terwijl wij gewoon keihard hebben staan wer ken. Wat wél resulteerde in het feit dat wij de meeste haring heb ben uitgedeeld van allemaal." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hebben ze net hun voetbalvelden op orde, willen bouwvakkers er tijdelijk een per sleiding opleggen. Het clubterrein van voetbalvereniging FC Dauwen- daele grenst aan het tracé van de N57. De bouwers hebben een veld nodig voor het werk aan leidingen rond de weg. Het bestuur van voet balclub FC Dauwendaele heeft daartegen geprotesteerd bij de ge meente Middelburg. „Als ze dat in augustus doen, hebben we een groot probleem", zegt bestuurslid E. Schoenmakers. „Bovendien is het kapitaalvernietiging. De vel den zijn net klaar." Als het aan wethouder A. de Vries (PvdA) ligt, gaat het ook niet door. „Het kan in juni. Als dat niet kan, gaat het niet door. Dat heb ik meegegeven aan onze ingenieurs. We hebben zo veel moeite gedaan om die velden in orde te krijgen, er moet gewoon gevoetbald kunnen worden. Of de N57 dan vertraging oploopt? Dat zal zo'n vaart wel niet lopen." Demonstratie van Cook Chemist op 23 juni van 13.30 tol 14.30 Smaakvolle experimenten uit de moleculaire keuken voor iedere kookliefhebber Zaterdag 16 juni (dag voor vaderdag) en zaterdag 23 iuni (demo Cook Chemist) gehele dag 10% korting op de gehele collectie, uitgezonderd de koffievolautomaten. Actie koffievolautomaten t/m 23 iuni: bij aankoop van een koffievolautomaat 600 koppen* koffie gratis. 5 kg cafe creme koffiebonen) 1I m I Actie Scanpan: Bij aanschaf van een nieuwe SCANPAN koekenpan en bij inlevering van uw oude pan direct 20,- korting. Info Scanpan: 10 jaar garantie op anti-aanbakpan. Mag RVS voorwer pen in de pan gebruikt worden. Mag uitgeschuurd worden, pan mag in de oven. OOSTWAL 1, GOES 0113-228895 - www.passieux.nl C A N P A N ERGONOMIC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36