Achmea neemt Agis over zonder verlies van banen i EM1 El E S deuter Verzekeringstak ING in België 'bijna verkocht' Zwitserland verhoogt zijn rente VINTERSPORT erik Door operatie ontstaat Nederlands grootste zorgverzekeraar. Uitbreiding verkoop tickets per mobieltje Prevoyance Voorzorg zou volgens krant De Tijd de bieder zijn. Aantal pinbetalingen op recordhoogte Inflatie in eurozone stabiliseert zich INTERIEURADVISEURS dè rugzakspecialist www.deuter.nl w PZC Vrijdag 15 juni 2007 21 DEN HAAG - Zorgverzekeraar Ach mea neemt branchegenoot Agis over. Daarmee ontstaat de grootste zorgverzekeraar van Nederland met 4,7 miljoen verzekerden en 4700 werknemers. Bij de overna me gaan geen banen verloren. De overnameprijs is niet bekendge maakt. Er wordt betaald met aan delen. De fusie is een direct gevolg van de invoering van het nieuwe zorg stelsel in 2006. Als gevolg daarvan verloor Agis zo'n twintig procent van de klanten en heeft nu 1,2 mil joen verzekerden. De verzekeraar zocht daarom vo rig jaar aansluiting bij Menzis en Delta Lloyd, maar die fusie ketste af omdat Menzis afhaakte. Ach mea zag na de invoering van het zorgstelsel de klantenkring juist met tien procent toenemen tot nu 3,5 miljoen verzekerden. Achmea is onderdeel van Eureko, een Europese financiële dienstver lener. De combinatie ontstond in 2005 toen de Rabobank haar verze keraar Interpolis verkocht aan Ach mea in ruil voor een belang van 37 procent in Eureko. De overname van Agis door Achmea moet voor het einde van het jaar rond zijn. De nieuwe combinatie verwacht voordeel te halen uit de schaal grootte. Bij zorgverleners kan goed koper zorg worden ingekocht. FNV-bestuurder Fred Polhout: „Achmea Zorg heeft een forse groei doorgemaakt qua aantal klan ten, maar heeft wel intern flink moeten reorganiseren. De beide bedrijven zijn wel aanvullend op elkaar, maar dat betekent niet auto matisch werkzekerheid voor de werknemers. Die garantie hopen we snel te krijgen." Achmea koopt branchegenoot Agis en schept daarmee een verzekeringsbedrijf met 4,7 miljoen zorgklanten en circa 4700 werknemers. Financieel dienstverlener AON is bezorgd over de beoogde fusie. De organisatie, die onder meer diensten verleent aan bedrijven op het gebied van verzekeringen, denkt dat de ziektekostenpremies jaarlijks met dubbele cijfers zullen stijgen. De premieverhoging wordt verwacht omdat steeds meer aanbieders van zorgverzeke ringen fuseren. Vorig jaar gingen VGZ en Univé al samen. „Van de beoogde marktwerking komt wei nig terecht als er nog maar enkele zeer grote spelers in de markt over blijven", aldus AON. De federatie van patiënten en con sumenten NPCF is 'verrast'. „De combinatie is bijzonder, in de zin dat de twee erg van elkaar verschil len", zei woordvoerder Dangre- mond. Ze wees daarbij op het so ciale karakter van Agis, dat veel contact heeft met zorgaanbieders en patiëntenorganisaties. Achmea is een groot concern dat vooral col lectieve verzekeringsproducten aanbiedt. „We hopen dat Agis haar sociale gezicht behoudt." AMSTERDAM - Na een proef met mobiele toegangskaarten tijdens Pinkpop gaat Beep! Mobile Tickets zijn activiteiten uitbreiden. Door samen te werken met The Enter tainment Group komen er ook toe gangskaarten via mobieltjes be schikbaar voor concerten van Mar co Borsato, Ilse DeLange en Symp- honica in Rosso. Volgens Beep!-di- recteur Klein Twennaar bewees Pinkpop dat zijn bedrijf een groot festival aankan, en dat mobile tick eting veilig is. Een kaartje is te be talen via internet en het komt di rect binnen per sms en mail, AMSTERDAM - De Belgische verze keringstak van ING wordt moge lijk verkocht aan verzekeringsbe drijf P 8c V (Prevoyance Voor zorg). Dat meldde de Belgische krant De Tijd gisteren. ING bevestigt gesprekken te voe ren met P 8c V over de verzekeringstak, maar wil niet zeg gen in welk stadium de onderhan delingen zich bevinden. Volgens de krant kan de overname al voor het einde van deze maand rond zijn. De overnameprijs zou rond de 700 miljoen euro liggen. ING heeft de gesprekken met KBC over verkoop van de verzekeringstak af gebroken, aldus De Tijd. ING laat in een reactie weten momenteel geen gesprekken met KBC te voe ren, maar wil niet zeggen of ze ooit sprak met de Belgische bank verzekeraar. ING meldde in janua ri dat het de activiteiten op het ge bied van werknemersverzekerin gen in België wilde verkopen. AMSTERDAM - De afgelopen twaalf maanden is het aantal pinbetalin gen in ons land de 1,5 miljard ge passeerd. Dat blijkt uit gisteren gepubliceer de cijfers van Currence, de organi satie achter onder meer PIN. De mijlpaal van 1 miljard pintrans- acties in twaalf maanden werd vijf jaar geleden behaald. Van alle aankopen betaalden con sumenten dertig procent met een pinpas. Daarbij ging het grotendeels om bedragen die de twintig euro over stegen. LUXEMBURG - De inflatie in de lan den met de euro is in de maand mei uitgekomen op 1,9 procent. Dat geldontwaarding was gelijk aan die in de maand april, maar een stuk lager dan in mei 2006 toen die op 2,5 procent uitkwam. Dat blijkt uit cijfers van Eurostat, het statistisch bureau van de Euro pese Unie. De inflatie voor alle 27 landen van de EU gezamenlijk be droeg in mei 2,1 procent, tegen 2,2 procent in april. In mei was de in flatie het laagst in Malta, Frankrijk en Zweden en het hoogst in Hon garije, Letland en Bulgarije. BERN - De rente in Zwitserland is gisteren met een kwart procent punt verhoogd. De maatregel is vooral bedoeld om het forse groei tempo van de economie in de hand te houden. Analisten sluiten een verdere renteverhoging later dit jaar niet uit. Geen mens is hetzelfde. Waarom conformeren? Denk vrij. Kies vrij. Je eigen omgeving creëren? Natuurlijk kan dat. Wonen is persoonlijk. De interieur-adviseurs Ban Weyts brengen jouw eigen levensvisie in beeld en laten jouw interieur zoveel mogelijk 'jou' zijn. Dat kan alleen met bijzondere woonmerken. Die gevoelens, ideeën en passies tastbaar maken zonder pretentieus te zijn. We zijn benieuwd naar jouw levensvisie. Welkom bij Weyts. l.v.m. de heropening geven wij oen gratis design radio cadeau" t.w.v. 199,- 'bij aanschaf vanaf t500 - Acco k Poltrona Frau Gelderland Label Metaform -• Minotti Montis TonelH FSM s? Bench Schuitema w De Sede a Gorgelt! Leolux - Pofiform Van Rossum Artifort Jori n Postoe Artemide Foscarini Baumann Hesslein Kendix Ploeg a Gimko 3mmer röhde 9? Klnost Jab Van Besouw Kremerstraat 15-19 Bergen op Zoom telefoon 0164-234864 WWW.WeytSinterieUr.nl Uw Deuter dealer: Nieuwe Burg 22-28 - 4331 AH Middelburg Tel. 0118 - 611 741 www.intersporterik.nl Speed Lite 2 inhoud: 201 gewicht: 500g Speed Lite IS inhoud: 151 gewicht: 3S0g

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21