Noodweer houdt huis in deel Nederland Klanten Delta moeten gissen bij keus prijzen Oppositie en sociale partners teleurgesteld over voornemens. 'Baby direct weghalen bij probleemouders' Vooral Hoogeveen is getroffen door extreme regenval en harde wind. Word ook abonnee! I I www.pzc.nl Vrijdag 15 juni 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 139 - los nummer €1,30, zaterdag 1,85 Oogst kabinet 'mager' DEN HAAG - Honderd dagen praten heeft maar een handvol concrete maatregelen opgeleverd. Dat is de voornaamste kritiek van de opposi tie, de sociale partners en maat schappelijke organisaties op het gisteren gepresenteerde beleidspro gramma van het kabinet. Premier Jan Peter Balkenende zegt echter 'met plezier terug te zien' op de honderd dagen. Ook nu die voorbij zijn, gaat de 'dialoog met de samenleving' door, belooft hij. „Wat wij willen bereiken, is onmo gelijk zonder samenspraak met de mensen om wie het gaat." Als voorbeelden van maatregelen die uit de gesprekken naar voren kwa men noemt Balkenende het instel len van een meldpunt voor gesto len fietsen en het verspreiden van een lespakket over de Europese Unie op scholen. De oppositie toont zich niet onder de indruk van het beleidsprogram ma. „De oogst is mager", oordeelt Agnes Kant (SP). GroenLinks-lei- der Femke Halsema spreekt van een 'anticlimax'. WD-aanvoerder Mark Rutte mist de aanpak van de knelpunten op de arbeidsmarkt, de fileproblematiek en de situatie in de achterstandswijken. Hij heeft kritiek op het ontbreken van een precieze financiële onderbou wing. Die komt pas in september op Prinsjesdag. Veel van de plannen in het beleids programma zijn nog niet uitge werkt. Zo is onduidelijk welke maatregelen moeten leiden tot een kwart minder criminaliteit per 2oio, afgezien van het aanstel len van vijfhonderd extra wijka genten. Hoe het lerarentekort zal worden iy< Na honderd dagen praten kwam het kabinet gisteren met het be leidsprogramma. De oppositie vindt dat het uiteindelijke resul taat teleurstellend is. teruggebracht is ook niet bekend. Een commissie moet daar eerst over adviseren. De werkgevers en de vakbeweging reageren teleurge steld. „Het kabinet gebruikt veel woorden, maar doet nog weinig", verklaren de werkgevers in een ge zamenlijke reactie. Maatschappelijke organisaties heb ben eveneens kritiek. „Belangrijke politieke keuzes zijn uit de weg ge gaan", vindt Milieudefensie bij voorbeeld. „Weinig specifiek", al dus de auto-organisaties Bovag en RAI. pagina 3: commentaar pagina 12: visie Balkenende op plan nen pagina 16: analyse en plannen op rij MIDDELBURG - Klanten van energie bedrijf Delta kunnen slechts gis sen als zij moeten kiezen tussen variabele of vaste prijzen. Van een weloverwogen keuze is geen spra ke. De ontwikkeling van de olie prijs en de daaraan gekoppelde gas en energieprijs is te grillig. Nie mand kan voorspellen hoe het uit valt. De informatie die Delta geeft, is door de klanten niet te controle ren. Wie Delta wantrouwt verkiest een variabele prijs voor stroom en gas. Wie zich het hoofd er niet over wil breken, opteert voor een drieja rig contract met een vaste prijs. Dan krijg je elektronische zegels (pluspunten) voor een zo hoog mogelijke korting. Volgens Delta kiezen acht op de tien Zeeuwse huishoudens voor een driejarig contract. pagina 19: pakket Delta altijd gok ROTTERDAM - Een baby van ouders van wie eerder is gebleken dat zij een ernstig gevaar voor hun kinde ren zijn, moet direct na de geboor te uit huis geplaatst worden. Dat zegt directeur Sjef van Gennip van Reclassering Nederland. Volgens de Raad voor de Kinderbescher ming is het nu al praktijk dat ba by's direct na de geboorte op juri dische basis uit huis worden ge plaatst. pagina 4: zelfs foetus onder toezicht Alle ouders verdienen een tweede kans reageer op www.pzc.nl Kabinet Balkenende pakt de zaken voortvarend aan eens ><37% oneens ~4?§9Hi 63% EN HOOGEVEEN - Het zware onweer dat gisteravond over Nederland trok, heeft voor grote overlast ge zorgd. In Hoogeveen stortte een fabrieks hal in, waaiden daken van de hui zen af en bomen werden geveld door de harde wind die met het noodweer gepaard ging. Vermoede lijk is de plaats getroffen door een windhoos, meldde het KNMI. In Hoogeveen was de regenintensi teit 'heel uitzonderlijk', aldus het KNMI. Er viel 280 millimeter wa ter per uur. Zelfs bij extreem zwa re buien is dafniet meer dan 160 millimeter per uur. Een stroomstoring in Hilversum leidde tot problemen bij RTL. De zender moest uitzendingen van het RTL Nieuws en 4 in het land schrappen, omdat het noodaggre- gaat de storing onvoldoende kon opvangen. Een deel van Hilversum kwam gisteravond in het donker te zitten. Volgens Nuon was de storing bij RTL een kettingreactie op een gro tere stroomstoring. Ongeveer 2600 huishoudens kwamen zonder elek triciteit te zitten, mogelijk door de zware regenval. Aan het eind van de avond hadden alle huishou dens weer stroom. De oorzaak van de storing waren twee kabelbreu ken. De stroomstoring op het Me diapark in Hilversum had ook ge volgen voor klanten van Casema. Omdat het kabelbedrijf het signaal van Nederland 1, 2 en 3 direct op pikt uit de studio's, gingen deze zenders korte tijd op zwart. De gemeenteraadsvergadering in de gemeente Emmen moest gister avond worden afgelast, omdat een groot aantal plafondplaten naar be neden kwam. Door de zware re genval hield het dak van het ge meentehuis het niet. Niemand raakte gewond. De hevige regenval veroorzaakte ook grote overlast in delen van Zuid-Holland. De brandweer kreeg meer dan 250 meldingen over ondergelopen straten, tun nels, huizen en kelders. Het noodweer zorgde voor een extra drukke avondspits. Op het hoogtepunt rond half zes stond er op de wegen in totaal 350 kilome ter aan files. Op een normale don derdag is dat ongeveer 250 kilome ter, aldus de ANWB. Zeeland: 2, 3, 33 t/m 39; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 9 t/m 11; Meningen: 12 en 13; Cultuur: 14; Agenda: 15; Economie: 19 t/m 21; Auto: 23; Weer: 30; Strips: 31; Sport: 41 t/m 45; Geslaagden: 46 t/m 61; Televisie: 62 en 63. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 Kort, zeer hevig noodweer heeft voor een enorme ravage gezorgd in het centrum van Hoogeveen. foto Harm Meter/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1