Steekspel rond Britannia 33 Zeebaars online Hond verjaagt insluiper WALCHEREN 41 39 Heemschut stelt deal voor met Vlissingen over vervallen hotel. Goed bedoeld Op zonnekracht in krap twee uur tijd het Veerse Meer rond Vrijdag 15 juni 2007 Christophe Moreau wint koninginnerit Dauphine Liberé CDA-Kamerlid Koppejan volgt PvdA op de voet Tip? redwalch@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Als de gemeente Vlissingen de bouwvergunning voor Britannia intrekt, is de Bond Heemschut bereid de aanvraag voor de monumentenstatus te ver scheuren. Chantage? „Nee hoor", zegt W. Heijbroek, voorzitter van de provinciale commissie Zeeland van Heemschut. „Ik denk dat het er makkelijker op wordt." De gemeente kan de bouwvergun ning intrekken, betoogt Heijbroek. In dat geval zal de waarde van het vervallen pand aan de Vlissingse Boulevard kelderen, voorspelt hij. „Een Vlissingse ondernemer is be reid om het pand over te nemen voor de gangbare vierkantemeter- prijs voor de boulevard", stelt hij. VLISSINGEN - Een Vlissingse familie uit de Sint Sebastiaanstraat is in de nacht van woensdag op donder dag opgeschrikt door een inslui per. De dochter schrok rond tien over één wakker en zag een vreem de man in haar kamer staan. De hond die onder haar bed lag be gon te blaffen. Daarop vluchtte de „Die is ook bereid het te restaure ren. Het paviljoen eerst, want dit bedrijf heeft geen kamers nodig. Welk bedrijf dat is? Een bedrijf dat even verderop aan de Boulevard zit." „Ik weet van niets", zegt J. van Damme van Amadore, de keten waar ook hotel Arion - even ver derop aan de boulevard - onder valt. „Wij hebben wel een keer met de bond Heemschut overlegd, maar dat is al een tijd geleden. We hebben er lang niets over gehoord. Dit voorstel is voor mij niet her kenbaar." Heemschut heeft het plan niet met ontwikkelaar Loo- stad besproken. De gemeente Vlissingen is van me ning dat Heemschut de ontwikke lingen rond Britannia vertraagt door de monumentenstatus aan te vragen. Vlissingen zelf heeft dan ook in een reactie op die aanvraag een negatief advies uitgebracht. De inbreker weg via hetzelfde raam als waardoor hij naar binnen was gekomen. Uit het huis wordt niets vermist. De man klom de woning binnen via een openstaand keu kenraam op de eerste etage. Daar bij maakte hij waarschijnlijk ge bruik van een steiger die naast het huis stond. minister van cultuur moet beslis sen of het voormalige hotel de mo numentenstatus krijgt. Heemschut beschuldigt intussen ontwikkelaar Loostad ervan des tijds een 'fake-aanbod' te hebben gedaan voor het hotel. „Dat hotel kon in geen jaren rendabel geëx ploiteerd worden." Volgens Heij broek is het altijd de bedoeling ge weest dat er zorgwoningen in het pand zouden komen. Directeur en woordvoerder D. Stikker van Loo stad was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. Als de gemeente Vlissingen het voorstel overneemt, kan de bouw binnen een paar maanden begin nen, stelt Heijbroek. De offerte 1^ Als de gemeente Vlissingen de bouwvergunning voor Britannia intrekt, is de Bond Heemschut bereid de aanvraag voor de mo numentenstatus te verscheuren. voor de restauratie van de mozaïe ken is al klaar. „Hier staat een ge bouw dat op relatief korte termijn hersteld kan worden. Wij zijn reëel. Als we zien dat iets niet kan, dan kan het niet. Maar dit moet kunnen. Het oorspronkelijke bouwwerk vertoont geen enkel spoor van betonrot." Het herstel plan beperkt zich tot het paviljoen en de terrassen. De gemeente Vlissingen heeft de brief met het voorstel van de bond Heemschut nog maar net binnen, vertelt een woordvoerder. „Wij vin den er daarom nog niets van. Wet houder T. Verhage heeft de brief wel gekregen, maar die is met va kantie." De Lokale Partij Vlissin gen (LPV) ziet wel iets in de idee ën van Heemschut. De partij wil een voorstel met die strekking in dienen tijdens de komende raads vergadering. pagina 4: Graffitifestival Britannia GOES - Twee Zeeuwen hebben de ze week een site geopend die ge heel aan de zeebaars is gewijd. Het duo wil met de internetpagi na beginnende en meer ervaren hengelaars op weg helpen met hun hobby. Meer informatie: www.zeebaars.info Tip? redactie@pzc.nl Enthousiast en met opgeruimd gemoed toog de interieurverzorg ster die dag naar haar nieuwe werkadres. Ze had er zin in en besloot zich meteen van haar bes te kant te laten zien. Onder het motto 'de eerste klap is een daal der waard'. Tenslotte moest het voor haar nieuwe werkgeefster ook even wennen zijn: Zo'n nieuw mens over de vloer, terwijl ze zelf naar haar eigen baan bui tenshuis was. De communicatie verliep derhalve via een werk- briejje. 'Schoonmaken van de boekenkast aan de buitenkant', luidde een van de opdrachten. 'Ach, wat', dacht de overijverige werkster. 'Ik neem de binnen kant ook even mee'. Het terugzet ten van al die boeken deed ze extra netjes: van groot naar klein. Het gemopper van de werk geefster later op de avond heeft ze niet gehoord. Die had haar boeken altijd op alfabet staan. Provinciate Staten Provincie Zeeland Provinciale Staten Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie VEERE - Exact twee uur en dertien minuten had het Haagse Tennet Solar Team nodig om het 25 kilometer lange parcours op het Veerse Meer af te leggen. De laatste zonneboot aan de Zeeuwse race tufte drie uur en negen minuten later over de finish. „Dat zit in de toegepaste technieken en de capaciteit. De winnaar had zes panelen, de ander vier, om maar iets te noemen", verklaarde mede-organisator Sander Wielemaker het grote klassenverschil. Drie van de 21 deelnemers die giste ren van start gingen, haalden de eindstreep niet. Het tweede team van ROC Zeeland, Pompen of Verzuipen, moest door een technisch mankement verstek laten gaan. De 'veteranen' van ROC Scool werden vijfde in de A-klasse, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17