Buitenland Harnas verovert grote delen Gaza TEGEL, WEKEN DOMINICUS BV Opnieuw Libanees politicus met autobom om het leven gebracht 18-30 juni Griekenland ZOMERVAKANTIE FAMILIEVOORDEEL www.skytours.nl Weer aanslag op Gouden Moskee Vertrek juli augustus KRETA Terreurorganisatie verovert belangrijke gebieden van Fatah. vanaf Wandtegels al vanaf €7,50 m2 KRETA RHODOS Vooraanstaand parlementslid Walid Eido slachtoffer. PZC Donderdag 14 juni 2007 I 9 CAZA-STAD - De Palestijnse terreurorganisatie Harnas zette gis teren haar gewelddadige opmars in Gaza voort. Militanten hebben in het noorden en het zuiden be langrijke locaties veroverd op Fa tah. Zeker zestig mensen zijn de af gelopen dagen omgekomen door het onderlinge Palestijnse geweld. President Mahmoud Abbas waar schuwde voor de ineenstorting van Gaza en noemde het geweld 'waanzin'. Abbas is leider van Fa tah, dat samen met Hamas in de regering zit. Fatah kondigde dins dagavond aan zijn deelname aan de regering op te schorten zolang het vechten voortduurt. Abbas sprak gisteren telefonisch met Hamas-leider Khaled Mas- haal, maar zonder resultaat. Een Hamas-woordvoerder gaf Abbas de schuld van de crisis, omdat de president weigert de leiding over de veiligheidstroepen over te dra gen aan het kabinet dat wordt ge domineerd door Hamas. Die troe pen maken zich volgens Harnas schuldig aan ontvoering, marte ling en geweld. Harnas claimt het hele zuiden van President Mahmoud Abbas van Fatah waarschuwde gisteren voor de ineenstorting van Gaza en noemde het hoog oplaaiende geweld 'waanzin'. Gaza onder controle te hebben. In de stad Khan Younis bracht Ha rnas een bom tot ontploffing on der het hoofdkwartier van een Ab- basgezinde militie, aldus een woordvoerder van de presidentiële garde. Zeker één persoon kwam om en acht mensen raakten ge wond. In twee steden in Gaza werd gede monstreerd tegen het geweld. Het protest in Gaza-Stad, waaraan hon derden vrouwen, kinderen, stam- leiders en strijders van de Islamiti sche Jihad deelnamen, was georga niseerd door Egyptische bemidde laars. Ook op de Westelijke Jordaanoe- ver, waar Fatah de scepter zwaait, braken gisteren gewelddadigheden uit, daarbij vielen geen gewonden. «^iHH Hardsteen (natuursteen) 60x60 €38,- Y Diverse vloertegels tot 20% korting Westkapelle: Diverse restantpartijen tegen dumpprijzen Verrijn Stuartweg 10 Oude Zandweg 2 4462 GE Goes 4361 SKWestkapelle Tel. 0118-571436 Tel. 0118-571436 www.dominicus.nlinfo@dominicus.nl BAGDAD - Iraakse opstandelingen hebben gisteren de beide minaret ten van de sjiitische Askariya-mos- kee of Gouden Moskee in Samarra opgeblazen. De aanslag werd om streeks negen uur 's morgens ge pleegd. Kort na de aanslag werd een uitgaansverbod ingesteld in Sa marra. In Bagdad trokken gewa pende leden van een sjiitische mili tie na de aanslag de gemengde wijk Jihad in. Daar werd een soen nitische moskee in brand gesto ken. Later werden in Bagdad en ten zuiden van de hoofdstad nog zeker drie soennitische moskeeën in brand gestoken of beschoten. Een moskee is compleet vernield. 3* Corelli Beach Appartementen Sfeervol appartementencomplex gelegen in het gezellige badplaatsje Kokinni Hani. Het complex ligt op 7 minuten afstand van de bruisende badplaats Chersonnisos en heeft een geweldig uitzicht op zee! 2 volw. 2 kinderen v.a. 399.- p.p. Logies 2 volw. 1 kind v.a. 499.- p.p. Logies 3* Elpida Hotel Prachtig en rustig gelegen 3* accommodatie met een zwembad, vele faciliteiten en een schitterend uitzicht. Dit hotel is gesitueerd in het dorpje Kalo Chorio, vlakbij Istro. In de directe omgeving van het hotel vindt u restaurantjes. Het strand ligt op ca. 700 m. afstand. 2 volw. 2 kinderen v.a. 449.- p.p. All Inclusive 2 volw. 1 kind v.a. 499.- p.p. All Inclusive '^■International Tours Bel: 0900 1552 (i&tp/m) «stf-rS# Vanaf-prijzen p.p. bij vertrek in juli en augustus INCLUSIEF luchthavenbelasting toeslagen. 3* Filerimos Village Hotel Deze mooi gelegen All Inclusive accommodatie is omgeven door veel begroeiing. Door het uitgebreide amusementspro gramma is dit een kindvriendelijke accommodatie. De jongere onder ons zullen dit een perfecte uitvalsbasis vinden voor een leuk avondje uit in Rhodos-stad. 2 volw. 2 kinderen v.a. 479.- p.p. All Inclusive 2 volw. 1 kind v.a. 539.- p.p. All Inclusive 3* Pyli Bay Hotel Mooi 3* in een rustige, groene, landelijke omgeving gelegen, nabij het strand. Het hotel is geschikt voor alle leeftijden en families met kinderen. Laat u in dit hotel ver wennen door het zeer vriendelijke personeel en geniet van de Griekse gastvrijheid! 2 volw. 2 kinderen v.a. 499.- p.p. All Inclusive 2 volw. 1 kind v.a. 569.- p.p. All Inclusive Politiemannen troosten elkaar op de plek van de explosie. door Harald Doornbos BEIROET - Een autobom heeft gis termiddag in de Libanese hoofd stad Beiroet een einde gemaakt aan het leven van Walid Eido, een vooraanstaand parlementslid. Eido behoorde tot dezelfde, an- ti-Syrische partij als Rafik Hariri, de Libanese ex-premier die ruim twee jaar geleden ook door een au tobom werd opgeblazen. De beide bomlocaties aan de Middellandse Zeekust liggen ongeveer anderhal ve kilometer van elkaar. Eido's uit vijf auto's bestaande kon vooi reed aan het einde van de middag door de wijk Manara, vlak bij een vuurtoren en een pretpark. Een langs de weg geparkeerde au to ontplofte op het moment dat Ei- do's auto langsreed. Behalve Eido kwamen ook zijn zoon en twee lijfwachten om. Tien anderen, on der wie ook omstanders, raakten gewond. Eido was een vertrouwe ling van de huidige Libanese pre mier Fuad Signiora. Door heel Bei roet was het geluid te horen van si renes. Ambulances reden af en aan. Een dikke rookwolk hing bo ven de plek van de aanslag. Sinds de moord op Hariri, in fe bruari 2005, is in Libanon een aan tal prominente critici van buur land Syrië vermoord. Politici en journalisten kwamen, in bijna alle gevallen, om het leven door een autobom. Niemand heeft ooit de verant woordelijkheid opgeëist voor de aanslagen. Maar buurland Syrië wordt algemeen verantwoordelijk gehouden voor het geweld in Liba- De gisteren vermoorde Walid Ei do behoorde tot dezelfde anti-Sy- rische partij als Rafik Hariri, de Li banese ex-premier die twee jaar geleden ook werd opgeblazen. non. Syrië beschouwt Libanon als onderdeel van Groot-Syrië en, zo zeggen velen, lijkt middels de aan slagen wraak te nemen voor het feit dat het Syrische leger vlak na de moord op Hariri werd gedwon gen Libanon te verlaten. Het Syri sche leger had toen bijna dertig jaar lang een groot deel van Liba non bezet. De Veiligheidsraad van de Verenig de Naties besloot recentelijk tot de oprichting van een tribunaal dat moord op Hariri moet onderzoe ken. Libanon is momenteel in de greep van een strijd tussen het regerings leger en strijders van de islamiti sche groep Fatah al-Islam in het Pa lestijnse vluchtelingenkamp Nahr al-Bared in het noorden van het land. Die strijd, die volgens sommi ge politici ook door Syrië wordt ge voed, heeft sinds 20 mei al bijna 145 levens geëist. Gisteren nog kwamen er twee Libanese militai ren om het leven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9