Binnenland Harde aanpak van lastige jongeren ENDANGERED SPECIES IN ZMBNNNt Speeltjes voor het verveelde varken woonstijl ook in de keuken Protest tegen schending mensenrechten in Zimbabwe Vanaf 1 juli krijgen varkens speelgoed. Tegen de verveling. UW SOLITAIRE* PZC Donderdag 14 juni 2007 7 Amsterdam is 'tuig' beu en wil straffen met open einde a la tbs. dat daarvoor is veroordeeld, een straf opleggen met een open ein de, vergelijkbaar met het tbs-sys teem. „Je houdt ze vast tot je er ze ker van bent dat ze zich gedragen. Je zegt: jij moet nu ophouden, je deugt niet en je komt de wijk niet meer in tot we je hebben opge voed," zei Marcouch tijdens een hoorzitting in de Tweede Kamer. Stadsdeelvoorzitter Arco Verburg van De Baarsjes wil jongeren die voor overlast zorgen, verbieden nog op bepaalde plekken te ko DEN HAAG - Actievoerders van ZimbabweWatch risme Francis Nhema. Nhema is een prominent de Cites-conferentie over bedreigde diersoorten, protesteerden gisteren in Den Haag tegen het lid van het regime van president Robert Mugabe Hij staat op de zwarte lijst van Zimbabwanen aan grootschalig schenden van mensenrechten in en als zodanig medeverantwoordelijk voor ge- wie een reisverbod voor de EU is opgelegd. De Ci- Zimbabwe en tegen de komst naar Nederland welddadigheden, onderdrukking en martelingen tes-bijeenkomst vormt een uitzondering op het van de Zimbabwaanse minister van Milieu en Toe- in zijn land. Nhema neemt in Den Haag deel aan EU-sanctiebeleid. foto Evert-Jan Daniels/ANP AMSTERDAM - Amsterdamse PvdA-stadsdeelvoorzitters hebben de Tweede Kamer gisteren zeer vergaande voorstellen gedaan om de overlast door jongeren op straat te kunnen indammen. Stadsdeelvoorzitter Ahmed Mar couch van Slotervaart wil 'het tuig' dat overlast blijft veroorzaken en door Ondine van der Vleuten AAGTEKERKE - Arie van Dam uit Aagtekerke is best wel eens jaloers op zijn drieduizend varkens. „Rus ten en eten, daaruit bestaat het le ven van een varken." Zijn beesten zitten in stallen waarin ze een sprintje van 20 meter kunnen trek ken, hij voert ze de beste granen en ja: hij zorgt ook voor speelgoed. Toch moet de boer een beetje la chen om de nieuwste voorschrif ten van Landbouw. Eind mei viel de brochure van het ministerie in de bus. Vanaf 1 juli moet, voor het welzijn van de var kens, in iedere stal voldoende aflei dingsmateriaal zijn. „Een aantal ja ren geleden is dat ook al bedacht. Het advies was toen: hang een ket ting met een ring eraan tussen de hokken. De varkens gaan daar naartoe, trekken er een beetje aan. Het zorg voor interactie met het varken uit het hok ernaast." Van Dam heeft ze ook, die kettin gen. Desondanks ziet hij zo nu en dan wel eens een verveeld varken. „Nou ja, verveeld: volgens het mi nisterie is dat in de oren en staart bijten verveling, maar ik geef eer der de schuld aan andere zaken, zoals een tochtje of dat ze zich ge woon niet lekker voelen. Als een varken door zoiets niet goed kan slapen, wat voor hem naast eten het belangrijkste in zijn leven is, gaat hij vervelend doen. Maar ik ge loof best dat ze zich zo nu en dan ook echt vervelen." Dan gooide Van Dam gauw een autoband in het hok. „Dan was het over, ze hadden iets nieuws." Het ministerie heeft bepaald dat autobanden niet meer mogen. „Die kunnen gevaarlijke stoffen be vatten. De ketting is niet meer af doende. En de ballen, die ik hier ook in de stallen heb, zijn ook niet men - ook al zijn ze nog nooit ver oordeeld. Verburg pleit voor een wet die het mogelijk maakt naar Brits voorbeeld jongeren straatver boden op te leggen. „Met de aan pak van overlast in De Baarsjes gaat het beter, maar we zitten nog met zo'n dertig hardnekkige jon- 1^ Stadsdeelvoorzitter Verburg van De Baarsjes wil zich misdragende hangjeugd verbieden op bepaal de plekken te komen, ook als ze nog nooit zijn veroordeeld. goed want losse speeltjes worden snel vies. En dan trekt het schone varken er zijn neus voor op. Een argument van niks. Wat je ook in die stallen gooit: het wordt vies." De brochure is positief over hou ten speeltjes, want hout is afbreek baar. „Nou, probeer hout maar eens goed schoon te maken. Maar goed, ze krijgen kachelhout van me. Ik heb ook apparaten in het 'Een argument van niks. Wat je ook in die stallen gooit: het wordt vies' hok waar ze zich mee kunnen ver maken. Eén waar ze tegenaan kun nen duwen, dan loopt er water over hun neus, één met bewegen de onderdelen waar voer uit komt, er zijn schuurpalen." Daarmee vol doet Van Dam eigenlijk al aan de voorschriften, want het ministerie laat veel aan de boeren zelf over. gens die overlast blijven plegen," zei Verburg. „Tegen die jongens wil ik kunnen zeggen dat ze op dat tijdstip niet meer op die plek mogen komen, met die vrienden. Doen ze dat dan toch, dan willen we tegen hen strafrechtelijke maat regelen kunnen nemen." Verburg laat zich inspireren door de 'Anti social Behaviour Orders' die in Groot-Brittannië sinds eind jaren negentig een succes zijn. Om die hier te introduceren, moet de wet worden gewijzigd. Wedstrijd Voor boeren die niet goed weten wat zij hun varkens moeten geven, heeft de Land- en Tuinbouw Orga nisatie Nederland de wed strijd Paarlen voor de Zwijnen uitgeroepen. Be denk een varkensspeeltje. Op 20 juni worden in Raal- te vijf geselecteerde ont werpen gepresenteerd. Het gaat om: Piggy Wiggy: wipwap met voedselbonus; Varkenstoverbal: kegel van eet- en sloopbare lagen; Roezelwand: speelcilinders met voedsel; Pig roulette: snoepauto maat met gokelement; Piggy Toys: productenreeks van uitdagende eetbare ob jecten. Als u woont in een combinatie van modern en klassiek of antiek, dan kunnen wij nu ook uw keuken in die stijl ontwerpen. Met de BeauxArts Collection, de compleet nieuwe keukens van SieMatic. Uniek en zeer persoonlijk. Geïn spireerd door grote klassieke architectuurstijlen, gecombineerd met Amerikaanse high-tech design apparatuur. Keukens met een interessant verhaal, dat we u graag verteilen. Welkom! AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel. 0115-5640 70 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.piieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tei. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter LOGUS - De Hoop Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logus-dehoop.nl wij adviseren:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7