Binnenland WD-top blijft aan na rapport Zeker 140 kinderen in afgelopen jaar naar buitenland ontvoerd Politie vermoedt: hangjeugd wierp fatale steen door autoruit Verkeerspolitie steekt zich in het geel Goed toeven in Laren, Goes en Middelburg Vrouwen deze zomer niet topless in de zon Felle kritiek op verloop verkiezingscampagne geen reden tot vertrek. Slachtoffers door ouder meegenomen naar onder meer Turkije. JAN HOP CHRYSLER GOES Amundsenweg 37, Goes. Telefoon 01 1 3 - 25 08 58 Internet: www.hopgoes.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 1 8.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag 9.00 - 1 7.00 uur. 6 Donderdag 14 juni 2007 PZC DRIEBERGEN - Agenten van de ver keerspolitie van het Korps landelij ke politiediensten (KLPD) zijn van af vrijdag gekleed in gele jassen met reflecterende strepen. Hier mee voldoet de dienst aan de Euro pese richtlijn voor opvallende kle ding bij werk langs de weg. Dat heeft het KLPD bekendgemaakt. AMSTERDAM - Laren is de beste ge meente om te wonen, blijkt uit het onderzoek van tijdschrift Else vier naar de beste gemeenten van Nederland. Amelanders, Goesena- ren en Middelburgers zijn het bes te af qua verhouding tussen de woonlasten en het woongenot dat daar tegenover staat. HOOFDDORP - Een meerderheid van de Nederlandse vrouwen pie kert er niet over komende zomer zonder topje in de zon te gaan lig gen. Een derde van de dames vindt het overigens wel leuk als mannen naar hun borsten kijken. Dat blijkt uit een enquête van vrouwenblad Top Santé. DEN HAAG - De cafécoup van Rita Verdonk, vlak na de Kamerverkie zingen in november vorig jaar, was niet louter een ordinaire greep naar de macht binnen de WD. De oud-minister liet giste ren doorschemeren dat zij een re kening wilde vereffenen met de partijtop, die had nagelaten haar te complimenteren met haar electora le succes. Verdonk kreeg als num mer twee op de lijst een recordaan tal van 620.555 voorkeursstem men, meer dan lijsttrekker Mark Rutte. De interne partijcommissie onder leiding van oud-minister Sybilla Dekker, die het rampjaar 2006 van de WD onderzocht, concludeert dat Verdonk te weinig schouder klopjes kreeg voor haar robuuste bijdrage in de campagne. Rutte er kende gisteren na de presentatie van het rapport van Dekker zijn fa len. „Het had feestelijker kunnen worden gevierd." Verdonk ant woordde op de vraag of ze zich miskend voelde: „De coup heeft natuurlijk niet voor niets plaatsge had." Meer in het algemeen stelt de commissie-Dekker dat de WD-top hoofdschuldig is aan de mislukte verkiezingen. Partijleider Rutte en partijvoorzitter Jan van Zanen zien in die harde conclusie van de commissie-Dekker overi gens geen aanleiding om op te stappen. „Ik zeg: niet aftreden, maar optreden", aldus Van Zanen. Verdonk kreeg te weinig schou- derklopjes tijdens de mislukte VVD-verkiezingscampagne, zegt de commissie die het liberale rampjaar 2006 onderzocht. Dekker concludeert verder dat Rut te zichzelf en de Kamerfractie heeft 'gegijzeld' door Verdonk, de verliezer in de lijsttrekkersverkie zing, als nummer twee aan te wij zen. Wat Dekker betreft had moe ten gelden 'the winner takes it all'. Dan had Rutte nu minder last ge had van Verdonk, meent ze. Rutte slaagde er ook nauwelijks in om het merk WD uit te dragen. Rut te: „Bij nader inzien hebben we in de verkiezingscampagne te weinig gehamerd op integratie en immi gratie, omdat we ten onrechte dachten dat de mensen wel weten dat ze dan bij ons aan het goede adres zijn." Het hoofdbestuur, met Van Zanen aan het roer, heeft op zijn beurt de lijsttrekkersverkie- zing uit de hand laten lopen. Rut te en Verdonk vielen elkaar hard af en prominenten uit de WD rie pen vanuit de zijlijn allerlei harde, persoonlijke dingen over de kandi daten. Dekker: „Daardoor ont stond het beeld van een verscheur de partij en liepen kiezers bij ons weg." Dekker wil dat het hoofdbe stuur ervoor zorg draagt dat fat soen en respect terugkeren in het liberale kamp. Van Zanen be schouwt dit als een persoonlijke opdracht. „Wie als een olifant door de porseleinkast dendert, zal ik een halt toeroepen", dreigde Van Zanen. Kortom: wie over de schreef gaat, wordt geroyeerd. Rita Verdonk zei in te stemmen met het rapport, dat ze evenwichtig noemde. Dat betekent onder meer dat zij onderschrijft dat 'de partij leider de koers bepaalt' en dat er 'geen ruimte is voor een sluimeren de ambitie om zijn plaats in te ne men'. Mark Rutte maakt zich geen zorgen over een mogelijke partij scheuring. Wat hem betreft neemt Verdonk geen uitzonderingsposi tie in binnen de WD-fractie. HILVERSUM - Zeker 140 kinderen zijn het afgelopen jaar ontvoerd door een van hun ouders. Van hen werden 92 kinderen (66 pro cent) door de verzorgende ouder meegenomen, in 34 procent van de gevallen (48 kinderen) ging de niet verzorgende ouder er met het kroost vandoor. Het gaat om 93 ontvoeringszaken. Dat blijkt woensdag uit cijfers van Het Centrum Internationale Kin derontvoeringen (CIK). In totaal vertrokken 66 ouders met 101 kin deren naar een ander land zonder toestemming van de andere ouder. De grootste groep kinderen kwam terecht in Turkije, gevolgd door Egypte, Spanje, Marokko, België en Duitsland. Zo'n 23 ouders na men 34 kinderen mee naar Neder land. Het centrum is vorig jaar op 1 juni officieel geopend. Sindsdien bel den meer dan duizend mensen naar het telefoonnummer voor in formatie, advies of begeleiding rondom een (dreigende) ontvoe ring van kinderen door een van de ouders. In 250 zaken was er direct sprake van een (dreigende) ontvoe ring, daarbij waren 311 kinderen betrokken. Vele landen, waaron der alle lidstaten van de Europese Unie, hebben afspraken over inter nationale kinderontvoering ge maakt in het Haags Verdrag, dat in oktober 1980 tot stand kwam. Is het kind waarschijnlijk meegeno- Sinds de opening van het Cen- trum Internationale Kinderont voeringen vorig jaar belden al ruim duizend mensen over (drei gende) kidnappingen. men naar een van de 76 landen die bij dat verdrag partij zijn, dan kent het ministerie van Justitie een speciale instantie, waarop de ouder van wie het kind is ont voerd, een beroep kan doen: de Centrale Autoriteit. Die werkt nauw samen met de Centrale Au toriteiten in de andere verdragslan- den. Als het land waar het ontvoer de kind zich bevindt, geen partij in het verdrag is, schakelt de Cen trale Autoriteit het ministerie van Buitenlandse Zaken in. Dat zal dat land vragen in de geest van het Haags Verdrag te handelen. Dat ge beurt onder meer met Egypte, Ma rokko, Tunesië en Turkije. Woord voerder Els Prins van het CIK kan niet zeggen hoeveel kinderen in middels weer terug zijn in Neder land. „De meeste zaken lopen nog. Ik schat dat tot nu toe ongeveer 15 procent van de ontvoeringen is op gelost." EINDHOVEN - De politie beschikt over 'hardnekkige informatie' dat de stenengooiers die eind april een dodelijk ongeval hebben ver oorzaakt in Son, moeten worden gezocht onder 'hangjongeren' in Best en de Eindhovense wijk Acht- se Barrier. Chef H. Valkenburg van de tactische recherche heeft dat gis teren gezegd. De jongeren hangen rond in twee groepen van acht tot tien perso nen, ze worden de komende tijd benaderd, aldus Valkenburg. Hij heeft 'goede hoop' dat zijn team van nog altijd dertig rechercheurs de zaak kan oplossen. Op 29 april kwam tegen midder nacht op de Sonseweg in Best een 72-jarige vrouw uit Aarle-Rixtel om het leven, nadat een zware steen door de voorruit van haar au to was gegooid. Haar 73-jarige echt genoot verloor de macht over het stuur, botste tegen een boom en raakte ernstig gewond. Hij ligt nog steeds in het ziekenhuis en is er ook emotioneel slecht aan toe. Hij kan nog steeds niet worden ver hoord. Kort voor het dodelijke ongeval waren twee auto's in Sint-Oeden- rode en Son bekogeld. Daarbij raakte een vrouw lichtgewond en een auto beschadigd. Vijf weken eerder, op zondagavond 25 maart, raakte een echtpaar (27 jaar) uit Helmond in dezelfde omgeving ge wond toen een steen door de ruit vloog. Diezelfde avond kwamen later nog twee schadegevallen binnen die vermoedelijk ook door stenen waren veroorzaakt. De politie vermoedt een verband tussen de zes zaken. Volgens Valkenburg is het nog niet duidelijk of het dodelijke ongeval in Son is veroorzaakt door één da der die vanaf de zijkant van de weg heeft gegooid, of door meerde re daders vanuit een rijdende auto. pagina 7: Amsterdam wil harde aan pak probleemjeugd JAAR IN JAAR UIT DE KAR TREKKEN. MAG HET OOK EENS ANDERSOM? CHRYSLER 300C. MADE FOR PEOPLE WHO MADE IT. U weet het ais geen ander: delegeren is controlerenVoor de troepen uit lopen, richting bepalen. Maar dan komt toch dat moment. Dat u zou willen dat u kunt gaan zitten en alles verder vanzelf gaat. Dat moment is nu aangebroken. Met de Chrysler 300C. De auto waarbij u nog maar éénding hoeft te doen: genieters. Van z'n robuuste uiterlijk bijvoorbeeld en z'n fenomenale rijeigenschappen. Kom binnen kort eens bij ons langs voor een onvergetelijke proefrit. Één middagje delegeren moet wel lukken, toch? U rijdt al een Chrysler 300C vanaf 45.800,- inclusief btw/bpm en exclusief kosten rijklaar maken. Leasetarief vanaf 899,- per maand excl. btw, op basis van Operationele Service Lease, 60 mnd. 20.000 km p.j. Gemiddeld verbruik: 8,1 - 12,1 1/100 km (12,3 - 8,3 km/1). C02-uitstoot: 215 - 287 g/km. Wijzigingen voorbehouden www chrysler.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6