Zeeland Streetwise maakt kinderen bewust Schouwen telt minste werklozen Zeeland De revolutionaire crème die injecties overbodig maakt! Hond mag nog hoop koesteren 50% Gemeentesecretaris Goedereede ANWB bezoekt basisscholen op Schouwen-Duiveland. Twee procent van bevolking ingeschreven als werkzoekende. k Drogisterij Kruiderij IDE RODE PILAREN- SPZC Donderdag 14 juni 2007 27 - ■-* v 3. -j jï* i 7-*~ ;_^/w v -ft I" -,i; Op het schoolplein bij OBS Duiveland was een behendigheidsparcours uitgezet. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans NIEUWERKERK - Kinderen bewust maken van de gevaren van het ver keer en wat zij zelf kunnen doen om ongelukken te voorkomen. Dat is het doel van de ANWB-pro- gramma's Blik en Klik, Hallo Auto en Trapvaardig. Vorige week was een ANWB-team te gast bij OBS De Kirreweie. Gisteren werd OBS Duiveland bezocht. Het is een drukte van belang bij het schoolplein van OBS Duive land aan de Weststraat in Nieuwer- kerk. Meester Tim probeert samen met collega meester Maurice de kinderen in het gareel te houden, maar dat valt niet mee. De basis schoolleerlingen kunnen bijna niet wachten om het op het schoolplein - uitgezette fietspar- cours te bestormen. Volgens COEDEREEDE - De gemeente Goedereede heeft een nieuwe ge meentesecretaris en wel in de per soon van Henk van Steeg uit Klun- dert. Van Steeg is 52 jaar, gehuwd en werkt momenteel als adjunctdi recteur en hoofd Burgerbalie bij de gemeente Hardinxveld-Giessen- ANWB-instructeur Ewald Kieft zit alles er in. „Ze leren snelheid in schatten, balans houden, op tijd remmen, noem maar op. Het is een soort behendigheidsbaan waar kinderen hun vaardigheid kunnen trainen." Het is de erva ring van Kieft dat kinderen op het platteland beter kunnen fietsen dan hun leeftijdgenootjes in de grote steden. „Kinderen op het platteland fietsen meer en dat merk je." Dat veel ouders hun kroost per auto naar school breng en, vind Kieft jammer. „Het zou beter zijn als ouders de kinderen meer ervaring op laten doen op de fiets. Dan leren ze sneller hoe ze zich in het verkeer moeten gedra gen." De kinderen volgen de verrichtin gen van hun schoolgenootjes nauwlettend. Ieder foutje wordt geregistreerd. Meester Tim wil het ook wel eens proberen. Instruc teur Kieft springt daar met graagte op in. Hij dirigeert de kinderen dam. Hem wacht bij de gemeente Goedereede een aantal belangrijke uitdagingen, waaronder het verder ontwikkelen van de dienstverle ning door de gemeente. Van Steeg treedt 20 augustus in dienst. Inte rim-secretaris Joop Goorden blijft aan tot begin september. naar een punt vanwaar zij goed kunnen zien hoe de meester het er vanaf brengt. „We verwachten natuurlijk een foutloos parcours", voert Kieft de druk nog wat op. Met succes, want meteen al in het begin gaat meester Tim de fout in. Het rondje aan het touw rond de paal gaat nog wel, maar het touw al fietsend netjes terugleggen mis lukt. Voor de remproef slaagt 'Kinderen op het platteland fietsen meer en dat merk je bij zo'n training' meester Tim wel weer met glans. Het parcours wordt eerst zonder en vervolgens met zeven kilo we gende rugzak afgelegd. Lysanne: „Met rugzak is zwaarder. Dan is het moeilijker je evenwicht te be waren." Klasgenoten knikken in stemmend. Verderop is een stukje parkeerterrein blank gezet. De kin- DOMBURG - Wethouder Melse (SGP, dierenwelzijn) van Veere sluit niet uit dat er toch een extra onderzoek komt naar Hellas. De hond - een stafford - is een maand geleden in beslag genomen omdat hij geen stamboom had. De Partij voor de Dieren heeft de gemeente Veere in een brief gevraagd om een extra onderzoek naar de ach tergrond en het karakter van de hond. „Ik kan me voorstellen wat voor een impact dit heeft op een gezin", zegt Melse. „Hoewel het wel iets anders is gegaan dan de dierenpartij voorstelt. Onze mede werkers zijn gebeld omdat de hond in een tuin liep, bij de konij nen. Hij zag er agressief uit. Hij is toen rechtstreeks naar het asiel ge bracht." deren mogen als bijrijders mee in een auto. Ze mogen - middels een dubbel bedieningssysteem als in een lesauto - zelf remmen en het slippen van een auto ervaren. De reacties lopen uiteen. Sommige kinderen remmen héél voorzich tig. Anderen gaan resoluter te werk. „Ik heb wel witte snuitjes ge zien hoor. Vooral toen de mensen van de ANWB lieten zien hoe lang de remweg is van een auto die 50 rijdt. Die remweg was veel langer dan de kinderen dachten en daar schrokken ze van", zegt plaats vervangend schooldirecteur Sonja Rodoe. Schooldirecteur Gerard Oe- le kijkt toe, camera in de aanslag. Hij is trots dat de Nieuwerkerkse school het Zeeuws Verkeersveilig heids label heeft bemachtigd. „Je merkt dat door het bezig zijn met die verkeersveiligheid de sfeer ver andert. Er wordt meer nagedacht over het verkeer. Leerkrachten, kin deren en ouders zijn er meer op gefocust en dat is een goede zaak." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duive land staat twee procent van de be roepsbevolking ingeschreven als werkzoekende. Dat is binnen Zee land het laagste percentage. Op het eiland dreigt krapte op de arbeids markt. Er zijn steeds meer vacatu res en het wordt steeds lastiger die in te vullen. De gemeente Schouwen-Duive land is al enige jaren actief op het gebied van reïntegratie van werk zoekenden en daar worden nu de vruchten van geplukt. Het aantal mensen met een uitkering nam in 2006 op het eiland met twintig procent af. Binnen de kring van ge meenten met tussen de 30.000 en 60.000 inwoners staat de gemeen te Schouwen-Duiveland daarmee in de top drie van gemeenten. Het aantal arbeidsplaatsen is op het eiland in 2006 met 220 geste gen en de gemeente voorspelt nog verdere groei van het aantal ba nen. Het aantal werkzoekenden is met 20 procent gedaald en de ge meente gaat er vanuit dat die da ling zich de komende tijd nog voort zal zetten. Het aantal vacatures groeit, maar probleem is dat daar relatief veel moeilijk vervulbare vacatures tus sen zitten. Het aantal werkzoeken den is laag, maar de helft van de baanzoekenden heeft een grote af stand tot de arbeidsmarkt. Om die mensen toch aan een baan te hel pen is volgens de gemeente (om)scholing nodig. Ander wapen in de strijd tegen werkloosheid ligt in de visie van de gemeente in nauwere samen werking tussen het gemeentelijk Centrum Werk en Inkomen en de ondernemers op het eiland. In het kader daarvan wordt binnenkort een digitaal ondernemersloket - als onderdeel van de gemeentelij ke website - gelanceerd. Na de zomer wordt begonnen met de bouw van een bedrijfsverzamel gebouw in het gemeentehuis. DE innovatie onder de anti-rimpel behandelingen Gaat het verstijven van de proteïnen in de huid tegen Strijkt diepe rimpels glad HET alternatief voor bijvoorbeeld dure en ingrijpende behandelingen in de esthetica! Klinische cosmeceutica zonder doktersrecept WAAR D E C 0 U P 0 N Verkrijgbaar bij: Middelburg-Goes-Vlissingen 1 www.derodepilaren.nl 2e POT KORTING Sur Plus* Lifting Cream i 50 ml 108? 89," j Nu 2e verpakking voor 44,50 5 i Spaar mee voor korting op het unieke Disney's 15e Verjaardagsspel! A j De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneys15everjaardagsspel.nl DlS'no,y'.v Vrn-jöartJfliyssJ-of

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61