Binnenland 1% SNSREAAL WHO: milieu kost in Nederland elk jaar 21.000 mensenlevens eeeft nieuwe aandelen uit pc Politie Baalt 4 W Hoge gast Veertien procent sterfgevallen houdt verband met milieu. Voetballen op Bussums grasveldje mag niet Minister wil aanpak videogame met geweld 'Woensdag gehaktdag' deels gepubliceerd Ouderen kijken het meest naar televisie PZC Donderdag 14 juni 2007 5 SNS REAAL is een bank- en verzekeringsconcern met een balanstotaal van 80 miljard en circa 6.000 medewerkers. Aan de belegging zijn risico's verbonden. De waarde van de aangeboden effecten kan fluctueren. Rendementen uit het verleden zijn geen garantie voorde toekomst. Potentiële beleggers wordt geadviseerd om eerst hun eigen beleggingsadviseur te raadplegen alvorens een beleggingsbesluit te nemen. Het is onze ambitie om de favoriete financiële dienstverlener te zijn voor particu lieren en het MKB in Nederland en een winstgevende groei te realiseren voor onze aandeelhouders. De aanstaande overname van de Nederlandse verzekerings activiteiten van het Franse AXA S.A. sluit aan bij deze ambitie. Met deze overname verdubbelen we bijna ons marktaandeel en versterken we onze positie in de Nederlandse verzekeringsmarkt. Om deze overname te financieren geven we voor 350 miljoen nieuwe aandelen uit. Om de liquiditeit in het aandeel SNS REAAL te vergroten zal onze grootaandeelhouder, de Stichting Beheer SNS REAAL, tot maxi maal 250 miljoen van haar bestaande aandelen verkopen. Voor particuliere beleggers die daarvoor in aanmerking komen geldt dat zij de eerste 200 aandelen waarvoor wordt ingeschreven toegewezen krijgen. Inschrijven op aandelen is mogelijk vanafi3 juni vanaf 09.00 uur tot 21 juni 17.30 uur. Meer weten? Ga dan naar www.snsreaal.nl of www.euronext.com voor het gratis prospectus of neem contact op met uw eigen bank. WOERDEN - De Nederlandse Politie bond (NPB) keert zich tegen het plan de vroegere luitenant-gene raal Ad van Baal te benoemen tot bestuursvoorzitter van de Politiea cademie. Volgens de bond slaat mi nister Ter Horst de plank mis met deze voordracht. Van Baal zou 'ei genwijs, eigengereid, tactloos en impulsief zijn aldus een woord voerder van de NPB gisteren. SCHIERMONNIKOOG - De bewoners van Schiermonnikoog liepen giste ren uit voor de koningin. Beatrix bracht in 1980 voor het laatst een officieel bezoek aan het eiland. De vorstin bezocht onder meer de vuur toren van Schiermonnikoog. foto ANP GENEVE - Jaarlijks overlijden 21.000 Nederlanders als gevolg van het slechte milieu. Dat stelt de Wereld gezondheidsorganisatie WHO in een gisteren gepubliceerd landen- rapport. Volgens de organisatie staat 14 procent van de sterfgeval len in Nederland in relatie tot het milieu in brede zin. Als direct gevolg van de luchtver vuiling in Nederland sterven jaar lijks 3600 mensen, aldus de WHO. Het slechte milieu en de daarmee samenhangende sterftegevallen komt vooral tot uiting in het voor komen van ziektes als hart- en vaatziekten, kanker, aandoeningen aan de luchtwegen en ongelukken. Onderzoekers hebben bij de vast stelling van de milieugesteldheid niet alleen naar (natuur)vervuiling gekeken. Zij hebben ook arbeids omstandigheden, UV-straling, ge luidshinder, landbouwtechhnie- ken, klimaat, veranderingen in het ecosysteem, de mate van verstede lijking en menselijk gedrag meege wogen. Voor GroenLinks was het rapport reden gisteren aan te drin gen op een spoeddebat in de Twee de Kamer. De Kamer werd het er over eens eerst een brief van het kabinet af te wachten. GroenLinks reageerde geschokt en riep de ministers Ab Klink (Volks gezondheid) en Jacqueline Cramer (Milieu) op het aantal dodelijke slachtoffers van milieuvervuiling deze kabinetsperiode te willen hal- GroenLinks roept naar aanleiding van een onderzoek het kabinet op het aantal dodelijke slachtof fers van milieuvervuiling deze ka binetsperiode te halveren. veren. Volgens fractiewoordvoer der Wijnand Duyvendak doet Ne derland het volgens het rapport slechter dan de buurlanden België en Duitsland. Nederland loopt in zijn ogen dus achter in adequaat beleid en moet en kan een flinke inhaalslag maken. Overigens blijkt uit een ander on derzoek, van Market Response en Pure Profit, dat van de Nederlan ders die bewust minder energie ge bruiken, de meesten dat doen om geld te besparen. Het milieu komt als reden voor energiezuinigheid van de consument op de tweede plaats. Het onderzoek richtte zich op het verantwoordelijkheidsge voel van consumenten voor een duurzame samenleving. Uit de en quête blijkt verder dat bijna de helft van de Nederlanders zichzelf verantwoordelijk acht voor het rea liseren van een duurzame samenle ving. DEN HAAG - Voetballende mannen die een Bussums groenveldje ge bruiken voor hun wekelijkse potje voetbal, mogen dat niet meer doen, zo besloot de Raad van Sta te gisteren. De Raad bleek het eéns met een uitspraak van de rechtbank dat 'het intensieve gebruik van de be trokken gronden als voetbalveld strijdig is met de daarop rustende bestemming groenvoorzieningen'. LUXEMBURG - Minister Hirsch Bal- lin van Justitie wil strengere regels voor gewelddadige video- en com puterspelletjes voor kinderen. Verkopers die willens en wetens gewelddadige spelletjes aan (te) jonge kinderen verkopen, zullen via het strafrecht harder worden aangepakt. Volgens hem zijn de schadelijke effecten van extreem geweld voor kinderen inmiddels genoegzaam bekend. AMSTERDAM - Fragmenten uit de roman Woensdag gehaktdag van de wegens moord op zijn echtge note veroordeelde schrijver Ri chard Klinkhamer worden nu toch gepubliceerd. Klinkhamer schroomde niet over juist een moord op een vrouw te schrijven. Geen uitgeverij die er aan begon, maar tijdschrift Kinbo- te waagt zich nu toch aan enige passages. AMSTERDAM - Vorig jaar zaten Ne derlanders gemiddeld bijna vijf tien uur per week voor de televi sie. Het aantal uren dat zij voor de tv doorbrengen, neemt met de leeftijd toe. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Mensen van 65 jaar en ouder kij ken gemiddeld 21 uur per week. Jongeren tussen 15 en 24 jaar kij ken dertien uur per week.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5