Pakwagens naar Lage Zoom Zeeland PZC 25 KNRM in actie voor omgeslagen catamaran bij Haringvlietsluis Tassen gestolen na babbeltruc Tijdelijk terrein voor stalling kermiswagens Renesse en Haamstede. □2 SCHOUWEN-DUIVELAND 32 31 Korreltjes voor op het bolletje Toost op een geslaagde verhuizing! door Ton van den Nouweland zierikzee - De pak- en salonwa gens van de exploitanten van de twee kermissen in de Westhoek moeten naar de Lage Zoom in Renesse. De maatregel gaat deze zomer in, zo hebben burgemeester en wet houders de gemeenteraad gisteren laten weten. De stalling van de kermiswagens is al enkele jaren een probleem. De ondernemersverenigingen van Renesse en Burgh-Haamstede kla gen over het verlies van reguliere parkeerterreinen midden in het hoogseizoen. Ze vinden ook dat de stalling van kermiswagens op parkeerterrein Kriekemeet in Haamstede en aan de Oude Mool- weg en Laöne in Renesse het ver keer hindert. Vorig jaar werd een voorlopige op lossing gevonden door de wagens van Kriekemeet en Moolweg te verhuizen naar het terrein van ma nege Grol in Renesse. Met ingang van dit jaar kan dat niet meer, om dat door aanleg van nieuwe na tuur de gronden van manege Grol kleiner geworden zijn. Bovendien wil het gemeentebestuur de zo merse verkeersstroom door Renes se verbeteren en daarom moeten ook langs de Laöne de woon- en pakwagens weg. In de zoektocht naar een goed van STELLENDAM - De bemanning van de in Stellendam gestationeerde KNRM-reddingboot Willemtje moest dinsdagavond in actie ko men. Het kreeg een melding van een omgeslagen catamaran bij de Haringvlietsluis. De reddingboot was na ongeveer vijf minuten varen ter plaatse, evenals de politie, maar de hulp verleners vonden niets. Na enig de omgeving afgesloten terrein, kwam het gemeentebestuur te recht bij het gedeelte van de Lage Zoom, tegenover het bedrijventer rein van Renesse. Dit terrein is be doeld voor verblijfsrecreatie, maar blijft in elk geval dit en komend jaar vrij van bebouwing. Het nieuwe stallingsterrein wordt ingericht met permanente voorzie ningen voor water en elektra. In een kostenafweging bleek dit goed koper dan het elk jaar opnieuw in stalleren van deze voorzieningen. Temeer daar het niet uitgesloten is Voor 20.000 euro wordt aan de Lage Zoom in Renesse een ter rein ingericht voor kermiswa gens. Verkeershinder en parkeer overlast worden zo voorkomen. zoekwerk werd besloten navraag te doen bij de Catamaran Club in Hellevoetsluis. Vervolgens bleek dat de beman ning van de catamaran het pro bleem zelf had weten op te lossen. Ze waren inderdaad omgeslagen met hun schip, maar waren er zelf in geslaagd de catamaran weer recht te zetten waarna men terug keerde naar het strand. dat dit terrein langer dan twee jaar beschikbaar blijft. B en W schrij ven dat zij het belangrijk vinden dat er voor de kermissen van Ren esse en Burgh-Haamstede een goed overloopterrein beschikbaar is. De kosten die hiermee gemoeid zijn, bedragen 20.000 euro. Omdat de aanleg van het terrein de door stroming van het verkeer in Renes se bevordert en bovendien de par keerdruk vermindert, vinden B en W het verantwoord dit geld uit het mobiliteitsfonds te halen. De raad neemt 28 juni een besluit over de kosten. De bedrijven aan de Lage Zoom worden op de hoog te gebracht. De kermis van Renes se is van 27 juli tot en met 1 augus tus. Die van Burgh-Haamstede draait van 2 tot en met 4 augustus. MIDDELBURG - Een onbekende vrouw heeft gistermiddag uit de woning van twee Middelburgse vrouwen een tas gestolen. Een 88-jarige en een 76-jarige vrouw werden slachtoffer van een babbel truc. De vrouw kwam met een smoes de woningen binnen. In de tas van de 76-jarige vrouw zaten onder meer sleutels en persoonlij ke papieren. De inhoud van de an dere tas is (nog) onbekend. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl „Cut", klinkt het over de filmset in de straten van Zierikzee. Ogenblikkelijk snelt de visagiste toe om hoofdrolspeler Kris bij te werken. Hij is de weg over ge rend en daarbij gegrepen door een auto. Een dieprood straaltje bloed sijpelt uit zijn rechteroor. Net echt. Kris laat zich ondertus sen doodstil de persoonlijke aan dacht van de make-up welgeval len, geconcentreerd op de volgen de scène. Diep gebogen over zijn hoofd worden nog wat oneffenhe den weggewerkt. „Boe", plaagt hij haar zacht, maar onver wacht. De visagiste reageert als gestoken door een wesp. Om daarna spoorloos te verdwijnen: even de ooglijntjes bijwerken. Performancekunst zet mensen aan het denken Gemeente Vlissingen reikt tot het strand van Cadzand-Bad Donderdag 14 juni 2007 Tip? redzzee@pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE - De zachtrose bloemen zijn fier gericht naar de hemel. Het trekt de aandacht van de voorbijganger. Wat zal het zijn, is het onderdeel van de nieuwe natuur langs de recreatieverdeelweg bij Haamstede of is het een gewas van een boer? Het blijkt de teelt van blauw maanzaad te zijn. „De korreltjes voor op het bolletje van de bakker", zegt agrariër A. Bil uit Kerkwerve. Blauw maanzaad wordt niet op grote schaal verbouwd. Voor Bil is dit het enige perceel dat hij teelt. „Het is een zeer kleinschalige teelt, de markt is snel vol, zeker omdat het product goed bewaard kan worden." Elders in de buurt van Haamstede ligt nog een groot perceel, maar dat staat nog niet in bloei. foto Marijke Folkertsma GEIJTENBEEK EUROMOVERS 5 EUROPEAN MOVER PARTNERSHIP Wij feliciteren Archikon met de opening van het nieuwe pand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59