Raad Terneuzen tegen supermarkt bij skihal Relaxed naar Gent Lekker met de bus Geen schot in crematorium Team De Afvallers wint tweede Tragelgames Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop. Auping dealer Uit de lucht gevallen brief van provincie zorgt voor verwarring. PZC Donderdag 14 juni 2007 29 wmdtrtyk.j€mri/trd- Tapijt gordijnen worden gratis gelegd en gemaakt m.u.v. trappen in de maan- Tapijt, Zonwering, den juni, juli Laminaat, Matrassen, en augustus Novilon, Bodems, 's zondags Marmoleum, Bedlinnen, gesloten Gordijnen Dekbedden door Cino van den Broecke TERNEUZEN - Na een dag van sportief plezier won het team De Afvallers gisteren de tweede editie van de Tragelgames, een sportmiddag voor cliën ten met een verstandelijke beperking van stich ting Tragel. Op de velden van hockeyclub Olym- pia in Terneuzen streden bijna vijftig cliënten de hele dag in zes teams om de hoogste eer: een grote beker. Te sportdag was een stageproject van ClOS-sta- giaire Rianne Locht. Tal van bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen leverden een bijdrage aan de organisatie van de sportdag. De deelnemers kregen verschillende sportonder delen te doen. Als gast van een hockeyvereniging konden hockeyspelletjes niet ontbreken. Er wa ren onder meer partijtjes bounce-hockey, er wer den strafballen genomen en er werd ook een mi- nihockeytoernooitje afgewerkt. Verder bouwden de deelnemers blokkentorens, renden ze met dienbladen vol waterbekers en slalomden ze langs hindernissen. De teams waren samengesteld uit cliënten van de diverse dagbestedingslocaties van stichting Tra gel in Zeeuws-Vlaanderen. Na een spannende dag vol sport, spel en vooral plezier bleek het team van het Axelse houtatelier De Afvallers de mees te punten te hebben verzameld. Daarmee ging de beker naar Axel. De Mix-jes, een samengevoegd gezelschap van diverse locaties, eindigde als twee de, De Vrijbuiters van atelier De Stiel derde. De Beasty Boys en de Fellekes maakten tenslotte het eindklassement vol. foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De ontvangstruimte bij het crematorium aan de Bel- lamystraat in Terneuzen wordt voorlopig niet aangepast. Exploi tant Monuta heeft wel plannen voor een verbouwing volgend jaar, gaven burgemeester en wethou ders als antwoord op vragen van raadslid Giel van Boom (TOP Ge meentebelangen). Die vroeg aan dacht voor te de kleine ontvangst ruimte bij het crematorium. Als zich een andere kandidaat aan dient die een tweede uitvaartcen trum annex crematorium wil bou wen, dan willen B en W daaraan medewerking verlenen. Op dit mo ment heeft zich echter nog geen gegadigde gemeld. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Een meerderheid van de Terneuzense gemeenteraad is op dit moment tegen het onder brengen van de Colruyt super markt in het in aan bouw zijnde Leisurecenter. Dat bleek gisteravond in de com missie Samenleving, waar burge meester en wethouders de menin gen peilden over het mogelijk op starten van een bestemmingsplan procedure om de supermarkt en grootschalige detailhandel te reali seren. De discussie werd een beetje in het slot gegooid door een plotse ling uit de lucht gevallen brief van de provincie aan makelaar Fer- mont die namens de projectont wikkelaar optreedt. Daarin wordt gesteld dat de voorgestelde invul ling van het Leisurecenter 'onvol doende of niet onderbouwd is'. Gedeputeerde staten zeggen dan ook 'vooralsnog geen reden' te zien om medewerking te geven Een meerderheid van de Terneu- zense gemeenteraad is tegen ves tiging van een Colruyt super markt bij het in aanbouw zijnde Leisurecenter. aan de plannen. Het woordje 'voor alsnog' zou betekenen dat er nog wel gepraat kan worden. Wethou der Adhemar van Waes zei niet ge charmeerd te zijn van het tijdstip waarop de brief aan de raad is ge faxt. Bovendien is het schrijven niet gedateerd noch ondertekend. „Hier zal zeker nog over gesproken worden, want het is zeer ongebrui kelijk dat er plots zo'n brief komt, net voor een commissievergade ring." Bestuurder R. Lensen van Leisure Development Zeeland wees er op dat het project financieel staat of valt met de komst van Colruyt. Als de supermarkt wordt geweigerd, haken waarschijnlijk ook de ande re bedrijven af Behalve Karwei, die sowieso wil komen. Maar dan zal de hele ontwikkeling bij voor baat gedoemd zijn tot mislukking, betoogde Lensen. „Hetgeen bete kent dat er een mooie skihal komt, zonder sneeuw." De ondernemersverenigingen Ax- clusief en City Terneuzen lieten weten dat ze helemaal geen detail handel willen. De PvdA, Christenunie, SGP, Top Gemeen tebelangen en GroenLinks zijn te gen een supermarkt bij het Leisure center. De WD, Pim Broekhuysen (eigen lijst) en het CDA zijn voor stander. De gemeenteraad geeft in de raadsvergadering van donder dag 26 juni definitief advies. Gent is de meest historische stad van Vlaanderen. Een bruisende stad die ideaal is voor een gezellig dagje uit. Vanuit Goes en via Terneuzen reist u met lijn 20 makkelijk en comfortabel naar Gent. U heeft geen parkeerproblemen of parkeerkosten en zoeken naar de weg hoeft ai helemaal niet. Bij aankomst stapt u uit in het centrum van de stad. Van daaruit zijn alle attracties op loopafstand te bereiken. Verder is het centrum van Gent autovrij: nog een reden om lekker met de bus te gaan, wantje stapt in het centrum uit. Lijn 20 vertrekt vanuit Goes op zaterdag en zondag vijf keer per dag, dus u kunt vertrekken wanneer u maar wilt. Meer informatie? Kijk op connexxion.nl. Alles voor de reiziger. COnnexxion

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57