Zeeland PZC Gemeenten en bedrijfsleven samen in denktank ZEEUWS-VLAANDEREN 32 25 31 Dagelijks gemeentebestuur gematigd positief. D2 Kinderen leren op de straatspeeldag over veilig verkeer Toost op een geslaagde verhuizing! GEIJTENBEEK EURO MOVER www.verhuis.info Performancekunst zet mensen aan het denken Donderdag 14 juni 2007 Gemeente Vlissingen reikt tot het strand van Cadzand-Bad Tip? redtern@pzc.nl Sluis klimt uit financieel dal door Frank van Cooten OOSTBURC - De gemeente Sluis klimt voorzichtig uit het financiële dal. De algemene reserve stijgt dit jaar van bijna een miljoen euro in de min naar ruim zeven ton in de plus. Dit is voor het dagelijks gemeente bestuur echter nog geen reden in polonaise door het gemeentehuis te lopen. „Het resultaat is margi naal positief We blijven balance ren op het koord, maar door een zwaardere staf in onze handen val len we er minder makkelijk van af', zeiden wethouders Leen Wil le en Henk Luijendijk gisteren bij de presentatie van de kadernota 2008-2011. Met deze nota geeft het college de richting aan voor het fi nanciële beleid in de komende ja ren. Het positieve resultaat komt met name door een hogere uitkering uit het gemeentefonds en door het intern schuiven met geld. Zo gaat 350.000 euro van de reserve afval stoffenheffing naar het weerstands vermogen. Daar komt ook nog een extra dividend-uitkering van Delta bij (488.000 euro) bij, zodat het weerstandsvermogen uitkomt op bijna 1,2 miljoen euro. De Del ta-uitkering wordt dus niet ingezet voor nieuw beleid. „Maar het is ui teraard de gemeenteraad die in juni beslist", aldus Wille. Ondanks betere financiële resul taten blijft het dagelijks gemeen tebestuur voorzichtig. Sluis blijft balanceren op een koord maar valt er minder makkelijk van af. Toen het nieuwe college december vorig jaar aantrad, werd besloten schoon schip te maken. Door het beleid in de afgelopen jaren kwam Sluis in financieel zwaar weer. „Er was geen sprake van een uitslaan de brand, maar het smeulde wel." Het voorzichtige beleid wil overi- - gens niet zeggen dat er niets ge beurd. Een bedrag van circa 1,7 mil joen euro wordt ingezet voor on der meer de aanpassing en verbou wing van de brandweerkazernes in Sluis, Aardenburg, Breskens en IJzendijke, het toegankelijker ma ken van bushaltes voor mensen met een functiebeperking, de res tauratie van de NH kerktoren in Cadzand en uitvoering van het ste delijk waterplan. Als er daarnaast bij het opmaken van de begroting 2008 genoeg geld is, geeft het colle ge prioriteit aan onderhoud van wegen en de restauratie van het Sluise Belfort. De meeste belastingen worden vol gend jaar aangepast aan het infla tiepercentage. Zo stijgt de toeris tenbelasting met vijf procent en is voor de ozb een verhoging van 2,75 procent voorzien. De afvalstof fenheffing stijgt met twee procent. door Raymond de Frel AXEL - Hoe het er uitziet als je op de kop in een auto hangt? Joris Suij (11) uit Terneuzen heeft geen idee. Hij hing gister middag op de straatspeeldag in de Jan van Eyckstraat in Axel dan wel ondersteboven in een kantelauto, maar zon der bril was het voor hem verdraaid lastig kijken. Joris moest uit veiligheidsoverwegingen zijn bril afzetten. Desondanks was hij wel onder de indruk van de kanteling. „Het lijkt net of je ondersteboven aan een touw hangt. Als ik ooit bij een ongeluk betrokken ben, zal ik er zeker aan denken hoe ik snel uit een gekantelde auto kan komen", zei Joris. „Je moet je voeten op het dashboard zetten en je ach terwerk tegen de stoel aandrukken, zodat je makkelijk je gordel kan losmaken. Om te voorkomen dat je heel hard te gen het plafond valt, moet je je linkerhand als steun gebrui ken", vertelde hij. Net als een heleboel andere kinderen op tal van plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen genoot Joris van straatspeeldagactiviteiten. Het thema van de dag was dit jaar 'veilig verkeer'. In Axel vermaakten de bezoekers zich daarnaast met onder meer brandweerspuiten, straatkap sters, en een judodemonstratie. foto Camile Schelstraete EUROPEAN MOVER PARTNERSHIP Wij feliciteren Archikon met de opening van het nieuwe pand door Wout Bareman TERNEUZEN - De externe advies groep die de Zeeuws-Vlaamse ge meenten in de toekomst moet bij staan, dient zwaar te leunen op het bedrijfsleven in de regio. Burge meester J. Lonink van Terneuzen lanceerde vorige maand het plan om een denktank te formeren, die de helpende hand kan bieden bij het formuleren van een toekomst visie voor de streek. Er wordt gedacht aan mensen bui ten het politiek-bestuurlijke veld, die beschikken over een specifieke deskundigheid en affiniteit heb ben met het gebied. Het PvdA-raadslid G. van den Berg doet zijn partijgenoot Lonink in een open brief de suggestie aan de hand de zaak niet alleen door de gemeenten te laten optuigen, maar direct ook het bedrijfsleven erbij te betrekken. Want uiteinde lijk zal dat het meeste profijt heb ben van de ideeën, die uit de ko ker van de denktank komen. Van den Berg komt zelf ook alvast met een lijst 'frisse ideeën'. Die variëren van contactdagen voor uitvinders en het lokken van hoger opgeleid personeel via beur zen tot het opzetten van een jaar lijks terugkerend smaakmakend evenement om jongeren elders in het land duidelijk te maken dat het ouderwetse imago van Zeeuws-Vlaanderen volledig mis plaatst is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53