Wij hebben de hand van Sinatra nog geschud Agenda Buxtehude niet zonder avondmuziek Concert Avondmuziek op zaterdagmiddag in Sint-Nicolaaskerk. In de speelfilm Ocean's Thirteen, die gisteren in Nederland in pre mière ging, doet casinobaas Reu ben Tishkoff (Elliot Gold) zaken met de gehaaide ondernemer Wil lie Bank (Al Pacino). Als alles erop wijst dat Bank hem grotelijks beso demieterd heeft, probeert Reuben de eer nog te redden met een por tie ouwejongenskrentenbrood: „Wij hebben de hand van Sinatra nog geschud." Dat moet toch wel wat betekenen? Wat is er gebeurd met de erecode? Wat Willie Bank betreft heeft zo'n erecode nooit bestaan: Al Pacino zet hem met satanisch genoegen neer als een ijdele hufter die bijna letterlijk over lijken gaat. Bijna, want Reuben overleeft na het be drog ternauwernood een hartaan val. Zijn pseudo-zoon, de meestercri- mineel Danny Ocean (George Clooney), zweert wraak en be raamt een uiterst complex plan om Bank en diens nieuwe pat sers-casino in een klap honderden miljoenen dollars armer te maken. En passant moeten er ook nog kostbare diamanten uit een onbe reikbare kluis worden gepikt. OCEAN'S THIRTEEN Film. Regie: Steven Soderbergh Met: George Clooney, Brad Pitt, Al Pacino. Te zien in Vlissingen, Terneuzen en Bergen op Zoom. door Fritz de Jong De voorbereiding en de uitvoering van de ingewikkelde overval zijn te volgen tot in elk bizar detail. Zo zien we hoe Oceans handlangers Casey Affleck en Scott Caan de Mexicaanse lagelonenfabriek van de dobbelstenenleverancier hila risch op stelten zetten, terwijl Don Cheadle in Las Vegas onder gronds aan het wroeten is met de graafmachine die gebruikt is voor de Brits-Franse tunnelverbinding. Op een luchtige toon en gefilmd in een vlotte retrostijl die eer be toont aan misdaadfilms uit de ja ren zestig en zeventig, laat regis seur Steven Soderbergh alle onder delen van Oceans omslachtige plan de revue passeren. Daarmee keren de filmmakers terug naar de wortels van Ocean's Eleven, en het gelijknamige Frank Sinatra-vehikel uit i960, dat als inspiratiebron diende. In de vervolgfilm Ocean's Twelve was de sterrencast wat al te opzich tig bezig zichzelf te vermaken tij dens zijn filmische snoepreisje langs Venetië, Amsterdam en Pa rijs. In de derde - en volgens Ste ven Soderbergh meteen ook laat ste - aflevering van de lucratieve reeks misdaadkomedies doen Brad Pitt, Matt Damon, veteraan Carl Reiner en alle andere sidekicks zichtbaar hun best om ook het pu bliek weer eens een leuke avond te bezorgen. George Clooney treedt daarbij op als de onberispelijke gastheer, die vanuit Las Vegas alle touwtjes strak in handen houdt. Altijd strak in het pak, nooit een zorgelijke rimpel op het gezicht en immer voorbereid op tegenslagen. Clooneys Danny Ocean is cooler dan cool - zelfs als hij samen met zijn trouwe linkerhand Brad Pitt op de nostalgische toer gaat en de teloorgang van het klassieke Las Vegas betreurt. Clooneys Ocean is een man van eer, klasse en stijl. Een man die het waard is om de hand van Sinatra te schudden. door Ali Pankow BROUWERSHAVEN - „Stel je toch voor: Er moesten beveiligingsbe ambten worden ingezet om het pu bliek in bedwang te houden. Dat gebeurde ruim driehonderd jaar ge leden: zoveel mensen kwamen af op de wekelijkse Abendmusiken in de Mariakerk in Lübeck", schetst organist Prosper Sevestre van de Sint-Nicolaaskerk in Brouwersha ven. Als mede-organisator van het Buxtehude Festival Zeeland hoeft het wat hem betreft niet volledig storm te lopen bij het concert Avondmuziek zaterdagmiddag in deze Brouwse kerk, maar hoopt hij uiteraard wel op veel belangstel ling. Het begrip Abendmusiken is nauw verbonden met de compo nist Dietrich Buxtehude. Volgens Sevestre kwamen de concerten te gemoet aan de grote vraag van het publiek om verpozing. „Puur enter tainment dus. Vooral de hande laren die wachtten voor de ope ning van de effecten- en goederen beurs hadden hier behoefte aan. De concerten vonden wekelijks plaats eerst op de donderdagen, later op vijf zondagen in de Ad ventstijd om 16.00 uur. De organisatie van het Buxtehu- de-festival volgt die traditie. Ook Avondmuziek in de Sint-Nicolaas kerk begint zaterdag op dat tijd stip. Uitvoerenden zijn het Vocaal ensemble Magnificat van Goe- ree-Overflakkee onder leiding van Rinus Verhage, blokfluitensemble Tibiarum Cantus onder leiding van Elly Bakker en organist Wim Diepenhorst. Het programma om vat werken van componisten uit de tijd van Dietrich Buxtehude, zo als Nikolaus Bruhns (Praeludium in e voor orgel), Vincent Lübeck (Hilf deinem Volk, Herr Jesu Christ voor koor), Georg Friedrich Handel (sonate voor orgel en fluit), Johan Sebastian Bach (Jesu, meine Freud voor koor) en natuur lijk Buxtehude zelf met enkele koorwerken en de Ciaconna in D voor orgel. PZC Donderdag 14 juni 2007 33 AGENDA OP PAD Kerkenpad Een wandeling langs diverse kerken o.l.v. een gids. Middelburg, Koorkerk, 13.30 uur; MUZIEK Zeeuws mannenkoor Van (licht)klassieke muziek tot volksmu ziek, maar ook liturgische muziek be hoort tot het repertoire van dit veelzijdi ge koor. Dirigent Marcel van Westen. Vlissingen, Ter Reede, 19.30 uur. Miniconcert Orgelconcert door Gerard Boot in kader van Lange Jan Project 2007 Middelburg, Koorkerk 15.00-15.30 uur; EXPOSITIES Beeldenpsalm-Psalmenbeeld Tentoonstelling met schilderijen van Henk Pietersma geïnspireerd op de Bijbel. Hij maakte o.a. de omslag van de Nieuwe Bijbelvertaling (t/m 30/6). Middelburg, Wandelkerk (voet Lange Jan) ma t/m vr 10.30-17.00 uur, za en zo 13.30-17.00 uur; meer agendanleuws op www.pzc.nl Het orgel in de Middelburgse Koorkerk. Vanaf deze kerk wordt een wande ling gehouden langs verschillende kerken in Middelburg, foto Lex de Meester FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Pirates of the Caribbean 3: 20.00 uur: Ocean's 13: 20.00 uur; Frac ture: 20.00 uur; Spider-man 3: 20.00 uur; MIDDELBURG Schuttershof, As I was wondering: 20.00 uur; TERNEUZEN Merral, Fracture: 20.15 uur; Ocean's 13: 20.15 uur; Pirates of the Caribbean: 20.00 uur; Spider-man 3: 20.00 uur; VLISSINGEN CineCity, Assepoester en de keuken prins: 14.00 uur; Death Proof: 19.00 en 22.15 uur; Fracture: 19.15 en 22.00 uur; Haaibaai: 14.00 uur It's a boygirl thing: 14.00 uur; Mr. Bean's holiday14.00 en 16.00 uur; Ocean's 13: 13.45, 16.30, 19.15 en 22.00 uur; Pirates of the Carib bean: 14.00,16.00, 18.45, 20.00 en 21.15 uur; Premonition: 16.00,19.00 en 21.45 uur; Spider-man 3: 13.30 en 16.15 uur; The number 23: 22.15 uur; Zodiac: 16.00 en 19.15 uur; Spider-man krijgt het weer aan de stok met diverse vijanden. Een scene uit Ocean's Thirteen, waarin Danny Ocean opnieuw een ingenieus roversplan bedenkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35