Zeeland BUSVAKANTIES Vlissingen reikt tot Cadzand-Bad .NL boek online of bel 0900 - 9697 Begin weghalen sloopschepen Oude meettechnieken achterhaald en verwarrend. V&D6RDAG 2007 Geen kado-inspiratie? Papa kijkt al het hele jaar uit naar zyn Meouior's kaclo www.riedam.nl 8-/1 O-daagse bus-/excursiereizen Oostenrijk en Frankrijk Supervoordelige en compleet verzorgde reizen door heel Europa waarom zou je verder zoeken m PZC Donderdag 14 juni 2007 I 31 door Wout Bareman SAS VAN CENT - Het eerste van een kleine twintig sloopschepen, die her en daar verspreid liggen in de Kanaalzone, is gisteren wegge haald. Dat gebeurde nadat Rijkswa terstaat de eigenaar had opge spoord. De man heeft nog drie an dere wrakken in Sas van Gent lig gen. Die verdwijnen vermoedelijk direct na de zomervakantie. Het gaat om een gezamenlijke ac tie van Rijkswaterstaat, het ha venschap Zeeland Seaports en de gemeente Terneuzen. Her en der in de zijarmen van het Kanaal Gent-Terneuzen liggen de sloop schepen de beroepsvaart in de weg. Ze vormen ook een bedrei ging voor het milieu. Jurist G. van Woudenberg van waterstaat: „Wij speuren nog naar de eigenaren van de overige wrakken. Dat doen we met aanplakbiljetten en via ad vertenties. Reageren ze niet dan halen we ze zelf weg." door Marcel Modde GOES - De gemeente Vlissingen is groter dan over het algemeen wordt gedacht. Het grondgebied omvat ook stukken uit het strand van Cadzand-Bad. Diemenaar A. van der Meer pre senteerde gisteren aan de Techni sche Universiteit Delft zijn promo tie-onderzoek naar de werkelijke loop van de gemeentegrenzen. Hij stuitte op meer dan 2300 plaatsen waar een verschil is te zien tussen de gehanteerde grens en de scheidslijn zoals die bij het Kadas ter en de Topografische Dienst ligt vastgelegd. Voor gemeenten rond de Wester en Oosterschelde is de vijf meter dieptelijn 'bij gewoon laag water' gangbaar. Die bepaling dateert uit 1880 en zorgt voor verwarring, constateert Van der Meer. „De lig ging ervan verandert voortdu rend." Ook is nog vaak de rechte lijn tussen twee kerken leidend. De onderzoeker bepleit een herij- Waar precies de gemeentegrens loopt, is zeker niet overal even duidelijk. Een onderzoeker van de TU Delft stuitte op 2300 ver schillen. king op basis van de tegenwoordig mogelijke positiebepaling via satel lieten. „En wanneer die gegevens in één keer formeel worden goed gekeurd en vastgelegd, is het gelijk voor iedereen duidelijk." De promovendus toont aan de hand van een luchtfoto van het strand bij Cadzand hoe verwar rend de bestaande situatie is. De grens tussen Vlissingen en Sluis wordt op drie verschillende manie ren getrokken. De gemeenten zelf houden vast aan de laagwaterlijn, zegt ambtenaar openbare orde en veiligheid H. Saffrie. Die komt overeen met de denkbeeldige lijn tussen de grotere paalhoofden, zo als in 1990 per wet werd vastge legd. Bestuurlijk is afgesproken dat Vlissingen bij calamiteiten in de Westerscheldemonding de coördi natie voert. „Ook al is dat op Sluis' grondgebied", zegt Saffrie. „Want gedonder over op wiens stukje een schip net ligt, kunnen we dan niet hebben." In de praktijk heeft de verwarring over de exacte loop van de gemeentegrens volgens hem dan ook geen consequenties. Mocht het tot een formele correc tie komen van de Kadastrale grens, dan is het nog onduidelijk of Sluis er financieel op achteruit gaat. De uitkering uit het landelijk gemeentefonds is deels gerelateerd aan de totale oppervlakte van een gemeente. RI6DRM H6INK6NSZRND B.V. Tel: 0113-56 77 50 J Wie Oostenrijk zegt, denkt aan Tirol. En wie Tirol zegt, denkt direct aan een indrukwekkend berglandschap, een prachtige natuur en bovenal gezelligheid! 8 dgn HARTJE TIROL v.a.€429 Vanuit het vriendelijke Gasthof Linde in het stadje Wörgl maken we leuke excursies naar onder andere een Schnapsstokerij in Brixen, het Kaisergebergte en de Swarovski 'Kristalwelten'. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de gezellige stad jes, waaronder St.Johann, Innsbruck en Solbad Hall! Deze reis vol afwisseling brengt u naar Oostenrijk, Zwitserland én Italië! Plaatsen als St. Moritz, het kuuroord Merano en natuurlijk de besneeuwde Alpen heten u welkom! 10 dgn DRIELANDENREIS TIROL v.a.€ 549 Vanuit Nauders maken we prachtige excursies naar onder meer de Kaunertalergletsjer, Europa's hoogstgelegen meer de Silvrettasee, de mondaine wintersportplaats St. Moritz en het Italiaanse kuuroord Merano, waar u kunt winkelen en genieten van de middeleeuwse architectuur in het pittoreske centrum. Een zeer complete reis naar het unieke, in de Pyreneeën gele gen Lourdes, waar u een combinatie van bijzondere plech tigheden en een schitterende omgeving wacht! 8 dgn PYRENEEËN LOURDES v.a. 599 Naast een diepgaande kennismaking met het bedevaartsoord Lourdes, maken we ook fraaie uitstapjes in de omgeving. We bewonderen onder meer het klooster van Gildard in Nevers, het bekende Pyreneeëndorp Gavarnie, het kuuroord Cauterets en Pau, de stad van koning Hendrik IV. Vertrekdata: 23/6,7-14-21-28/7,4-11 -18/8 en 1 -8/9 Reisnummer SZ 24.623, zie www.kras.nl/24623 Vertrekdata: 6-20/7,17-31/8 en 14/9 Reisnummer SZ 24.624, zie www.kras.nl/24624 Vertrekdata: 17-24-31/8 en 7-21/9 Reisnummer SZ 24.649, zie www.kras.nl/24649 110.000 VAKANTIEWONINGEN, boek ONLINE voor de LAAGSTE PRIJS! E Van de gemeentegrens tussen Vlissingen en Sluis bestaan drie verschillende varianten. In de praktijk wordt de (witte) laagwaterlijn gehanteerd, zoals ook wettelijk is vastgelegd. Het Kadaster heeft de scheidslijn echter ingemeten van paalhoofd tot paalhoofd (dikke stippel), waardoor Vlissingen formeel eigenaar is van stukken Cadzands strand. De Topografische Dienst gaat uit van een tussenvorm. wj Cadzand-Bad gemeente Sluis gemeente Vlissingen grens volgens Topografische Dienst I grens volgens Kadaster officiële grens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33