I si nid PZC Beslissing Sint Laurens uitgesteld Wethouder Veere sluit extra onderzoek naar Hellas niet uit Bouw stil door gierzwaluwen WALCHEREN 32 25 31 Wethouder Kool trekt plan voor woningbouw voorlopig nog even in. Toost op een geslaagde verhuizing! Film GEIJTENBEEK EUROMOVERS Performancekunst zet mensen aan het denken Donderdag 14 juni 2007 Gemeente Vlissingen reikt tot het strand van Cadzand-Bad Tip? redwalch@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De beslissing over het aantal nieuwe woningen dat in Sint Laurens komt, is uitgesteld. Dat heeft wethouder H. Kool-Blok land besloten naar aanleiding van de discussie in de commissieverga dering van afgelopen maandag. Een grote groep bewoners van het dorp was daar aanwezig om duide lijk te maken dat het dorp de uit breiding niet wenst. Kool vindt de steun van alleen de coalitiepartijen PvdA, CDA, SGP en WD niet voldoende om het plan door te zetten. „Ik hecht be lang aan een breder draagvlak", zegt ze. De gemeenteraad wordt wel gevraagd om geld beschikbaar te stellen voor het voorbereiden van woningbouw. Er wordt alleen geen beslissing genomen over het plan zelf. De woningen moeten aan de zuid-west kant van het dorp ko men, vanaf de Noordweg gezien achter het sportveld. Tot nu toe is altijd gesproken over 150 huizen. „Dat is geen absoluut aantal", zegt Kool nu. „Het is wel een boven grens. Het kan zijn dat het aantal naar beneden wordt bijgesteld, maar we hebben altijd 150 gezegd om geen verkeerde verwachtingen te wekken." Volgens de wethouder is het nood zakelijk om veel in één keer te bou wen. „We hebben dat volume no dig om de wensen voor sociale wo ningbouw en de zorgwoningen te kunnen honoreren. Twintig pro cent wordt sociale woningbouw, twintig procent bestaat uit goedko pe koophuizen, onder de twee ton." „Als er minder woningen komen, wordt het ingewikkelder en duur der. Als je het faseert, dus langer de tijd neemt voor de bouw, dan wordt het ook ingewikkelder en duurder." Bovendien kan Sint Lau rens de groei goed gebruiken, vindt ze. „Je hebt bijvoorbeeld een bepaalde maat nodig om een school in een dorp overeind te kunnen houden. In Nieuw- en Sint [oosland voeren we dezelfde W* De beslissing over het aantal nieuwe woningen in Sint Laurens is uitgesteld. Vermoedelijk be sluit de gemeenteraad in het na jaar definitief over het plan. discussie. Daar zitten mensen juist te springen om nieuwbouw." Kool vindt dat het dorp niet te hard groeit als er in drie jaar 150 woningen bijkomen. „Er zijn al een tijd geen huizen gebouwd. Als je dat in de tijd uitzet, dan kom je ook op een langzame fasering." De dorpsvereniging bestrijdt dat extra bevolkingsgroei de school kan redden. Nu al gaat een groot deel van de kinderen in het dorp in Middelburg naar de reformatori sche school. Kool verwacht dat de gemeente raad in het najaar een definitieve beslissing neemt. OOST-SOUBURG - Kinderen van basisschool De Burcht-Rietheim in Oost-Souburg vermaken zich tijdens de Nationale Straatspeeldag. De leerlingen van de school kregen gisterochtend geen les binnen, maar deden spelletjes buiten. De Van Visvlietstraat bij de school was ervoor af gezet. Veel spelletjes hadden iets te maken met boten en water. Zo visten onderbouwkinderen vanuit een piratenschip met een schepnet op plastic zeesterren en schelpen in een opblaasbad- je; deden middenbouwkinderen een estafettera ce 'in' een kartonnen bootje en gooiden boven bouwkinderen zakjes water die anderen dan weer in een emmer moesten opvangen. De kinde ren - sommigen geschminkt als zeerover - deden overal enthousiast aan mee, voor het eerst bege leid door de leerlingen van groep 8. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder DOMBURG - Wethouder J. Melse (SGP, dierenwelzijn) van Veere sluit niet uit dat er toch een extra onderzoek komt naar Hellas. De hond - een stafford - is een maand geleden in beslag genomen, omdat hij geen stamboom had. De Partij voor de Dieren heeft de gemeente Veere in een brief gevraagd om een extra onderzoek naar de ach tergrond en het karakter van de hond. „Ik kan me voorstellen wat voor een impact dit heeft op een gezin", zegt Melse. „Hoewel het wel iets anders is gegaan dan de dierenpartij voorstelt. Onze mede werkers zijn gebeld omdat de hond in een tuin liep, bij de konij nen, en omdat hij er agressief uit zag. Hij is toen rechtstreeks naar het asiel gebracht." door Emile Calon VLISSINGEN - De inspecteur van de Dierenbescherming heeft gister middag de renovatie van een vier tal appartementen aan de Sotte- gemstraat in Vlissingen stilgelegd. Onder de pannen van het gebouw nestelen namelijk gierzwaluwen. Deze beschermde vogels mogen niet worden gestoord bij het broe den. Bouwbedrijf Joziasse mag pas na de bouwvak op 3 augustus het werk hervatten. Dan zijn de zwalu wen weer vertrokken naar het zui den. Voor uitvoerder J. Jacobse van Jo ziasse is het de eerste maal dat hij het werk heeft moeten stilleggen. Hij weet nog niet of hij de kosten daarvan kan verhalen op de eige naar of dat het tot het risico be hoort van de aannemer. Inspecteur J. van Bruggen maakt het niet vaak mee dat hij werk moet stilleggen. Volgens hem had den eigenaar en aannemers kun nen weten dat er gierzwaluwen daar nestelen. Hij kondigde giste ren aan dat hij de komende tijd in tensief controleert of bij renovatie werkzaamheden broedende vogels worden gestoord. Tip? redactie@pzc.nl „Cut", klinkt het over de geïm proviseerde filmset in de straten van Zierikzee. Ogenblikkelijk snelt de visagiste toe om hoofd rolspeler Kris bij te werken. Hij is de weg over gerend en daarbij gegrepen door een naderende au to. Een dun, dieprood straaltje bloed sijpelt uit zijn rechteroor. Net echt. Kris laat zich ondertus sen doodstil de persoonlijke aan dacht van de make-up welgeval len, geconcentreerd op de volgen de scène. Diep gebogen over zijn hoofd worden nog wat oneffenhe den weggewerkt. „Boe", plaagt hij haar zacht, maar onver wacht. De visagiste reageert als gestoken door een wesp. Om daarna spoorloos te verdwijnen: even de ooglijntjes bijwerken. Wij feliciteren Archikon met de opening van het nieuwe pand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27