Economie ABN dreigt af te takelen Zeeland werven niet actief Nederland is koploper met telewerken Omzetgroei zakelijke dienstverleners flink Eerste proefproject met opslag kooldioxide Santander verkoopt voor 4 miljard euro Ford Mondeo introweekend: vrijdag 15 en zaterdag 16 juni. Feel the difference PZC Donderdag 14 juni 2007 15 Voorzitter Teuwen van vakbond De Unie wil ingrijpen overheid. door James McConigal CöLEMBORG - ABN Amro, Neder lands grootste bank, is ten prooi oevallen aan 'aftakeling'. Terwijl de overname van de bank stag neert, loopt personeel op belangrij ke posities weg en zijn andere Ne derlandse banken begonnen klan ten weg te kapen. De financiële ruggengraat van Ne derland staat op het spel, zegt Jac ques Teuwen, voorzitter van vak bond De Unie, die relatief goed vertegenwoordigd is onder het per soneel van ABN Amro. 'De poli- riek zou rugdekking moeten ge ven'. Zijn dat niet wat erg grote woorden „Helemaal niet! Ik zie rondom ABN Amro een proces van destruc tie. Ik hoor van mijn leden dat col lega's vertrekken of ernstig overwe gen dat te doen. Dat geldt ook voor de grote buitenlandse kanto ren: in New York probeert de bank het tij te keren met bonus sen. Overal zakt het werk in, om dat klanten weglopen. Dat geldt zo wel voor bedrijven als vermogen de particulieren. De aantallen zijn misschien niet zo groot, maar het volume wel." Wat bedoelt u met het kapen van klanten? „Een tijdje geleden werd dit al dui delijk. Toen voelde Wellink, presi dent van De Nederlandsche Bank, zich geroepen te verklaren dat ABN Amro een solide financiële instelling is. Nu zie je dat in heel Nederland Rabobanken bezig zijn klanten van ABN Amro te benade ren om over te stappen. Vanuit mijn achterban hoor ik dat ook Van Lanschot daarmee is begon nen. Ik vind dat lijkenpikkerij." Waarom blijven Barclays aan de ene kant en Bank of Scotland, Fords en Santander aan de andere kant dan in zo'n race verwikkeld? „Daar is een verontrustende ont wikkeling. Barclays heeft gezegd zijn bod niet te zullen verhogen. Eén van de aandeelhouders, hedge- fonds Atticus, heeft gewaar schuwd dat Barclays niet te veel moet betalen. Atticus heeft t pro cent van de aandelen Barclays, maar het hele gedoe is begonnen na een brief van beleggingsfonds TCI, dat 2 procent van de aandelen ABN Amro heeft. In deze wereld bestaan geen kleintjes, dat is schijn." Wat zou er op dit moment moeten gebeuren? „Op dit moment voert niemand de regie. ABN Amro-topman Rijk man Groenink hoor ik niet meer. pW De ABN Amro glijdt af volgens Jacques Teuwen, voorzitter van de vakbond De Unie. Hiermee staat de financiële ruggengraat van Nederland op het spel. De vakbeweging is versplinterd. Toezichthouder De Nederland sche Bank beperkt zich tot sussen de woorden. Minister Bos van Fi nanciën werkt alleen maar achter de schermen. De Tweede Kamer is muisstil", zegt Teuwen. „Dit zou in Duitsland of Frankrijk ondenkbaar zijn. De Tweede Ka mer zou van het kabinet moeten eisen onmiddellijk in actie te ko men." Maar dit is toch de vrije markt die zijn werk doet? „ABN Amro is geen gewoon be drijf De grootste Nederlandse bank dreigt af te takelen. Als het economisch straks slechter gaat, dan staat de financiële ruggengraat van Nederland op het spel. Stel dat de overname niet doorgaat. ABN Amro blijft zelfstandig, maar zeer verzwakt. Dan wordt het pas echt een overnameprooi. De Haag se politiek zou Wellink rugdek king moeten geven om op te tre den." door Marcel Modde GOES - De Rabobanken in Zeeland beginnen geen actieve wervingsac tie onder klanten van ABN Amro. Volgens algemeen directeur P. Pruijssers van Rabobank Beveland hebben de vestigingen onderling afgesproken zich niet in te laten met een 'agressieve benadering'. Pruijssers vindt het 'niet passend gebruik te maken van de onrust' bij de concurrent. Hij reageert daarmee op een brief die een aan tal Rabobanken in het land heeft gestuurd aan klanten van de ABN Amro. Daarin wordt de eigen stabi liteit en solide financiële status ge roemd. „Wij doen dat niet. Ik heb binnen onze bank zelfs strikt ver boden een koude acquisitie te voe ren." Pruijssers schat dat inmid dels enkele tientallen, ('in sommi ge gevallen praat je over forse be dragen') zijn overgestapt. Zijn collega J. Wielaart van de Ra bobank Walcheren Noord-Beve land heeft dezelfde ervaring. AMSTERDAM - Nederland is in de wereld koploper met telewerken. Hen op de vijf werknemers werkt met enige regelmaat thuis. Verder heeft een kwart van alle 75-pIus- sers een pc in huis. Dit blijkt uit het Jaarboek ICT en Samenleving 2007 van het Sociaal Cultureel Planbureau. In de Europese Unie werkt 7 procent van de bevolking thuis achter de computer. design innovatie pit veelzijdig grip ruimte milieu luxe comfort veiligheid VOORBURG - De omzet van zakelij ke dienstverleners, zoals uitzend bureaus, is in het eerste kwartaal van dit jaar met bijna 12 procent gestegen. Dat heeft het CBS giste ren gemeld. Vooral de uitzendbu reaus drukten hun stempel op de omzetgroei. Hun inkomsten kwa men bijna 25 procent hoger uit dan in dezelfde periode vorig jaar. KETZIN - In de Duitse stad Ketzin is gisteren Europa's eerste proef project voor ondergrondse opslag van kooldioxide in gebruik geno men. De kooldioxide uit een grote elektriciteitscentrale wordt op 1800 meter diepte in de aarde op geslagen. Het project moet helpen opwarming van de aarde te beper ken. Het broeikasgas kooldioxide is een belangrijke bron van de hui dige opwarming van de aarde. Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 -41 72 16. 6503 MADRID - Banco Santander, de grootste bank van Spanje, ver koopt voor 4 miljard euro onroe rend goed. Het concern verwacht op de transactie een boekwinst te maken van 1,4 miljard euro. Het gaat om 44 grote gebouwen en twaalfhonderd kantoren verspreid over Spanje. De bank wil het geld gebruiken om een eventuele overname van ABN Amro mede te financieren. We hebben de dranghekken alvast geplaatst, want binnenkort is het zover. Dan maken de nieuwe, onweerstaanbare Mondeo, de energieke C-MAX en de stijlvolle Focus Coupé-Cabriolet hun opwachting bij de Ford dealer. Echter, kunt ze als eerste op uw gemak komen bewonderen. Want u bent bij dezen bij ons uitgenodigd op vrijdag 15 en zaterdag 16 juni. Dan staan de nieuwe én bestaande topmodellen te schitteren in onze showroom. Kom langs en ervaar zelf het verschil tijdens een proefrit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15