Buitenland PZC Voltallig bestuur Charleroi weg Noodweer eist Veel Akkoord Mbeki paait zakenlui en vergeet armen Muian over vredesleger levens in Bangladesh NOORDGOUWE Algehele staking dreigt Zuid-Afrika volledig plat te leggen. Buitenlandse gijzelaars in Nigeria vrijgelaten Belg surft voor 117.000 euro op pornosites Thaise ex-premier mag terug uit ballingschap Vrouwenhandel naar Griekenland neemt toe BEZORGERS GEZOCHT IN De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! 8 J Woensdag 13 juni 2007 PZC Stakende ambtenaren voeren actie in de straten in de township Soweto, vlakbij Johannesburg. foto Jon Hrusa/EPA den haag - Minister Koenders (Ontwikkelingssamenwerking) rea geert nog voorzichtig op de in stemming van de regering van Su dan met een grotere en gecombi neerde vredesmacht voor de weste lijke regio Darfur. „Het kan een be langrijke doorbraak zijn. Maar de dpivel zit in de details." Dat zei Koenders gisteren in een eerste reactie op het akkoord dat in Ethio pië werd gesloten tussen Sudan, de Afrikaanse Unie (AU) en de VN. De grotere macht wordt een mix van AU- en VN-troepen. Het ak koord, bereikt in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba, kwam na maanden onderhandelen. De VN-blauwhelmen worden zo veel mogelijk gerekruteerd in Afri ka en Azië. Sudan wil zo min mo gelijk Europeanen en Amerikanen omdat het vreest gekoloniseerd te worden door het Westen. Het commando van de toekomstige ruim 17.000 man sterke macht komt in handen van een militair van de AU. De verwachting is dat het leger pas volgend jaar op sterk te zal zijn. Ondanks de blije gezichten in Ad dis Abeba, blijven waarnemers vooralsnog sceptisch. Sudan heeft al vaker ingestemd met een uitbrei ding van de huidige 7000 man ster ke AU-vredesmacht in Darfur en even zo vaak de toestemming weer ingetrokken. „Eerst wil ik de vredesmacht in Darfur zien, dan geloof ik het pas", merkte een Amerikaanse waarnemer in Addis Abeba op. door onze correspondent llona Eveleens Nairobi - Zuid-Afrikaanse vakbon den dreigen het hele land plat te leggen. Inzet is een loonsverho ging voor een half miljoen over heidsambtenaren, zoals leerkrach ten en medisch personeel. Al sinds vorige week zijn staatszie- kenhuizen en scholen dicht. De re gering biedt 6,5 procent meer loon, net iets minder dan de infla tie van 7 procent in het land. De vakbonden eisen 10 procent. De regering zet het leger in om sta kers en werkwilligen uit elkaar te houden. Het is al enkele malen tot confrontaties gekomen, waarbij mensen gewond raakten en de po litie traangas en een waterkanon inzette. „Het recht om te werken tijdens een staking moet net zo ge respecteerd worden als het recht om te staken", verklaarde minister Geraldine Fraser-Molekti van Over heidsdiensten het besluit om het leger in te zetten. Vakbonden en regering tonen tot dusver weinig bereidheid om tot een compromis te komen. De vak bonden hebben gedreigd met een charleroi - Het hele gemeentebe stuur van de Belgische stad Charle roi, inclusief de gekozen burge meester, heeft gisteren ontslag ge nomen. 1 let college van zeven socialisten en een christendemocraat stond landelijke staking, waar ook wer kers in de mijnbouw aan zullen deelnemen. Het delven van vooral goud is één van de belangrijkste bronnen van buitenlandse inkom sten voor Zuid-Afrika. Het gaat overigens niet alleen om meer geld voor werknemers, maar ook om politieke invloed. Het Con gres van Zuid-Afrikaanse vakbon den (Cosatu) is officieel een part onder zware druk, omdat justitie meerdere wethouders en oud-wet houders verdenkt van corruptie en bedreigingen. Er lopen zoveel onderzoeken naar diverse politici, dat de politie het gewone werk bijna niet meer aan zou kunnen. ner binnen de regeringscoalitie. Toch kritiseert het de regeringspar tij, het Afrikaanse Nationaal Con gres (ANC), omdat het onvoldoen de doet om de levensstandaard van de armen te verbeteren. Eind dit jaar moeten het ANC en andere geaffilieerde groepen zoals Cosatu, het Pan-Afrikaans Con gres en de communisten het eens worden over een nieuwe ANC-lei- chittagong - Het dodental als ge volg van overvloedige regenval en aardverschuivingen in het zuidoos ten van Bangladesh is opgelopen tot bijna 130. Dat meldde een mili taire functionaris dinsdag. Tiental len huizen werden maandag on der de modder bedolven. Het me rendeel van de doden viel in de ha venstad Chittagong. Dinsdagmorgen verminderde de regenval en konden de reddings werkzaamheden worden geïntensi veerd. Hulpverleners stuitten op nieuwe lijken. „Hoe dieper we gra ven, des te meer lichamen we vin den", aldus een medewerker. In de namiddag sloeg de regen opnieuw toe, hetgeen de werkzaamheden bemoeilijkt. Tot nog toe zijn ongeveer 10.000 mensen geëvacueerd. Autoriteiten LAGOS - In Nigeria heeft de rebel lenbeweging MEND twaalf buiten landse en een Nigeriaanse gijzelaar vrijgelaten. Dat meldde de BBC gis teren. Sinds vorig jaar zijn 180 bui tenlandse oliewerkers in de Niger Delta ontvoerd. Van hen worden er nog steeds twintig vastgehou den onder wie twee Nederlanders. Genk - De computerspecialist van het ziekenhuis in het Belgische Genk blijkt op zijn werk voor 117.000 euro pornosites te hebben bezocht. De man zegde gisteren voor de rechtbank in Tongeren toe het geld te vergoeden. De rechter legde hem geen straf op. der. Die wordt automatisch de pre sidentskandidaat bij de verkiezin gen in 2009. Die stembusgang wordt hoogstwaarschijnlijk be slecht in het voordeel van de coali tie. De linkervleugel van het samen werkingsverband is kwaad op pre sident Thabo Mbeki, omdat hij zijn vice-president Jacob Zuma ontsloeg. Die werd beschuldigd van corruptie en verkrachting. Zu ma won de verkrachtingszaak, De regering zet het leger in om stakers en werkwilligen uit elkaar te houden maar hem hangt nog altijd een proces wegens corruptie boven het hoofd. De populist Zuma wordt door de Mbeki-vleugel en de zakengemeen- schap in Zuid-Afrika als te radicaal links gezien. De elitaire Mbeki voert met zijn regering een kapita listisch beleid dat hem veel aan hang onder zakenlieden oplever de. Beloften aan de allerarmsten om voor basisvoorzieningen te zor gen, is de regering vaak niet nage komen. De minst draagkrachtige Zuid-Afrikanen hebben daarom hun hoop op Zuma gevestigd. klagen dat de overstromingen op sommige plaatsen zo heftig zijn, dat bijna geen droge grond voor handen is voor het begraven van de slachtoffers. Volgens meteorolo gen zal de regenval nog enkele da gen aanhouden. De aardverschui vingen worden ten dele toegeschre ven aan het vele illegale kappen van bomen en struiken door bewo ners, waardoor de grond losraakt. De bewoners gebruiken de vegeta tie voor het bouwen van huizen, ondanks herhaaldelijke waarschu wingen van milieu-experts. Bangladesh ondervindt ieder jaar last van de zomermoesson. Door zijn geografische ligging is het zeer gevoelig voor overstromingen. Ri vieren uit de bergen van India, Ti bet, Nepal en Bhutan, waaronder de Ganges, monden er uit. bangkok - Voormalig premier Thaksin van Thailand mag van de militaire machthebbers in zijn land terugkeren naar huis. Hij kan zich verdedigen tegen aanklachten van corruptie.Thaksin werd in sep tember tijdens een militaire coup afgezet. Hem werd daarna verbo den het land in te komen. Athene - De smokkel van meisjes en vrouwen naar Griekenland, waar ze worden gedwongen als prostituee te werken, is in tien jaar vertienvoudigd. Dat stelt Amnesty International in een gisteren ver schenen rapport. Het gaat om dui zenden meisjes en vrouwen. Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - S31 23 14 Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebiibaan.nl De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat bezorgen dienen zich bij aanmelding te identifk moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8