Binnenland Tienpuntenplan tegen medische missers Mabélis Landweer ontdekt in Gemert Prins daagt Party voor rechter Aantal fouten moet binnen vijfjaar zijn gehalveerd. Verdedigingswerk stamt uit de Tachtigjarige Oorlog. Eis 15 maanden voor inrijden op agenten Naturalis toont schedel muskusos uit Ijstijd Spoeddebat over beloning Hoogervorst Amsterdam populairste stad van Nederland Gouden Penseel voor Joke van Leeuwen Blijdorp aansprakelijk voor letsel door Bokito bij t/m zaterdag 16 juni a.s. boterzachte prijsjes PZC Woensdag 13 juni 2007 7 utrecht - Het aantal medische missers moet binnen vijf jaar met de helft worden teruggedrongen. Ziekenhuizen, medisch specialis ten en verpleegkundigen hebben daarvoor een tienpuntenplan opge steld dat onder meer is gericht op het verminderen van infecties en cemert - Archeologen hebben op Doonheide in Gemert een bijzon dere ontdekking gedaan: de over blijfselen van een landweer die ver moedelijk dateert uit de Tachtigja rige Oorlog (1568-1648). Een land weer is een langwerpig verdedi gingswerk dat diende ter bescher ming van een vrij groot gebied, waarbinnen de bevolking zich in tijden van gevaar kon terugtrek ken. De op Doonheide aangetroffen landweer, pal ten zuiden van de Peelse Loop, bestaat uit zeven rijen 'struikelgaten' en een aarden wal met aan weerszijden een grep pel. Bij aanvallen moest de vijand eerst de Peelse Loop oversteken om vervolgens via zeven rijen struikelgaten de aarden wal te kun nen bestormen. In het gebied zijn ronde loden kogels aangetroffen, alsmede koperen munten uit de ze ventiende en achttiende eeuw. Voor zover bekend is het voor het eerst in Nederland dat een een der gelijk type landweer zo grootscha lig wordt opgegraven. Het archeo logisch onderzoek wordt de ko mende dagen afgerond. utrecht - Wegens poging tot doodslag, bedreiging en rijden on der invloed is tegen een 60-jarige man uit Utrecht gisteren bij de rechtbank in Utrecht vijftien maanden gevangenisstraf geëist waarvan vijf voorwaardelijk. De of ficier van justitie achtte bewezen dat hij tijdens de rellen in de Utrechtse wijk Ondiep, in maart dit jaar, is ingereden op agenten. Uitspraak op 26 juni. leiden - Ooit had hij een dikke vacht en trotseerde hij temperatu ren van tientallen graden onder het nulpunt. Nu is de schedel van deze muskusos uit het Pleistoceen te zien in het natuurhistorisch mu seum Naturalis in Leiden. De sche del dateert uit de laatste Ijstijd, is tussen de 100.000 en 10.000 jaar oud, en behoort tot de meest gave exemplaren in Europa. meer aandacht voor oudere patiën ten. Het plan van de Orde van Medisch Specialisten, de beroepsvereniging van verpleegkundigen V&VN en de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen volgt op het onder zoek dat Nivel, het nationaal insti tuut gezondheidsonderzoek, eind april publiceerde. Daaruit bleek dat jaarlijks 30.000 patiënten (2,3 procent van het totaal) slachtoffer is van medische missers. Jaarlijks oen haag - De beloning van de toekomstig bestuursvoorzitter van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) wordt het onderwerp van een spoeddebat in de TVveede Ka mer. De SP heeft het debat giste ren aangevraagd omdat Hans Hoo gervorst als AFM-topman bedui dend meer gaat verdienen dan pre mier Balkenende. Het voorstel werd gesteund door de PW. sterven ruim 1700 patiënten onno dig in ziekenhuizen. Minister Ab Klink van Volksge zondheid zei in mei ook al dat het aantal medische missers in zieken huizen in vijf jaar gehalveerd moest worden. Doel van het tienpuntenplan is dat zo'n 150 patiënten per jaar min der sterven. Om dat te bereiken worden betere standaardprocedu res opgesteld. Bovenaan het lijstje staat het voorkomen van infecties amsterdam - Nederlanders vin- den Amsterdam de beste stad van Nederland. Dat blijkt uit onder zoek in opdracht van ING Real Estate en onderzoeksbureau Beren schot. Maastricht komt op de twee de plek, Utrecht op de derde. Den Bosch staat op vier, Rotterdam op vijf Amsterdam is favoriet als het gaat om wonen, werken, winkelen en vrije tijd doorbrengen. bij patiënten. Verpleegkundigen en artsen moeten daarom eerder antibiotica toedienen en in- en uit lopen van de operatiekamer zo veel mogelijk beperken. Daarna wordt begonnen aan het beperken van schade door infusen en het verminderen van het aantal gevallen van bloedvergiftiging. Punt drie is vroeger ingrijpen als bij vitale functies als hartslag en ademhaling bij een patiënt hape ren. Ook komt er een richtlijn hoe den haag - Prins Willem-Alexan- der en prinses Maxima beginnen een rechtszaak tegen het roddel blad Party, omdat het blad vorige week foto's van een privé-uitje heeft gepubliceerd. Het paar ziet de publicatie als een ernstige aan tasting van hun privacy. De foto's zorginstellingen en medewerkers gegevens over medicijngebruik on derling beter moeten communice ren, bijvoorbeeld als een patiënt naar een andere zorginstelling ver huist. Verder wordt meer aandacht be steed aan onder meer valgevaar en ondervoeding bij oudere patiën ten, gevaar voor hartaanvallen, on nodig lijden door patiënten en ver wisseling van patiënten bij medi sche ingrepen. toonden prinses Maxima, de prin sesjes Amalia en Alexia en hun 'nanny' tijdens een bezoek aan het strand. De RVD noemt de foto's een schending van de mediacode, waarin staat dat media respect heb ben voor de 'persoonlijke levens sfeer' van de koninklijke familie. UTRECHT - Het Gouden Penseel voor het mooist geïllustreerde Nederlandstalige kinderboek is dit jaar voor schrijfster en illustratrice Joke van Leeu wen en haar boek 'Heb je mijn zusje gezien?' Zil veren Penselen zijn toegekend voor 'Feodoor heeft zeven zussen' van Sieb Posthuma (tekst: Marjet Huiberts) en 'Keepvogel - de uitvinding' van Wouter van Reek. Over 'Heb je mijn zusje gezien' zegt de jury: 'Jo ke van Leeuwen zet haar lezers en vooral kijkers op een prettig prikkelende manier op het ver keerde been'. Op de foto wordt Joke van Leeuwen geflankeerd door Posthuma (links) en Van Reek. foto Robin Utrecht/ANP Hoogervorst. rotterdam - Diergaarde Blijdorp is aansprakelijk voor het letsel dat gorilla Bokito op 18 mei bij zijn ontsnapping toebracht. De verze keraar van de Rotterdamse dieren tuin heeft dat bepaald. Direct na zijn ontsnapping sleurde Bokito een 57-jarige vrouw mee en ver wondde haar ernstig. Een andere vrouw brak haar heup. Zij komen in aanmerking voor een schadever goeding. Sint Jacohspassage 9 - 4381 KK Vlissingtn - Tel. 0118 - 412194

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7