Binnenland Miljoenen verspild bij 'rugzakjes' Militaire vakbond roept op tot dienstweigering in Uruzgan Gebrek aan ruimte naschoolse opvang Tegenactie ouders kleuter Heerle Zakenman langs de file naar Schiphol Begeleiding van leerling met beperking laat Hink te wensen over. Gebruik dodenlijst zou strijdig zijn met geweldsinstructie. Onderzoek naar fraude bij sociale werkplaats Belang slachtoffer voorop bij keurmerk CDA wil koeltorens verplicht registreren Hogere subsidies voor zes organisaties Gemeenten moeten snel wensenlijst maken Gedetineerde ontsnapt uit gevangenis 6 Dinsdag 12 juni 2007 PZC amsterdam - Deze zakenman haalde gisterochtend dankzij de motortaxi van zakenreissite Bizztrip.com zijn vlucht. Zakenreizigers die in de file naar Schiphol staan kunnen om hulp bellen. Ze worden dan achterop de motor naar Schiphol gebracht. De bijrijder van de motor brengt de auto naar Schiphol. foto Diederik van der Laan/ANP den haac - Bij de begeleiding van leerlingen met een fysieke of gees telijke beperking in het voortgezet onderwijs worden miljoenen eu ro's verspild. Begeleiders- die de scholen moeten coachen, slagen er amper in om een waardevolle bij drage te leveren. Dat blijkt uit onderzoek van de vereniging van schooldecanen en leerlingbegeleiders (NVS-NVL). De overheid stimuleert sinds 2004 de zogeheten leerlinggebonden fi nanciering. Scholieren met een handicap of een leer- en gedrags stoornis kunnen 'een rugzakje' met geld meekrijgen, zodat ze naar een gewone school in het voortge zet onderwijs kunnen. Het bedrag, ruim zesduizend euro per jaar, is bedoeld om speciale fa ciliteiten in het onderwijs te bekos tigen. De helft van het geld gaat naar de school, de andere helft naar Regionale Expertise Centra. PJJ Kinderen met een beperking krij- gen 'een rugzakje' met geld om naar een middelbare school te gaan. Dit geld blijkt niet goed te worden besteed. heerle - De ouders van de 6-jarige kleuter uit Heerle die meermaals is beschuldigd van seksspelletjes met klasgenootjes op zijn basis school hebben gistermiddag aangif te gedaan wegens laster en smaad. De aangifte is gericht tegen het ad viesbureau Bijstand en Ondersteu ning Bij Omgangsonrecht dat enke- den haag - Basisscholen hebben onvoldoende ruimte om kinderen 11a schooltijd op te vangen. Vanaf 1 augustus zijn scholen dit wettelijk verplicht, maar ze krijgen geen of te weinig medewerking van gemeenten voor extra huisves ting. Gemeenten zeggen weer te weinig geld te krijgen van de over heid. Dat blijkt uit een onderzoek van de Algemene Vereniging Schoollei ders (AVS). Bijna veertig procent van de schooldirecteuren zegt dat de me dewerking van gemeenten voor extra huisvesting voor de naschool se opvang ernstig tekort schiet. Aan het onderzoek deden 939 schoolleiders mee. Verder blijkt dat schooldirecteuren te maken krijgen met tegenstrijdi ge wet- en regelgeving. De huisvestingsregels voor de na schoolse opvang zijn veel strenger Vanuit die centra worden ambu lant begeleiders naar de scholen ge stuurd, die ervoor zorgen dat de juiste zorg en begeleiding worden gegeven. Die begeleiding is echter ver onder de maat, constateert een groot deel van de driehonderd schoolde canen en leerlingbegeleiders die zijn ondervraagd. De begeleiders hebben nauwelijks tijd voor het coachen van alle zes tot veertien vakdocenten die lesge ven aan de leerling met een beper king. Door de explosieve groei van het aantal 'rugzakleerlingen' zijn er bovendien te weinig ambulant begeleiders die vaak ook nog on voldoende kennis bezitten. Hun bijdrage blijft veelal beperkt tot het geven van 'wat algemene voor lichting'. Ook wordt veel geld be steed aan reiskosten, administratie ve rompslomp en cursussen. De NVS-NVL stelt dat vorig cur susjaar 'een flink deel' van het tota le budget voor leerlinggebonden fi nanciering is verspild. Het zou gaan om circa 16 miljoen euro. De ondervraagde begeleiders zouden liever over het volledige budget be schikken, zodat ze zelf zorg kun nen inhuren. In totaal zitten 10.800 scholieren met een beper king op een gewone school in het voortgezet onderwijs. Ie ouders van slachtoffertjes verte genwoordigt. Het bureau ver spreidt leugens en er is een grens overschreden, legt advocaat Marco Vermeirjsen namens de ouders uit. Zij overwegen via een geding te verhinderen dat het adviesbu reau nog meer 'ongefundeerde' uit spraken doet in het openbaar. dan voor de scholen zelf Terwijl het om dezelfde kinderen gaat, mo gen zij na schooltijd niet automa tisch in het schoolgebouw vvorden opgevangen. AVS-voorzitter Ton Duif reageert verbaasd. „Gemeenten zijn verantwoordelijk voor het huisvestingsbudget van scholen. Die hebben voor de na schoolse opvang geen extra geld ge kregen. Hoe denken ze in Den Haag dat scholen dit gaan rege len?" Volgens het ministerie van Onder wijs gaat het geld voor de na schoolse opvang naar de scholen zelf. Daar moet ook de huisvesting van worden betaald. Het ministerie verwacht overigens geen grote problemen. Uit een ei gen inventarisatie blijkt dat vijf procent van alle basisscholen de za ken op 1 augustus niet in orde heeft. door Rens Ulijn den haag - De militaire vakbond ACOM-CNV roept haar leden op niet mee te werken aan mogelijke executies van hoge Talibanleiders in Uruzgan. Gisteren werd duide lijk dat Nederlandse militairen een 'dodenlijst' hanteren met namen van gevaarlijke Talibanleiders. Vol gens de vakbond vallen executies buiten de geweldsinstructie. Het ministerie van Defensie bevestigde gisteren het bestaan van de lijst. Volgens een woordvoerder is die samengesteld door verschillende militaire inlichtingendiensten, waaronder de Amerikaanse. „Het gaat om terroristenleiders die aan toonbaar slechte intenties hebben. oosterhout - Zes gemeenten die deelnemen aan de sociale werk plaats !GO bv in West-Brabant overwegen aangifte te doen nu blijkt dat er mogelijk gerommeld is met de boekhouding. Op de jaar- reking 2006 bleek dat het verlies is opgelopen tot 7 miljoen euro, 5 vijf miljoen meer dan geraamd. Een accountant moet uitzoeken of sprake is van diefstal van goederen of boekhoudkundige fraude. den haag - Het belang van het slachtoffer staat voorop bij de be handeling van letselschade. Dat is het uitgangspunt van het Keur merk Letselschade dat Slachtoffer hulp Nederland gisteren presen teerde. Keurmerkhouders (advoca ten) treden uitsluitend op voor slachtoffers. Ook de kwaliteit, de informatie en de kosten zijn aan strikte regels gebonden. Ze bereiden aanslagen voor tegen Isaf-troepen en de Afghaanse rege ring. Nederlandse soldaten hebben de instructie gekregen dat wan neer ze deze mensen tegenkomen, ze die in eerste instantie levend proberen te arresteren. Lukt het niet zonder bloedvergieten, dan kan besloten worden een terrorist definitief uit te schakelen." Voorzit ter )an Kleian van de militaire vak bond ACOM-CNV is verrast door het bestaan van de lijst. „Vooraf gaand aan de Uruzgan-missie heb ben wij de geweldsinstructies uit gebreid doorgenomen met de juri dische afdeling van Defensie. Hier bij is nóóit gesproken over catego ry Isaf-soldaten mogen in het uiter- ste geval gevaarlijke Talibanlei ders elimineren in Uruzgan. Het gaat om 'terroristenleiders met aantoonbaar slechte intenties'. hilversum - Gemeenten moeten verplicht worden te registreren waar koeltorens staan. Dat kan hel pen om bij een uitbraak van de ve- teranenziekte de bron van besmet ting sneller op te sporen. Dat zei CDA-Kamerlid Ad Koppejan in het EO-radioprogramma De Och tenden. Minister Jacqueline Cra mer (Milieu) adviseert gemeenten koeltorens te registreren, maar dat vindt Koppejan te vrijblijvend.. den haag - Zes organisaties die zich met ontwikkelingssamenwer king bezighouden, krijgen toch een hogere subsidie. Zij tekenden met succes bezwaar aan tegen het besluit van het ministerie voor Ontwikkelingssamenwerking om hun bijdrage voor de jaren 2007 tot en met 2010 te korten of te stoppen. Er hadden veertig clubs bezwaar aangetekend. rieën mensen die zonder pardon doodgeschoten kunnen worden. Ik wil hier zo snel mogelijk ophel dering over van de minister. Tot die tijd roep ik mijn leden op niet mee te werken aan eventuele exe cuties. Het gaat mij erom dat onze leden gevrijwaard blijven van straf vervolging, niet alleen door het Ne derlandse Openbaar Ministerie, maar ook door het Internationale Strafhof. Met deze dodenlijst heb ik die garantie niet." SP-kamerlid Harry van Bommel vergelijkt het hanteren van een dodenlijst met de executies van Palestijnse leiders door Israël. „Nederland veroor deelt Israël op dit punt, maar zou in bepaalde omstandigheden het zelfde doen in Afghanistan! De mi nister mag me ook uitleggen of het opsporen en executeren van ta libanleiders past binnen een mis sie van wederopbouw." utrecht - PvdA-minister Ella Vo gelaar (Wonen, Wijken en Integra tie) wil dat gemeenten waarin de veertig door haar uitgekozen 'pro bleemwijken' liggen, uiterlijk in september een lijst met wensen voor de aanpak van hun wijken in dienen. De bewindsvrouw zei dat gisteren na afloop van een bezoek aan het Utrechtse Ondiep. Dat is een van de wijken op de lijst van het kabinet. zoetermeer - Uit de penitentiaire inrichting in Zoetermeer is zondag middag een gedetineerde ont snapt. Dat maakte de Dienst Justi tiële Inrichtingen (DJI) gisteren be kend. Over de manier waarop de man is ontsnapt, wil de dienst niets kwijt. Ook over zijn identi teit wilde de DJI niets zeggen. Het is de tweede ontsnapping dit jaar uit de Zoetermeerse gevangenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6