Sport Zwaar weekeinde voor duiven Sponsorplan voor dressuurruiters Coese golfster 80 centimeter van de hole Van de Cruiter tweede op WK Ferdinand Provoost (23) boekt zijn eerste provinciale zege. Twee rijders krijgen de kans zichzelf verder te ontwikkelen. 1 I I I 1 i I TT I I LI 1I1L 11111 Tm rrr Tr iTTTTl tTrrrrfT nil Till |li ill l III i 1 M 1 inn 1TTTTT M PZC Dinsdag 12 juni 2007 I43 goes - Als op een golfbaan bij een hole 'par 3' staat, is het de uitda ging om die in drie slagen te doen. Maar de deelnemers aan de Neder landse iNleany-competitie denken het beter te kunnen: zij proberen wekelijks met één slag zo dicht mo gelijk bij het putje te komen. Liesbeth van den Dool van de golf club Goese Golfclub deed zondag een goede poging. Tijdens de wed strijd om de Maandbeker legde ze haar balletje in Goes met één slag op slechts 80 centimeter van het vlaggetje. In de landelijke Nea- ri/-competitie, waarvoor dit jaar zo'n 350 wedstrijden meetellen, staat ze daarmee in één keer op plaats negen. Tot nu heeft slechts één persoon een hole in one gesla gen. Die staat vanzelfsprekend eer ste. Op plek 49 staat j. Hellemans van de Domburgsche Golfclub met 3 meter 35. De beste vijftig plaatsen zich uiteindelijk voor een landelijke finale. goes - Aan de wereldkampioen schappen van de NABBA in Malta hebben Aart van de Gruiter en Aziz Bozkurt zaterdag meegedaan in de hoogste bodybuildingklasse voor amateurs. Van de Gruiter werd tweede, Bozkurt zevende. Aan deze wedstrijd deden body builders uit meer dan dertig lan den mee. Volgende week staan de Europese kampioenschappen van de WABBA in Frankfurt (16 en 17 juni) gepland. UITSLAGEN DUIVENSPORT Menen (5859 duiven). Samenspel 1: 1. I. Ver- sluijs (1179 m/m), 2. C. de Graaf, 3 P. Gernaert&Zn, 4,5. I. van Grol Samenspel 2: 1. ]L. Braet&Zn, 2. PP. De Poorter, 3. comb. Derycke/Schieman, 4. R. Pielaet, 5. D. Dobbe laar Samenspel 3: 1. A. Hemelaar (1234 m/m), 2. Th. Casteels, 3. J. Verheyden, 4,5. Joh. Van Sp- aandonck. Samenspel 4: 1,3,4,5. D. Wagenaar (1189 m/m), 2. N. Krijger. Samenspel 5: 1,2,5. M. Hengsdijk (1191 m/m), 3. C. Zegers, 4. j. Bras. Samenspel 6: 1,3. P. de Wilde (1166 m/m), 2. A. Havermans, 4. JJ. Bolier, 5. J. Moer land. Samenspel 7: 1. Leo de Nooijer (1209 m/m), 2. K. Minderhoud, 3. C. Schroevers, 4. D. van Belzen, 5. A. Walraven. Argenton. Samenspel 1: 1. H. Calon (1035 m/m), 2. G. Dusarduijn, 3. H. Mookhoek&Zn, 4 I. van grol, 5. P. de Smet. Samenspel 2: 1,5. Th. Van zeele (1069 m/m), 2,4,8. R. Herman, 3. comb, de Mul/Kop Samenspel 3: 1. J. van Goethem (1033 m/m), 2,5. gebr. Van Beveren, 4 A. Thijs&Zn. Samenspel 4: 1. H. de Vos (1056 m/m), 2. P Oele, 3. F de Kraker, 4. C. Hermes&Zn, 5. J. Baijens. Samenspel 5: 1. M. van Iwaarden (1023 m/m), 2. H. Kievit, 3. comb. v.d. Linde/Dekker, 4. H. Paauwe, 5,7. P. Steketee. Samenspel 6: 1,2. comb. Hoek (1035 m/m), 3. A. Havermans, 4. R. Fonteyne, 5. K. v.d. Berge. Samenspel 7: 1. comb. Huige/de Vos (1046 m/m), 2,3. Joh. Van Belzen&Zn, 4 comb, de Ridder, 5. P. Borremans Provinciaal (4383 duiven): 1Th. van Zeele, 2. R. Herman, 3. H. de Vos, 4. comb. Huige/de Vos, 5. P. Oele, 6,7. Joh. Van Belzen&Zn, 8. H. Calon, 9. comb. Hoek, 10. comb, de Mul/Kop. Bordeaux. Samenspel 1: 1,2. H. Calon (767 m/m), 3,5 E. Ulijn, 4 R&J. Brevet. Samenspel 2: 1. A. van Houdt (770 m/m), 2. T. de Bruijn, 3. A. van Poorten, 4. P. de Vos, 5. gebr. Scheele, Samenspel 3: 1,5. J v.d. Bosch (761 m/m), 2,3,4. gebr Van Beveren. Samenspel 5: 1 comb. Witkam/Nieuwenhuizen (788 m/m), 2. C. Paauwe, 3. H. van Koeveringe, 4. P. Boone, 5. comb. Glerum/van Oosten. Samenspel 6: 1P Wagemaker (780 m/m), 2,3. C. Bal, 4. S. Vermaas&Zn, 5 C. Filius. Samenspel 7: 1. F Provoost (812 m/m), 2. H. Siereveld, 3. H. Cor- re, 4. H. Melis, 5. C. Hoek. Provinciaal (2751 duiven): 1. F. Provoost (812 m/m), 2. comb. Witkam/Nieuwenhuizen, 3. P. Wagemaker, 4. H. Siereveld, 5. A. van Houdt, 6. C. Bal, 7. H. Corre, 8,9. H. Calon, 10. H. Melis. door Fred Rabout AAGTEKERKE - Ferdinand Provoost (Aagtekerke) en Theo van Zeele (Sas van Gent) waren de twee pro vinciale winnaars van een druk maar wat problematisch duiven- weekeinde. Provoost had een snel ste duif op Bordeaux, Van Zeele op Argenton. Naast deze twee con coursen stond ook nog het vitesse- concours vanuit Creil op de rol. De overnachtfond vanuit Bor deaux werd op tijd gelost. Vrijdag kregen de duiven om 14.00 uur de vrijheid. Maar de lossingen vanuit Argenton en Creil werden zater dag uitgesteld. Het dagfondcon- cours vanuit Argenton werd pas zondagmorgen onder matige weersomstandigheden om 8.30 door René van Stee axel - Paardensportliefhebsters Saskia Lockefeer van communica tiebureau The Creative Club in Axel en Maartje Eibers van Sul Ei bers in Ossenisse hebben een plan opgezet om de regionale paarden sport te promoten. Ze willen twee dressuurruiters uur gelost. De duiven die het van uit Creil moesten doen, bleven vastzitten tot zondagmiddag. Uit eindelijk werden zij in het Bel gische Menen losgelaten. Voor Ferdinand Provoost, met zijn 23 jaar nog een groentje in de dui vensport, werd het een weekeinde om in te lijsten. Hij zag zijn drieja rige blauwe duivin als snelste van Zeeland de afstand tussen Bor deaux en Aagtekerke (798 kilome ter) overbruggen. Als elfjarige begon Ferdinand met de duivensport, bij PV de Zwaluw in Westkapelle. TWaalf jaar moest hij wachten op zijn eerste provin ciale zege. Met een blauwe duivin op het nest. Provoost: „Ik concours met twee duivinnen op het nest. Ze zitten tussen de jonge duiven en de winnende duivin zat op jon kies van drie dagen, gekoppeld aan een laat jong van 2006. Het was mijn eerste getekende. Een duif sponsoren. Daartoe zijn de initia tiefneemsters op zoek naar twee ruiters die talent, doorzettingsver mogen en de juiste instelling heb ben, maar ook een duwtje in de rug kunnen gebruiken. „Het gaat om een ponyruiter en een paar- denruiter. Hun huidige niveau is niet belangrijk, maar wel de ambi tie om verder te komen", vertelt Saskia Lockefeer. Goede begeleiding van de ruiters is belangrijk. Daarom biedt het sportplan onder meer de mogelijk- waarin ik vertrouwen had." Bor deaux was met de wind op kop en een aantal buien onderweg knap zwaar. Op zaterdagavond waren bij diverse verenigingen de prijzen dan ook nog niet verdeeld. Ook Argenton 2007 gaat de boe ken in als en loodzware opdracht. Bij de 66-jarige Theo van Zeele uit Sas van Gent zal hij overigens wel een apart plaatsje krijgen. Daar voor zorgde zijn driejarige blauwe weduwschapsdoffer. Ook bij de Zeeuws-Vlaming was het zijn eer ste getekende van de twaalf dui ven die hij voor dit concours had ingekorfd. „Het is er eentje die goed naar huis komt en dat heeft hij weer be- Ferdinand Provoost uit Aag- tekerke en Theo van Zeele uit Sas van Gent winnen in een iet wat problematisch duivenweek- einde. heid om twee keer per maand te lessen bij Stal Eibers. Hoewel de ruiters moeten beschikken over een eigen paard of pony en ver voer, bestrijdt Lockefeer dat een carrière in de ruitersport alleen is weggelegd voor mensen met veel geld of grote sponsors. „Wij willen met onze laagdrempe lige aanpak juist aantonen dat het ook anders kan. Met als belangrijk ste doel iemand met potentie net dat stukje begeleiding te geven om verder te kunnen komen", legt zij wezen. Hij kwam recht over het dak en dan is het altijd een vroege. En dat bleek dus ook wel." Voor de routinier uit Sas van Gent was het zijn tweede provinciale ze ge. Eind jaren tachtig won hij al een keer op Montlucon. Van Zeele wist wel al vier Rayonzeges bin nen te halen: op Le Mans, Ruffec, Argenton en nu dus weer op Ar genton. Van Zeele is een liefheb ber die zich de laatste jaren met wisselend succes steeds meer op de dagfond specialiseert. Hoe zwaar het concours vanuit Ar genton was, bewezen de duiven van de Sassenaar. Na zijn eerste moest hij twintig minuten wach ten op zijn tweede en ook die werd nog in de top twintig van Zeeland gemeld. Op Menen liet A. Hemelaar uit Sint Jansteen met 1234 meter per minuut de snelste van Zeeland op tekenen. uit. Belangstellenden voor het sponsorplan kunnen zich aanmel den bij de The Creative Club en Stal Eibers. Uit de inzendingen wordt een se lectie gemaakt. Deze ruiters wor den uitgenodigd om op 11 augus tus hun rijkunsten te tonen aan een deskundige jury. In principe gaat het om een meerjarige spon sorovereenkomst, omdat de bege leiding zoals omschreven in het plan normaal gezien op langere ter mijn rendement oplevert. Voor Ferdinand Provoost werd het een weekeinde om in te lijsten. Zijn driejarige blauwe duivin overbrugde als snelste van Zeeland de afstand tussen Bor deaux en Aagtekerke. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67