PZC 39 Van drugswijk naar Old Trafford 40 Portugees wonderkind Nani moet nieuwe Cristiano worden. Knieblessure Aissati valt mee, maar wildcard Wimbledon meespelen tegen Portugal onzeker Th,emo de Bakker Mri-scan toont aan dat meniscus en knieschijf PSV'er geïrriteerd zijn. Engeland laat kans liggen, Italië verliest Perez rond met PSV, clubs nu in conclaaf Rob McDonald wordt trainer in Slowakije N'Kufo mogelijk tegen het Nederlands elftal Ricky Van den Bergh verkast naar Heracles Duitser Haussier geeft Boonen het nakijken in sprint Titelverdediger America's Cup heeft Nederlandse 'bowman' Dinsdag 12 juni 2007 Tip? sport®pzc.nl door Roel Wiche zeecse - Geen politieman waagt zich in de levensgevaarlijke slop penwijk waarin Nani, het superta lent van jong Portugal, opgroeide. Dankzij zijn onnavolgbare drib bels ontsnapte de 20-jarige artiest aan het drugsmilieu en mag hij straks optreden in het droomthea ter van Engeland: Old Trafford. Goed, geen fan van Jong Oranje zal morgenavond in de Euroborg jubelen als Luis Carlos Almeida da Cunha, voetbalnaam Nani, het op zijn heupen krijgt. Maar de liefheb ber van de betere exotische gym nastiek zal het water uit de mond lopen. Nani is namelijk gewend elk doelpunt te vieren met de Ca poeira, een spectaculaire Brazili aanse dans die veel weg heeft van kickboksen. Gewonden zullen er niet vallen, daarvoor is het voeten werk van de grillige aanvaller te perfect. Zo perfect dat Manchester United hem nu al heeft weg ge plukt bij Sporting Lissabon. Trans fersom: 25 miljoen euro. En toch lijkt, wanneer je hem recht in de ogen kijkt, niets erop te wijzen dat hier een van de ge droomde sterren van het EK tot 21 staat. Eén dag na het gelijkspel (0-0) tegen de Belgen hangt Nani wat rond in het hotel van de Portu gezen in het Drentse Zeegse. Klein van stuk, pezige beentjes, Ni- ke-slippers. De duim vriendelijk omhoog, maar waarom is volstrekt onduidelijk. De corpulente pers chef heeft immers net zijn decreet [RW Jong Oranje treft morgenavond Portugal op het EK. Dat land heeft zijn hoop gevestigd op drib belkoning Nani, volgend seizoen speler van Manchester United. Zó viert de Portugees Nani zijn doelpunten: met de Capoeira, een spectaculaire Braziliaanse dans die veel weg heeft van kickboksen, foto Yves Logghe/ap uitgesproken. Geen interviews. Dus ook niet met de man die nu al gedoodverfd is als opvolger van Cristiano Ronaldo. Nani is 'hot', vooral bij de media die smullen van het klassieke ver haal van het straatarme schoffie dat dankzij voetbal ontsnapt aan een kansloze toekomst. De zoon van Kaapverdische emigranten groeide op in Cova da Moura, een wijk in Lissabon die zo geweldda dig is dat zelfs de politie er niet durft binnen te gaan. De drugsba zen kregen echter geen vat op de kleine artiest die in de sloppen leerde toveren met zijn voeten. Scouts van Sporting wapperden al gauw met een contract en dit sei zoen betaalde hij hen met klinken de munt terug. De straatvoetballer brak door met zijn handelsmerk: volmaakte dribbels, met de bal aan een elastiek. Ironisch genoeg is zijn specialiteit ook zijn zwakte. Want Nani drijft zijn solo's einde loos door. En juist daar gaat de ver gelijking met Cristiano Ronaldo mank, meent José Luis Pimenta, die voor de krant Jornal de Noti- cias het EK volgt. „Beiden zijn technisch vrijwel gelijkwaardig. Maar Cristiano Ronaldo is een spe ler die alle facetten van het voetbal heeft leren beheersen. Nani denkt nog altijd dat voetbal vooral lol is." door Barry van der Hooft langezwaag - De vrees dat Ismail Aissati dit EK onder 21 jaar niet meer in actie kan komen, werd gis teren grotendeels weggenomen. De middenvelder van long Oranje liet in het ziekenhuis van Heeren veen een mri-scan maken van zijn rechterknie, maar daarop werd geen schade ontdekt. Er is wel sprake van irritatie aan de menis cus en knieschijf. Of Aissati mor gen inzetbaar is tegen Portugal is nog onduidelijk. De PSV'er viel zondag in het duel met Jong Israël vlak voor rust uit met een blessure aan de rechter knie. Aissati sukkelde al langer met het gewricht, maar kon deson danks afgelopen week voluit mee- trainen. De pijn was nu ook an ders, vertelde Aissati na afloop. Op momenten dat hij eerder last had van de blessure voelde hij het op een andere plek, dan zondag het geval was. „De dokter was geluk kig heel positief', zei Foppe de Haan. „Een voetballer kan met pijn spelen, maar alleen als er geen risico bij komt kijken. Je moet je vrij voelen. Of hij speelt zal duide lijk worden na het overleg dat we met hem hebben." Aissati trainde gistermiddag in het zwembad en krachthonk. Vandaag hoopt hij te rug te keren op het trainingsveld. „Dat is afhankelijk van de reactie die hij krijgt", aldus De Haan. Wanneer Aissati niet in staat blijkt te spelen, is dat een forse tegenval ler voor de coach. De Haan had voor de kleine strateeg tijdens het EK een bepalende rol in gedach ten en voorspelde vooraf dat hij uit zou groeien tot één van de bes te spelers van het toernooi. Bin nen zijn selectie is er ook niemand die de rol van Aissati op dezelfde manier kunnen invullen. londen - Tennisser Thiemo de Bakker heeft gisteren een wildcard ontvangen voor Wimbledon. De 18-jarige Hagenaar is vooralsnog de enige Nederlander die deel neemt aan het hoofdtoernooi bij de mannen. De Bakker won vorig jaar het juniorentoernooi in Lon den. In het vrouwentoernooi is Mi- chaëlla Krajicek vooralsnog de eni ge deelneemster. Brenda Schultz hoopt op een wildcard. den haag - Engeland en Tsjechië hebben gisteren gelijkgespeeld in groep B van het EK onder 21 jaar. In het Gelredome van Arnhem bleef het 0-0. Twee minuten voor tijd miste Lita van Engeland een strafschop. Later op de avond ver loor Italië verrassend van Servië: 0-1. In de 63e minuut maakte Milo- vanovic het enige doelpunt, slechts het tweede van het EK. eindhoven - Voetballer Kenneth Perez tekent naar verwachting nog deze week een driejarig contract bij PSV. De 32-jarige Deen wacht op een akkoord tussen zijn huidi ge club Ajax en zijn nieuwe werk gever uit Eindhoven. De onderhan delingen over de transfersom wor den naar verwachting vandaag of morgen afgerond. Perez, zelf rond met PSV, staat nog een jaar onder contract in Amsterdam. den haag - Rob McDonald (48) wordt trainer in Slowakije. Hij gaat aan de slag bij AS Trencin, de club van Tscheu La Ling, oud-spe ler van Ajax. McDonald was als trainer onder meer actief bij de voetbalacademie van Ajax in Kaap stad. Onlangs bracht hij Dovo uit Veenendaal terug naar de zaterdag hoofdklasse. Vorige maand liet hij Dovo echter weten te vertrekken. zürich - Spits Blaise N'Kufo heeft zich weer beschikbaar gesteld voor het Zwitserse nationale voetbalelf tal. De spits van FC 1\vente is inge gaan op een verzoek van bods- coach Köbi Kuhn om weer mee te spelen. De verwachting is dat de topscorer van Twente in augustus deel uitmaakt van de Zwitserse ploeg die dan tegen Oranje oefent. Zwitserland organiseert met buur land Oostenrijk in 2008 het EK. almelo - Ricky van den Bergh speelt komend seizoen in de eredi visie voor Heracles Almelo. De aan valler bereikte overeenstemming over een contract voor twee jaar. Hij verruilde afgelopen seizoen Sparta voor RKC Waalwijk. Bij de Brabanders tekende de 26-jarige aanvaller tot de zomer van 2009. Na de degradatie van RKC wilde Van den Bergh vertrekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63