Binnenland uitverkoop Voor schut na stelen benzine Aanpak topinkomens Bloedbank Stori"« ver,amt semafoonverkeer Schoolbesturen bestaan vooral Rutte en Verdonk uit 45-plussers met blanke huid graven strijdbijl op Op tv uitzenden van diefstallen werkt ontmoedigend. Meerderheid Tweede Kamer wil ingrijpen van minister Klink. Allochtonen zijn fors in de minderheid, blijkt uit onderzoek. Oudste man van Vlaardingen PZC Dinsdag 12 juni 2007 I 5 VLAARDINGEN - In een ruim 3300 jaar oud ske let dat in Vlaardingen was gevonden, is met ze kerheid menselijk DNA aangetroffen. Dat heeft onderzoek uitgewezen. Het is het oudste mense lijk DNA dat ooit in Nederland is gevonden. Dat meldde de gemeente Vlaardingen gisteren. Drie spelende jongens ontdekten zeventien jaar gele den botten van het skelet in een recreatiepias. Van de ongeveer 43-jarige man is een gezichtsre constructie gemaakt. De man leefde omstreeks 1300 voor Christus in de bronstijd. Hij is de oudste 'Vlaardinger' van wie de stoffelijke resten bewaard zijn gebleven. Maja d'Hollosy gaf de Krabbeplasman een gezicht tot aan zijn rimpels toe. foto Robin Utrecht/ANP DEN HAAG - De benzinediefstal in de Noord-Hollandse regio Zaanstreek-Waterland is de kop in gedrukt doordat de politie daders op televisie brengt. Het aantal doorrijders bij tankstations is sinds de eerste uitzending in janua ri met meer dan 90 procent ge daald. De beelden van de daders komen in het programma Ter Plaatse van RTV Noord-Holland. „We hebben nu een luxeprobleem. We hebben amper nieuwe beelden van benzi- nedieven voor de uitzendingen", aldus recherchecoördinator Michel Tulleken. Grote benzinemaatschappijen sme ken de politie om dezelfde metho de in Amsterdam toe te passen, waar tanken zonder betalen ook een heuse plaag vormt. Tulleken: „Het preventieve effect is enorm. We hebben negen van de vijfentwintig uitgezonden za ken opgelost en ook vier gestolen auto's opgespoord, maar daar gaat het niet om. Meteen na de eerste uitzending zakten de meldingen radicaal in. En niet alleen in onze regio, ook de collega's uit Alkmaar zien een drastische daling." door Pieternel Kellenaers DEN HAAG - Een ruime Kamer meerderheid wil dat minister Ab Klink van Volksgezondheid in grijpt in de salariëring van het be stuur van de Sanquin Bloedbank. Het driekoppige bestuur van de bloedbank heeft het afgelopen jaar gezamenlijk 800.000 euro ver diend, inclusief pensioenvoorzie ningen. Tientallen bloeddonoren hebben hun vrijwillige medewerking opge zegd sinds dit twee weken geleden bekend werd. CDA, SP, WD en PW willen van minister Klink we ten of hij de salarissen van de bloedbankbestuurders acceptabel vindt. CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt kan het niet rijmen dat de bloedbank aan donoren vraagt om zonder ver goeding van reiskosten gratis bloed af te staan, terwijl de organi satie 'dit soort salarissen uitbetaalt aan haar bestuurders': „De minis ter moet hier ingrijpen en kan dat ook omdat hij de vergunning voor de bloedbank regelt." SP-Kamerlid Agnes Kant: „Net als overal in de zorg wordt er maar niet ingegre pen in de hoge inkomens van de bestuursvoorzitters, het blijft maar wachten, wachten, wachten." DEN HAAG - Het netwerk voor semafoonverkeer van KPN Tele com lag er gisteren sinds 17.00 uur uit. Een KPN-woordvoerder sloot giste ren niet uit dat door de storing hulpdiensten in de problemen zouden komen. DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel.: 0113 227607 www.dclicher.nl DEN HAAG - Schoolbestuurders in Nederland hebben bar weinig kleur. De bestuurder in het onder wijs is blank en boven de 45 jaar. Ten opzichte van 2003 is er maar weinig veranderd, blijkt uit een on derzoek, dat staatssecretaris Sharon Dijksma (Onderwijs) giste ren ontving. Van alle schoolbestuurders in het primair en voortgezet onderwijs is 2,5 procent allochtoon, vier jaar ge leden was dat 1,6 procent. „In absolute zin blijft het aantal al lochtone bestuurders met 250 on geveer gelijk", stelde Dijksma vast. Door fusies is het aantal bestuurs leden gedaald. „Eigenlijk zijn we er op achteruit gegaan", zei een al lochtone vrouwelijke schoolbe stuurder. Vijf procent van de schoolbesturen heeft tenminste één allochtoon lid. Besturen met allochtone leden be vinden zich meestal in de vier gro te steden, waar veel zwarte scho len zijn. Het percentage vrouwelij ke bestuursleden is de laatste vier jaar gedaald van 25 naar 20. De on derzoekers schrijven dat toe aan de fusies die vooral bij kleine scho len in het primair onderwijs plaats vonden. Veel besturen en raden van toe zicht menen dat het moeilijk is ge kwalificeerde allochtone bestuurs leden te vinden. Maar de onderzoekers twijfelen aan de juistheid van die opvatting. Onderzoek van staatssecretaris Dijksma wijst uit dat dat maar 2,5 procent van de schoolbe stuurders in Nederland van al lochtone afkomst is. Zij vinden dat bij de werving van bestuursleden doorgaans weinig openheid wordt betracht. Een open procedure, via kranten, le vert meer allochtone kandidaten op, stellen zij. Dijksma heeft haar hoop om meer allochtone bestuurders binnen te halen gevestigd op ouders van bui tenlandse kinderen. Door die ouders meer bij het on derwijs te betrekken zorg je voor bestuurders van de toekomst, zei ze gisteren bij de presentatie van de resultaten van het onderzoek. De staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen erkende dat maar weinig scholen de onderver tegenwoordiging als een probleem zien. Dijksma voelt er niets voor een hoger percentage af te dwin gen. Het onderzoek is uitgevoerd door Regioplan in opdracht van het Sectorbestuur Onderwijsar beidsmarkt (SBO). DEN HAAG - VVD-leider Mark Rut- te heeft zijn fractiegenote Rita Ver donk gisteren voor de laatste keer tot de orde geroepen. Hij eist dat er een einde komt aan het geruzie in de fractie en eist dat Verdonk en de andere VVD-Kamerleden zich voortaan met hun eigen ta ken bezighouden. Verdonk neemt de kwestie hoog op en wil die van daag in de reguliere fractievergade ring bespreken, zo heeft ze gister avond aangekondigd. „Genoeg is genoeg", aldus Rutte gisteren in De Telegraaf over het aanhoudende gekrakeel in de frac tie, waarbij hij impliciet Verdonk onder curatele stelt. „Wie zichzelf niet kan wegcijferen voor de libera le visie, die hoepelt maar op." De aanleiding voor zijn uitspraken was de kritiek die Verdonk vorige week in een interview uitte op het leiderschap van Rutte. Zij noemde hem 'niet rechts' genoeg. Volgens bronnen in de partij zou Rutte in middels Verdonk een mailtje heb ben gestuurd, waarin nadere voor waarden zouden staan voor goede samenwerking in de fractie. Rutte ontkende gisteravond dat hij Ver donk voor het blok zou hebben ge zet. „Er is geen sprake van eisen stellen. Ik heb haar een aantal vra gen voorgelegd." Wat hem betreft is nu 'de grens bereikt'. „Binnen de VVD lijkt het teambelang op het tweede plan te staan," aldus de fractie- en partijleider. Morgen verschijnt het rapport van de WD-commissie onder leiding van oud-minister Sybilla Dekker. Daarin worden harde noten ge kraakt over de verloren verkiezin gen van november 2006. „Het beeld van verdeeldheid van twee kapiteins op een schip heeft ons opgebroken, aldus Rutte. pagina 11: smachten naar Frits Wie- gel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5