Zeeland 'Monsieur, Checkpoint est fermé' Terneuzense koffieshop Miami blijft wel open tot één uur 's nachts. PZC Dinsdag 12 juni 2007 3 3 Na tweehonderd kilometer rijden staan deze Fransen voor een gesloten deur bij koffieshop Checkpoint. foto's Wim Kooyman door Raymond de Frel TERNEUZEN - 'Non, non monsieur. Excusez, Checkpoint est fermé' (Checkpoint is gesloten), legt een medewerker geduldig uit. Het is tien uur 's avonds, de rolluiken gaan naar beneden en de uitgang wordt bewaakt. De Terneuzense koffieshop Checkpoint sluit deze maandagavond zijn deuren voor de eerste keer drie uur vroeger dan anders. Sommige Franse bezoe kers steken over naar koffieshop Miami, maar de gesuggereerde lan ge rijen blijven daar uit. Checkpoint probeert met een twee weken durende proef het aan tal bezoekers in te dammen. De maatregel is een reactie op een re cente inval van justitie, waarbij een kleine honderd kilo softdrugs in beslag werd genomen. Helpt de maatregel niet, dan volgt een nieu we proef: sluiting nadat de 1500e klant is geholpen. Checkpoint schrijft aan burgemeester Lo- nink dat het tussen 22.00 en 01.00 uur doorgaans het drukst is in de shop. Woordvoerder H. van As van koffieshop Miami aan de over kant (die wel tot één uur 's nachts openblijft), spreekt andere taal. „Ervaring leert dat het bij Miami in deze periode na tien uur hele maal niet zo druk is. Het zal de ko mende weken wel meevallen." De eigenaar van Checkpoint wordt door het Openbaar Ministe rie ten laste gelegd leiding te geven aan een 'criminele organisatie'. Sommige bezoekers steken na de sluiting van Checkpoint over naar Miami, de andere koffieshop. Een beveiligingsmedewerker heeft Checkpoint om tien uur op slot ge draaid. Klanten die even na tien uur via de uitgang de koffieshop binnen willen, worden tegengehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57