Wegen op Schouwen dicht Bedrijf onbereikbaar? Communicatiefoutje! Multifocale perfectie de kijkkamer Benefiet voor orkest Arduin Lentefair voor Sandenburch Hypotheken Verzekeringen Pensioenen N57 en N59 wegens onderhoud elk drie weken afgesloten. Eigenaar uitspanning Molen de Hoop verrast door werk aan de weg. Zangavond voor Afrika in Sint Jacobskerk Diefstal bouwmateriaal in woonwijk Mortiere Thuis in.... Bingomiddag voor senioren bij Majoraat Ontspannen zien op alle afstanden passie voor brillen w foto Marijke Folkertsma De drukbereden N57 en N59 worden dit najaar elk drie weken lang afgesloten voor alle verkeer. fietsverkeer wordt langs de Ooster- scheldekust geleid. De laatste week wordt alleen 's nachts gewerkt. Als het werk aan de N59 is afgerond wordt de N57 tussen Serooskerke en Haamstede onder handen geno men. Het verhaal is hetzelfde: nieu we belijning, verharding van een deel van de berm en opknappen van het fietspad. Het autoverkeer wordt omgeleid via recreatiever- deelweg en Stoofweg. De fietsers worden langs de Oosterschelde- kust gestuurd. Met het onder houdswerk is een investering van enkele tonnen gemoeid. RISICOBEHEER Stationsstraat 2 4, 4331 JB Middelburg Tel 0118 615151 www.donrisicobeheer nl door Piet «leemans ZIERIKZEE - De N59 tussen Zierik- zee en Serooskerke en de N57 tus sen Serooskerke en Haamstede gaan op de schop. De belijning wordt vernieuwd en aan weerszij den van de weg wordt een 40 cen timeter brede strook van de berm verhard. Ook het fietspad wordt opgeknapt. Tijdens het (onder houdswerk worden genoemde door Nadia Berkelder serooskerke - „De pesterijen zijn begonnen", zegt J. Vergroessen, ei genaar van uitspanning Molen de Hoop in Serooskerke. „Uitgere kend op het moment dat het toe ristenseizoen op gang komt, gaan ze mijn toegangsweg asfalteren. Er kan geen kip meer doorheen." Vergroessen is een van de felste te genstanders van de komst van de nieuwe N57 op Walcheren. De weg komt straks pal langs zijn mo len. luist de molen is een belang rijk struikelblok voor de aanleg van de weg. De Raad van State keurde het bestemmingsplan ge deeltelijk af, omdat de molen te veel last zou hebben van een ge luidswal naast de weg. De eigenaar van de uitspanning Molen de Hoop in Serooskerke is boos over wegwerkzaamheden. Volgens het waterschap is er sprake van een misverstand. wegen elk drie weken lang geheel of gedeeltelijk afgesloten. Half sep tember begint het karwei. Het werk aan N57 en N59 valt vol gens Rijkswaterstaat-woordvoer- der René Wondergem onder de noemer regulier onderhoud. Aller eerst wordt de belijning aangepast. Genoemde weggedeelten worden voorzien van wat in vaktermen Es sentiële Herkenbaarheids Kenmer ken (EHK) waarmee aangegeven wordt op wat voor soort weg men rijdt en hoe hard daar gereden mag worden. In het geval van N57 en N59 worden de rijbanen van el Van pesterij is geen sprake, stelt een woordvoerder van het water schap Zeeuwse eilanden, de be heerder van de toegangsweg naar de molen. „Het berust op een mis verstand. De uitvoerder zou con tact opnemen met de eigenaar. Dat is niet gebeurd. Het was een communicatiefout. We hebben be sloten om het werk vandaag stil te leggen, morgen gaan we weer ver der. Dan weet die meneer er wel van." „Prima", vindt Vergroessen. „Ze komen morgen voor elf uur, dan is de uitspanning toch nog dicht. Maar het blijft raar dat je dit in het seizoen doet. Dat werk heeft helemaal geen haast. Of je de weg nu asfalteert, of in november, dat maakt voor die weg echt hele maal niets uit." Vergroessen heeft verder zowel bij de gemeente als bij de politie ge waarschuwd voor een verkeerson- veilige situatie. Twee containers zijn op het fietspad geplaatst in verband met archeologisch onder zoek op het tracé van de N57. Au to's zien nu de fietsers niet aanko men. „Ik meld nu dat er een put is, voordat het kalf verdronken is." kaar gescheiden door dubbele mid- denstrepen. Die belijning geeft aan dat ter plaatse een maximumsnel heid van 80 kilometer per uur geldt. De eerste twee weken is voor het verkeer van Serooskerke naar Zie- rikzee één rijstrook beschikbaar. Autoverkeer van Zierikzee naar Serooskerke wordt omgeleid. Het Op initiatief van Rijkswaterstaat krijgen de Schouwse N57 en N59 nieuwe belijning en een 40 centi meter brede bermstrook wordt verhard. vlissingen - De Stichting Cantus houdt zaterdag een zangavond in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het gemengd koor VZOS uit 's Gravenpolder, het gemengd koor Ethan uit Borsele en Christelijk En semble Musici Giovanne verlenen hun medewerking. De opbrengst van de collecte gaat naar de Stich ting Kimon, die straatkinderen helpt en die aan evangelisatie doet. De zangavond begint om 19.30 uur. middelburg - Afgelopen weekein de zijn van een bouwterrein in de Middelburgse Mortiere een aan hangwagen en een aggregaat gesto len. Bovendien zijn op het terrein opslagcontainers opengebroken. De diefstal vond plaats op een bouwplaats aan de Bluesroute, in de woonwijk in aanbouw. De aan hanger is gistermorgen teruggevon den op een parkeerplaats in Roosendaal. De politie is op zoek naar getuigen. vlissingen - Het Zeeuws Jeugdor kest geeft vrijdag een benefietcon cert voor de Zeeuwse Muzikanten, een orkest dat bestaat uit mensen met een verstandelijke handicap. Dat orkest heeft nieuwe instru menten nodig. Het Zeeuws jeugd orkest speelt werk van Mehul en Rossini en het stuk De Zee van R. van der Meulen, een compositie voor vijftien contrabassen en het jeugdorkest. Het concert begint om 20.00 uur in Ter Reede in Vlis singen. veere - Op het terrein van zorg- complex Nieuw Sandenburch is za terdag van 10.00 tot 16.00 uur een fancy fair. Er wordt geld ingeza meld voor een nieuwe rolstoelbus. Er zijn kraampjes met oude am bachten, er is een rommelmarkt, kinderen kunnen er sjoelen op de reuzensjoelbak, zich laten schmin ken of meedoen aan de ballonnen wedstrijd. Een djembégroep, een shantykoor en een streetdance- groep verzorgen optredens. vlissingen - De stichting Majoraat houdt zondag een bingomiddag voor senioren. Die is van 13.30 tot 16.00 uur in het pand aan de Van Hogendorp- weg 58a in Vlissingen. De toegang is gratis. collecte astmafonds De collecte voor het Astmafonds in Westkapel- le heeft 1081,96 euro opgebracht. Segeersstraat Middelburg T 674004 tonóêg mn m»snd»Q gttlonn Wilt u ook multifocale brillenglazen waarvan u nauwelijks merkt dat u ze draagt? Dat is echt mogelijk dankzij Relaxed Vision van Carl Zeiss. Relaxed Vision is een digitaal meetsysteem dat niet alleen uw sterkte maar ook uw persoonlijke meetgegevens direct verwerkt in hightech Zeiss brillenglazen. Storende visuele afwijkingen worden zo tot een minimum beperkt en kijkgebieden optimaal afgestemd aan uw ogen én uw kijkgedrag. Kom vrijblijvend langs of maak een afspraak en ontdek de mogelijkheden van ontspannen zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53