Binnenland TEGEL, WEKEN DOMÏNICUS BV Onderzoek naar brief zaak-Vaatstra 18-30 juni Alarm stond uit in brandend ziekenhuis Leeftijd voor krijgen eerste kind stabiel Vloertegels al -/ vanaf 14,95 m2 Wandtegels al vanaf €7,50 m2 Justitie duikt in epistel over mysterieuze uitzetting asielzoeker. -) Veel Nederlanders lijden aan sleur Verdachte Rotterdamse steekpartij vast Duikers vinden auto van vermiste man Rioolbuis oorzaak van verzakking op de A28 Akkoord over nieuwe cao personeel NS School Hoorn dicht na vondst van asbeststof Balkenende ontmoet Canadese veteranen 4 I Dinsdag 12 juni 2007 pzc 2 Hardsteen (natuursteen) 60x60 €38,- m2 Diverse vloertegels tot 20% korting Westkapelle: Diverse restantpartijen tegen dumpprijzen Verrijn Stuartwcg 10 Oude Zandweg 2 4462 CE Goes 4361 SK Westkapelle Tel. 0118-571436 Tel. 0118-571436 www.dominicus.nlinfo@domink.us.nl apeldoorn - Bij een kortstondige brand in het Lukasziekenhuis in Apeldoorn, waarbij zich veel rook ontwikkeling voordeed, is gisterochtend de komst van de brandweer vertraagd, doordat het automatisch brandalarm was uitge schakeld. De brandweer werd pas handmatig gebeld nadat een po ging tot blussen was mislukt. Van wege de rook moesten tientallen patiënten tijdelijk worden verkast naar een andere vleugel en een na bijgelegen verpleeghuis. Aan het eind van de middag functioneerde alles weer normaal. De brand ont stond 's morgens tegen tien uur op de derde verdieping, waar een ver VAN STRAATEN leeuwarden - Het Openbaar Mi nisterie (OM) in Leeuwarden gaat onderzoek doen naar de anonie me brief met informatie over de nog niet opgeloste moord op Ma rianne Vaatstra. Dat meldde het OM gisteren. De 16-jarige Vaatstra uit het Friese Zwaagwesteinde werd in 1999 in de nacht na Koninginnedag bij Veenklooster verkracht en ver moord. Vader Bouke Vaatstra kreeg vorig jaar een anonieme brief over de moord op zijn dochter. Volgens de auteur is op 3 mei 1999 onder strikte geheimhouding een asielzoeker overgeplaatst van het asielzoekerscentrum (azc) in Kol- lum, vlak bij Veenklooster, naar een speciale afdeling van het azc in Musselkanaal. Kort daarna is de man volgens de briefschrijver via Schiphol uitgezet naar eigen land, waar hij werd gezocht voor de moord op diverse vrouwen. „We gaan kijken of wat er in die brief wordt beweerd klopt", aldus een zegsvrouw van het OM. „Mis schien duurt dat een paar weken, maar misschien hebben we alles ook wel snel op een rijtje." Het OM wil de orginele brief graag hebben. Vaatstra zegt die wel te willen geven als het OM daar om vraagt. De Telegraaf drukte de brief zon dag in de krant af Vaatstra wil niet zeggen waarom hij de brief pas recent openbaar heeft ge maakt. „Daar zijn verschillende re denen voor, het was nu de goede tijd. Maar dit is niet zomaar een ge- Het Openbaar Ministerie stelt een onderzoek in naar een ano niem schrijven over de onopge loste moord, in 1999, op Marian ne Vaatstra uit Zwaagwesteinde. bouwing plaatsvindt. Bij slijpwerk- zaamheden kwamen vonken in contact met isolatiemateriaal. In een leidingschacht tussen de ver diepingen grepen de vlammen even later om zich heen. „Pogin gen om met twee brandblussers het vuur in de kiem te smoren mis lukten," aldus )an van Burik, die als chef-monteur in de buurt was. „Er viel toen al vuur naar bene den. Pas daarna werd de brand weer gebeld." De brandweer had de brand om elf uur onder contro le. Daarna duurde het echter nog enkele uren voordat het zieken huis rookvrij was. Niemand raakte gewond. rucht. Dit is echt wat. Maar wij kwamen voor dichte deuren te staan." WD-Kamerlid Fred Teeven zei gisteren dat hij wil weten waarom er destijds geen DNA-materiaal is afgenomen bij de man en waarom dat later niet alsnog via een rechts hulpverzoek is geprobeerd. Teeven heeft minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) en diens staatssecretaris Nebahat Albayrak schriftelijke vragen gesteld. Wat Teeven betreft, komt de zaak van daag ook aan de orde in het vrage nuurtje in de Kamer. Het Centraal Orgaan opvang asiel zoekers (COA), verantwoordelijk voor de opvang van asielzoekers, wil pas vandaag na het vragenuur tje reageren op de beweringen in de brief Bouke Vaatstra is nog elke dag be zig met de moord op zijn dochter. „Maar ik kan de knop ook wel om draaien, ik kan nog wel een nor maal leven leiden", stelt de Fries. voorburg - De gemiddelde leef tijd van vrouwen die voor het eerst moeder worden, neemt niet meer toe. In 2006 waren deze moe ders gemiddeld 29,4 jaar oud, even oud als in 2004 en 2005. Dat liet het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS) gisteren weten. Moe ders die voor het eerst een kind op de wereld zetten, waren in 1970 ge middeld iets ouder dan 24 jaar. De leeftijd van 'nieuwe' moeders ging vooral in de jaren negentig snel omhoog doordat vrouwen langer naar school of studie gingen en doordat zij meer gingen werken. De laatste tien jaar stelden vrou wen de geboorte van hun eerste kind nog steeds uit. 2<£ JÉ I WÉ VAOU p den haag - Ruim tachtig procent van de Nederlanders heeft last van sleur. Het ontbreekt ons aan geld, durf en tijd om die saaiheid te doorbreken. Want dromen heb ben wij wél. Emigreren en een baan opzeggen staan bovenaan de verlanglijst. Dat blijkt uit een on derzoek van Pepsi. Mannen heb ben nóg een stil gekoesterde wens: ze willen wel vreemdgaan, maar durven niet. zegt tien procent. rotterdam - De politie Rotter dam-Rijnmond heeft zondaga vond de verdachte van de dodelij ke steekpartij in de Persoonshaven aangehouden. Het gaat om een 18-jarige Rotterdammer, die inmid dels heeft bekend. De verdachte meldde zich zondagavond bij de politie. De steekpartij volgde afge lopen donderdag na een opmer king over een gestolen fiets. maastricht - Duikploegen van de brandweer hebben gisteravond in het lulianakanaal bij Aarle-Rixtel de auto gevonden van een sinds ja nuari vermiste 45-jarige Maastrich tenaar. De politie kon nog niet zeg gen of er stoffelijke resten in de au to aanwezig waren. De Maastrich tenaar verdween op 10 januari tij dens een rit van zijn woning in Maastricht naar een werkafspraak in Aarle-Rixtel. haren - Rijkswaterstaat heeft de oorzaak gevonden van de raadsel achtige verzakking in de A28 bij Haren. Een lek in een oude riole ringsbuis onder het wegdek zorg de ervoor dat zand onder het as falt wegspoelde. De buis is inmid dels verwijderd. Sinds gisteren krijgt het wegdek nieuw asfalt. Rijkswaterstaat hoopt vandaag klaar te zijn met het karwei. utrecht - De vakbonden hebben gisteren met de directie van de Ne derlandse Spoorwegen een ak koord bereikt over een nieuwe cao. De werknemers van NS krij gen een loonsverhoging van 3 pro cent per 1 april dit jaar en 3 pro cent per 1 april 2008. In december 2007 en 2008 krijgen ze ook een eenmalige uitkering van 250 euro, meldde FNV Bond genoten gisteravond. hoorn - Het hoofdgebouw van de scholengemeenschap Copernicus in Hoorn is tot de zomervakantie gesloten wegens de vondst van kleine hoeveelheden asbeststof. Het spul is afkomstig van wandpla ten die bij de bouw van het pand, 25 jaar geleden, zijn gebruikt om al le tussenmuren in de Copernicus mee te bekleden. De school heeft ruim achthonderd leerlingen. OTTAWA - Premier Jan Peter Balkenende begroet een oud-strijder in Otta wa. Balkenende brengt een bezoek aan Canada. Vandaag gaat hij naar Al berta, waar uit teerzand olie wordt gewonnen. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4