Zeeland Kustfietspad officieel open Detailhandel bij Leisurecenter verslechtert positie binnenstad UITVERKOOP Kinderkoor uit Koewacht stopt Juultje neemt All 4 Kids over Yara fietst voor waterputten start Fietspad bevordert grensoverschrijdend toerisme. Minder aanbod, geen investeringen en dreigende leegstand. CARIANNE mode pzc Dinsdag 12 juni 2007 29 door René Hoonhorst RETRANCHEMENT - Dat het grond water hoog genoeg stond voor de natuur was gistermiddag in één oogopslag te zien op de grondwa- termeter op de Internationale Dijk bij Retranchement. En als de planten en dieren in Het Zwin in hun element zijn, voelen de fietsers op het Kustfietspad der Lage Landen zich natuurlijk ook senang. Het kustfietspad, 123 kilo meter van het Belgische Adinkerke naar Westkapelle, werd gisteren of ficieel gedoopt. De plechtigheden vonden aan beide zijden van de grens plaats: bij bezoekerscentrum 't Zwin in Knokke-Heist en bij de nieuwe educatieve grondwaterme ter op Nederlands grondgebied. Het Kustfietspad der Lage Landen maakt deel uit van de North Sea Cycle Route: zesduizend kilome ter door België, Nederland, Duits land, Denemarken, Noorwegen, Schotland en Engeland. Als Frank rijk het stukje Boulogne-sur-Mer tot aan de Belgische grens nog be- wegwijzerd is de cirkel helemaal rond. Het Kustfietspad der Lage Landen is niet alleen gericht op de Noordzee. De gemeente Sluis laat de zee niet links liggen, maar heeft ook veel oog voor het achterland, legt projectleidster Manon Klein Hesseling uit. Zo is er een rust punt op de 'karakteristieke met Op het kustfietspad kunnen men- sen sportief bezig zijn, genieten van uitzicht over zee en achter land én kennis opdoen van na tuur en cultuurhistorie. knotessen omzoomde' Nolletjes- dijk tussen Breskens en Groede. „Vanaf dat punt hebben mensen prachtig uitzicht op de skyline van Groede." Fietsers kunnen ook nog wat leren aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust. Niet alleen door de grondwatermeter te raadplegen, maar ook door aan de rand van Cadzand te proberen de polderpuzzel op te lossen. „Door wat te schuiven met de puzzelstuk ken kunnen creatievelingen het do zijn polders te voorschijn toveren waar het vroegere eiland van Cad zand uit bestond." koewacht - Kinderkoor De Vlas- vlegeltjes uit Koewacht houden op te bestaan. Het koor zingt zaterdag voor de allerlaatste keer. Dan houdt het jonge gezelschap in de kerk van Koewacht vanaf 15.00 uur een afscheidsconcert met aan sluitend een receptie waarop af scheid wordt genomen. Reden dat De Vlasvlegeltjes er na 12,5 jaar er mee ophouden is dar Marlies Meuldijk-Dieleman stopt als leider van het koor. Niemand wilde haar opvolgen. Het kinder koor trad jaren op bij gezinsmis sen, musicals en kerstvieringen. schoondijke - Kindercentrum luultje neemt per 1 juli het kinder centrum All 4 Kids in Schoondijke over. De nieuwe naam wordt luultje 4 Kids, luultje neemt een groepsleidster over. Een nieuwko mer komt de groep versterken. Een groepsleidster gaat naar een andere locatie van luultje. Voor de ouders en kinderen verandert er weinig. De meeste ouders hebben dan ook hun huidige contract la ten omzetten naar luultje, De kin deren van Schoondijke blijven dus in hun eigen, vertrouwde omge ving. axel - Al vier waterputten zijn in het dorpje Mwandama in het Afri kaanse land Malawi gefinancierd door medewerkers van Yara in Sluiskil. Dat bereikten ze eerder door het houden van een flinke wandeltocht, samen met scholie ren van basisscholen. Zaterdag pro beert Yara weer geld in te zamelen met fietstochten: voor gezinnen 25 kilometer, voor geoefende fietsers 40 kilometer. Deelnemers kunnen tussen 9.00 en 10.30 vertrekken vanaf café Cambrinus aan de Markt in Axel. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De vestiging van win kels bij het te bouwen Leisurecen ter in Terneuzen kan op termijn leiden tot een verslechtering van de positie van de binnenstad en daarmee tot minder aanbod, uit blijven van investeringen en drei gende leegstand. Dat scenario schetst het bureau Droogh Trommelen en Partners in een 'macro-economische beoorde ling' van het Leisurecenter. Bovendien schept het toestaan van reguliere detailhandel op een nieuwe locatie een precedent, voorspelt het bureau. In de toe komst moet rekening worden ge- ïouden met (aanvragen voor) an- ere winkels die van de gunstige locatiefactoren en de trekkracht van de aanwezige winkels willen profiteren. Daardoor is de kans aanwezig dat omzetmogelijkheden in bestaande winkelgebieden met name in het centrum afnemen. Winkels zullen dan ook vanuit het centrum willen verplaatsen naar de Koegorspolder, is de verwach ting. Het detailhandelsbeleid van de ge meente Terneuzen is tot nog toe vooral gericht op de versterking van de positie van het centrum van Terneuzen, met als leidraad het Masterplan Axelsedam. Als er detailhandel bij de skibaan komt zullen de doelstelling en voorziene maatregelen om het centrum te FW De vestiging van detailhandel bij het Leisurecenter heeft een pre- cendentwerking. Ook andere be drijven zullen naar de Koegors polder willen verhuizen. versterken als recreatief winkelge bied in ieder geval moeten wor den heroverwogen, concludeert het onderzoeksbureau. Pogingen om een bovenregionale trekker naar het terrein Kenne- dylaan West te lokken zijn tot nu toe mislukt, omdat er geen interes se is. „Vanwege de ligging en be reikbaarheid van de Kennedylaan, in combinatie met het beperkte in wonertal van Terneuzen, heeft de Kennedylaan geen goed vestigings klimaat voor bovenregionale trek kers", stelt het bureau. Vanwege de matige bereikbaarheid vanuit de re gio en de minder goede positie ten opzichte van de concurrerende Koegorspolder zal de ontwikkeling van de Kennedylaan West naar verwachting nog moeilijker van de grond komen. „Het is te verwach ten dat op termijn ook winkels van de Kennedylaan willen ver plaatsen richting Koegorspolder." woensdag 13 juni Markt 10 - 4501 Cl Omtburg Zondags geopend van 14.00-18.00 uur De Kustfietspad der Lage Landen werd gisteren in Retranchement officieel in gebruik genomen. Naast het fietspad bij de grensovergang staat een educa tieve grondwatermeter, de eerste in Zeeland. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49